SPORT

Šumperští hokejisté venku znovu nebodovali

11. listopadu 2009, 20:53, téma HOKEJ, Michal Šíma
Havlíčkův Brod - Zatímco se ze šumperského zimního stadionu stává pro soupeře nedobytná tvrz, ve venkovních zápasech nebodují zase Draci.
Nepodařilo se to ani ve středu v 19. kole první ligy v Havličkově Brodě, a tak zůstává posledním vítězstvím z venkovního hřiště pro Draky duel v Havířově z poloviny října.
Na ledě Rebelu se však od úvodu hrála vyrovnaná partie. Rychlý hokej v první třetině přinesl řadu šancí, o což se zasloužily obě strany. Úvodní gól pak vstřelil v 6. minutě Radim Antonovič střelou z levé strany útočného pásma po přihrávce Vosátka a poslal tak Šumperk do vedení. Následně mohl skóre navýšit v samostatném úniku Pospíšil, ale Slipčenko hájící branku Brodu a někdy i extraligové Slavie byl proti. Proti Šumperku se vůbec v barvách Rebelu představilo dost hráčů známých z extraligového působení v pražském klubu a nutno dodat, že právě Holec, Borovanský nebo Endál byli hodně vidět. V 15. minutě to byl právě Michal Borovanský, kdo vyrovnal střelou z voleje v doznívající přesilovce. Jeden z klíčových okamžiků pak nastal v poslední chvíli první třetiny, kdy se při vlastním oslabení prosadil v čase 19:59 Endál - 2:1.
Takováto hrubka se bohužel Drakům nestala letos poprvé. Ještě více bledě vypadaly vyhlídky hostů na bodový zisk ve 25. minutě, kdy na 3:1 zvýšil Jelínek po akci Svobody. Draci se však nevzdali a ikdyž měli domácí více ze hry, Šumperk se dostal ke snížení. Tomáš Pospíšil na útočné modré čáře nic nevymýšlel a prudkou střelou překonal Slipčenka - 3:2.
Ve třetí třetině se sice předpokládala snaha Draků o vyrovnání, ale byli to spíše domácí, kdo přebral iniciativu nad průběhem hry, tudíž v brance se musel ohánět hlavně Hylák a Šumperk se k souvislejšímu tlaku nedostal, k náhodné brance štěstí nepomohlo a naopak v 50. minutě nebyl hostům uznán zdánlivě regulérní gól.
 

HC Rebel Havlíčkův Brod - Salith Šumperk  3:2Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).