SPORT

Šumperští hokejisté prohráli počtvrté v řadě

24. listopadu 2012, 19:58, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk – Draci nedokázali ani podruhé za sebou na domácím ledě vyhrát, a když se k tomu připočtou bohužel tradiční porážky z venkovních hřišť, nacházejí se v současné době v menší krizi. Tentokrát si odvezla tři body z Tyršova stadionu Třebíč.
Třebíč se obvykle prezentuje pevnou defenzivou. Pátý tým prvoligové tabulky nedává moc gólů, ale o to méně jich dostává, což je úplný kontrast se stylem Šumperka, který je schopný mnoho soupeřů přestřílet, ale také vysoko prohrát. 

První třetina byla z obou stran opatrná. Ani Čiliak, ani Štůrala v brankách neřešili příliš zapeklitých situací. Pár střel od modré čáry v přesilových hrách na obou stranách, ale jinak nic, to byla vizitka obou ofenziv až do 17. minuty. Tři minuty před přestávkou totiž Draci zabrali. Podešva nejprve v úniku nedal, ale poté se domácím nabídla možnost přesilovky, kterou už Finsterle proměnil tečí Holíkovy střely. Díky tomuto gólu do šatny Šumperk vedl.

Hráči Třebíče zřejmě dostali v šatně od trenéra Pokorného pořádně vyčiněno, protože z útrob zimního stadionu vyjel úplně jiný tým. Tým, který v prostřední části svým výkonem zadělal na konečné vítězství. Hosté Draky přebruslili, přetlačili silou, dohrávali souboje a z toho vytěžili spoustu šancí. Až do 31. minuty však všechny velké i malé šance Horácké Slavie pochytal výborný Štůrala. Ten nestačil až na opakovaný pokus Ostřížka, jehož trestuhodně neubránil Skoumal a bylo vyrovnáno. Šumperk se dostával do útočného pásma jen sporadicky a třebíčští hráči nadále útočili. Své branky však paradoxně nedali z tlaku před brankou, ale z brejků. Jeden takový zakončil po perfektní souhře Fořta a Slámy Čuřík. Vzápětí ještě Štůrala vychytal ve stoprocentní šanci Buriana, a dal tak domácím naději na vyrovnání ve třetí třetině. 

Ta byla, co se týče obrazu hry, zezačátku vyrovnaná. Až v polovině poslední dvacetiminutovky se začali Draci tlačit více do útoku, v čemž jim výrazně pomohly přesilové hry. Když potom ke Zdráhalavi přisedl na trestnou lavici Malena, měli svěřenci trenéra Kučery k dispozici dokonce dlouhou dvojnásobnou početní převahu. Ani přes několik střel Holíka, jenž trefil tyčku, a Sedláka však nevyrovnali. V 56. minutě se navíc po narážečce ve středním pásmu dostal do útočné třetiny hostující Kaut a střelou přes obránce překonal Štůralu potřetí. Houfy diváků začaly opouštět zimní stadion, ovšem utkání ještě zdaleko nekončilo. Třebíč několika hloupými a v některých případech i sprostými fauly nabídla Šumperku další přesilovku, v níž Sedlák přiťuknul puk Holíkovi a domácí kapitán střelou tahem ještě vykřesal naději - 2:3. Další útok Draků, fauly na obou stranách a další zkrat jednoho z hostů, který poslal k zemi Haase, vyústily v další přesilovku domácích, kterou ještě znásobilo odvolání brankáře. Před Čiliakem byl obrovský závar, puk už klouzal do branky, ale nakonec skončil o centimetry mimo. 

Draci tak už vyrovnat nedokázali a tři body míří na Vysočinu. Šumperk se díky nemohoucnosti týmů pod jedenáctým místem tabulky zatím nemusí příliš otáčet za pronásledovateli, ale menší série nelichotivých výsledků už nutí k zamyšlení. Zvláště, když nyní čeká Draky trojice zápasů s prvními třemi celky ligy, tedy v Ústí, Olomouci a doma s Mladou Boleslaví. 

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  2:3


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.11.2012 23:03
Titulek: ?
Autor: aNONYM
103
103
Město do nich cpe miliony a oni prohrávají. I hlupákovi musí dojít, že ty peníze vyletěly komínem.
Reagovat
Datum: 25.11.2012 01:30
Titulek: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: Nechci slevu zadarmo
103
Neříká se tomu sport? Někdo musí být poslední, logicky. Prohra je součást hry, ne?
Reagovat
Datum: 25.11.2012 09:41
Titulek: Re: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: aNONYM
50
102
To je pravda, ale vezmi to z finančního pohledu. Ať jsou poslední, ale proč za tolik peněz? Vždyť můžou být poslední i za míň, ne? :)
Reagovat
Datum: 25.11.2012 10:54
Titulek: Re: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: Nechci slevu zadarmo
96
108
Finančně je "sport" dobrý job pro různé parazity. Viz např. zábřežský Langerův poskok Paclík, coby majitel fotbalové Plzně, kolem které se točí zajímaví "kapříci"... Takže: Kdo co z toho "šumperského ligového honipuku" má??!! Diváci nechodí - prodělává se - vstupné nekryje ani náklady... !!! Co dělá "šumperská opozice" v zastupitelstvu? Hlasuje také pro milionové dotace "Chléb a hry"? Voliči si žádají?

Na "prohrát" a "být poslední" se dá leckdy také dobře vydělat... Ale ne asi na moc dlouho, že?
Reagovat
Datum: 25.11.2012 15:59
Titulek: Re: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: Coco
157
Autor má na mysli zřejmě pana Bruštíka, ten majitel fotbalové Plzně Paclík nepochází odsud... Vstupné co vím tak nekryje náklady u žádného profesionálního hokejového klubu u nás včetně extraligy. Jsou tam možné situace toho typu, že např. ta která radnice přispívá nebo hradí provoz zimáku (viz Šumperk), ale jen ze vstupného neuhradíte abi platy hráčů...Šumperská opozice je málo početná, pokud za ni budete považovat ČSSD, protože zastupitelé KSČM hlasují s Brožovci (tj. nezávisle závislí na ODS) a ODS...
Reagovat
Datum: 25.11.2012 20:25
Titulek: Re: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: Nechci slevu zadarmo
40
Paclík Plzeň je ze Zábřeha, takže pochází odsuď a v Šumperku má taky kancelář, hádejte kde..., jeho bratr je zakamuflovaný ODSák.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52565780-vnitro-dostalo-pokutu-za-zakazku-na-spinave-pradlo-pro-langerova-znameho
Zařízení služeb pro ministerstvo vnitra (ZSMV) musí zaplatit půlmilionovou pokutu za zakázku na praní resortního prádla, kterou před třemi lety dalo bez soutěže firmě Dočista. Tu ovládá blízký známý tehdejšího ministra vnitra Ivana Langera Tomáš Paclík, mimojiné i vlastník fotbalového ligového mistra z Plzně.
Na podezřelou smlouvu na praní prádla jako první loni v říjnu upozornily HN a server iHNed.cz

http://zpravy.idnes.cz/policejni-uniformy-prala-firma-langerova-znameho-za-54-milionu-p6u-/domaci.aspx?c=A110111_081522_domaci_js

http://www.vodarenstvi.com/financovani-polit.stran/ods-kauza-paclik-docista.php

A proč do toho "honipuku" ty radnice vrážejí tolik peněz, když ani nechodí dost diváků, jejichž vstupné by pokrylo alespoň základní provozní náklady?!? Copa by na to řek papá Tunel?!?

.
Reagovat
Datum: 26.11.2012 00:21
Titulek: Re: Chléb a hry, proléti Re: ?
Autor: břídil Al Capone
157
142
Ivan Langer úplnou náhodou pronajímá kanceláře firmě Tomáše Paclíka. Ten zase byl náhodou členem představenstva firmy Morpa, kterému předsedal Milan Šišma, později odsouzený za plánování vražd, když se bylo potřeba zbavit svědků kšeftů s LTO. Ivan Langer se také úplnou náhodou setkává s bývalým esenbákem a komunistou Vratislavem Kutalem, partnerem Milana Šišmy, na Kilimandžáru, kam si shodou okolností oba pánové zajeli na výlet coby jeho účastníci v jednom termínu. To, že firma Tomáše Paclíka poskytovala servis pokud o daně jde firmám vlastněným panem Kutalem, je jen zákonitým vyvrcholením celé popsané série náhod, popisovanými tu a tady zlolajnými a úspěchu nepřejícími médii, jakožto indicie závažné kriminální činnosti.

Lze tedy s naprostou jistotou prohlásit, že kruh jmen Langer, Paclík, Šišma a Kutal uzavřený firmou Dočista na ministerstvu vnitra této země, je evidentně pouhou shodou náhod.

http://vaclavek.blog.idnes.cz/c/173569/Padouch-nebo-hrdina-my-jsme-jedna-rodina-a-Paclik-prat-nechtel.html

Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.