SPORT

Šumperští in-line závodníci 2x na stupních vítězů

14. září 2007, 08:21, téma IN-LINE, Rejdakce
Šumperští in-line závodníci  2x na stupních vítězů Šumperk - Poslední dva víkendy 1. a 9.září byly pro členy IN LINE teamu Sokola Šumperk ve znamení oslav výsledků svých svěřenců.

Dne 1.9.2007 se uskutečnilo mistrovství ČR v IN LINE maratonu. Tento mezinárodní závod probíhal na uzavřeném okruhu brněnského výstaviště. Přestože  závod nepatřil do seriálu IN LINE Nestle, ozhodli se někteří členové In line týmu Sokola Šumperk,  že v rámci treninkové přípravy na poslední závody Nestle in Line tour, tento závod, resp. jednu z jeho tratí - 10 km - odjedou jako trénink. Na start "desítky"se postavilo celkem 62 závodníků.


Poměrně s přehledem tento závod vyhrál člen IN LINE týmu Sokola Šumperk-Roman Fišnar, který k průběhu závodu říká: "Polovina tratě dobrý, asfalt-půlka-nic moc, ale trať byla široká, tak se dalo poměrně bez problému předjíždět. Jel jsem od začátku v prvním, šestičlenném "vláčku" a když jsem byl na špici, nikdo nechtěl střídat. 2 kola před cílem(celkem 5x 2000m) se utrhli dva závodníci asi o 20 m-nikdo je nehodlal pronásledovat, tak jsem "odskočil" zbytku, dotáhl je a protože již neměli ani na střídání,celkem bez problému jsem jim odjel."

Škoda, že se další 2 závodníci nemohli z pracovních  důvodů tohoto závodu zúčastnit-vzhledem k jejich současné  výkonnosti by bylo na stupních vítězů asi víc "modro".

Další umístění ( Svatopluk Sladký-14.místo,Viktor Ptáček-6.místo-JUNIOŘI A )

Vítězem maratonu se stal francouzský závodník v čase 1:10:14

Tuto neděli - 9.září pokračovaly závody mezinárodního seriálu Nestle IN LINE TOUR dalším závodem v Brně, tentokráte již na jiném, lepším okruhu.

Závodníci se zúčastnili obou závodů - fitness desítky (trať na 10 km (Roman Fišnar, Martin Holoubek, Svatopluk Sladký, Petr Janda, Viktor Ptáček, Gabriela Petruňová)), a půl maratonu (Milan Jeřábek) -21,5 km.

Na startu se mimo reprezentanty ČR a Slovenska objevila i početná skupina závodníků z Polska,kteří zamíchali pořadím v cíli.

Jejich přítomnost však neměla podstatný vliv na tým Sokola Šumperk-(2.místo), ani na výsledky jednotlivců-Roman Fišnar -II.místo, a I.místo ve své věkové kategorii, Martin Holoubek VI. místo a souč.I.místo ve své kategorii).

Milan Jeřábek si upevnil v kat. M4 svoje vedení v celkové klasifikaci.

Při počtu závodníků - 138 10.km a 89 -21,5 km , se jedná o výsledky, svědčící o vysoké připravenosti teamu.

Vedoucí družstva František Porteš, k tomu říká: "Je to první rok našeho působení mezi reprezentací a tím nejlepším, co v ČR a na Slovensku je. Čekají nás poslední 2 závody - vzhledem k pracovní vytíženosti se nemohou všech závodů zúčastnit všichni. Tak je těžké, poskládat tým, zvláště pak, když pravidla nevyžadují, aby to byl tým složený ze závodníků jednoho oddílu, nebo klubu. Tedy stručně řečeno, když se domluví závodníci, kteří jezdí v čele, že prostě pojedou sami na sebe a ještě se napíší jako tým (tři osoby), je těžké soupeřit s poskládaným týmem z různých závodníků, kteří jezdí špici. My zatím v týmech respektujeme pouze složení z našich členů, ani v případě, že jsme z důvodu nepřítomnosti jednoho z našich lepších závodníků mohli někým z první pětky doplnit tým, neudělali jsme to a do týmu byl dosazen další náš závodník.

V treninkové přípravě se potýkáme s problémy tréninkových tratí, protože tady v regionu žádné nejsou, jsme nuceni omezit treninky na pár výjezdů měsíčně do vzdálených míst-Malá Morava a Přerov a pokud se to tak dá říct-vlastní závod.

Věřím, že se i v našem regionu objeví cyklostezky pro kolaře a bruslaře a že se tím tedy zlepší podmínky pro trénování ale i fitness veřejnosti. O zájmu veřejnosti o provozování tohoto sportu svědčí i poznámky obchodníků, kteří potvrzují až 60ti% nárůst tržeb s vybavením pro tento sport za poslední 2 roky.

Pro nás to znamená nový příliv talentované mládeže do našich řad v tomto zajímavém sportovním odvětví-co se týče cyklistických stezek-odlehčení starostí rodičů o děti, které nemají jiné vhodné místo pro provozování tohoto sportu než vozovku, a tím i menší rizika s tím spojená z pohledu řidičů a ostatních účastníků silničního provozu."

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).