SPORT

Šumperští hokejisté venku opět prohráli

25. listopadu 2009, 18:10, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Poprvé pod vedením trenéra Číhala se Draci dostávají do kritické situace.
Šumperští fanoušci si již tak trochu zvykli, že body z venkovních zápasů budou pro Draky malým svátkem, avšak takovou nemohoucnost jakou svěřenci trenéra Číhala předvádějí v zápasech na hřištích soupeřů nečekal snad nikdo.

Když se k tomu pak přidají domácí porážky s Hradcem Králové a Ústeckými Lvy, ocitá se najednou hokejový Šumperk v prvoligovém suterénu. Přehrát Hradec nebo Ústí se zvláště s druhým jmenovaným týmem nečekalo, ale nezískat ani bod ze zápasů na ledě sousedů v tabulce, to je již alarmující skutečnost, hlavně ve chvíli, kdy je každý bod pro Draky ceněn zlatem.
V Benátkách nad Jizerou, městě, kde se hokej hraje pro pouhé tři stovky diváků, tomu nebylo jinak. Domácí se dostali do vedení zásluhou Krupky a tento hubený náskok drželi prakticky po celé dvě třetiny. V závěru druhé části pak ten samý hráč zvýšil na 2:0. Draci jako obvykle začali hrát až ve chvíli, kdy jim teče do bot a výsledkem bylo snížení Antonoviče, avšak k vyrovnání již nedošlo. V 51. a 54. minutě rozhodli o vítězství domácích Kica se Skořepou.

Jen velmi těžko se Draci vypořádávají se ztrátou klíčového beka Vosátka, jenž laboruje se zlomenou nohou. V případě takového hráče je nezbytné sehnat náhradu, ovšem je jasné, že obránců s kvalitní rozehrávkou je jako šafránu.

Šumperk se tímto usídlil na poslední příčce prvoligové tabulky a v sobotním domácím utkání s Havířovem, průměrným týmem, bude mít velmi ostrý nůž na krku. Ligový peloton se totiž začíná trhat a všechny sestupem ohrožené týmy pravidelně bodují. Nabyde-li ztráta na nesestupové pozice větších rozměrů, bude velmi těžké ji dotáhnout, a proto je nutné porazit doma Havířov a poté se pokusit konečně dovézt vítězství z Vrchlabí. Doufejme, že šumperský tým přijde právě kvůli současné prekérní situaci podpořit hodně fanoušků, parta kolem Hyláka a Haška to bude potřebovat.
 

HC Benátky nad Jizerou - Salith Šumperk  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.