Šumperští fotbalisté udolali Bystřici a kráčí za postupem

2. června 2009, 11:13, Michal Šíma
Šumperk - Tým se záchranářskými starostmi byl dalším soupeřem šumperských fotbalistů.
Ti v cestě za vysněným postupem do třetí ligy již měli jen tři překážky a první v podobě Bytřice pod Hostýnem překonali v neděli.
Souboj prvního s předposledním však vypadal dlouho vyrovnaně a z našich fotbalistů byla cítit velká nervozita, která svazovala zejména kreativním hráčům nohy.
V prvním poločase se 250 diváků v ochozech vyloženě nudilo. Kromě průniku Pobuckého, který však nezamířil přesně a na druhé straně zase bystřickému Dohnalovi míč v jasné šanci utekl.
Velká snaha vstřelit úvodní gól byla patrná snad na všech hráčích Šumperka, avšak dobře organizovaná defenziva Bystřice odolávala i na začátku druhé půle. Často velmi kostrbaté kombinace domácích útočníků končily většinou odkopem obránců. Naopak radovat se mohli hosté, leč brankář Kameník vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok. Vysvobození pro šumperské hráče i fanoušky přinesl až mladý Křepelka. Střelec posledních dní se po zkažené nahrávce dostal podruhé k míči na hranici velkého vápna a bez rozpaků vypálil. Jeho rána krásně zaplula až do sítě a bylo to 1:0. To byla přesně voda na šumperský mlýn. Bystřice musela otevřít hru, čímž se otvíral prostor pro rychlá domácí křídla, zejména Pobuckého. Ten také zařídil konečnou podobu výsledku, když v 65. minutě šel po krásné kombinaci s Horákem sám na brankáře a neomylně skóroval. Konečný stav pak mohl být ještě mnohem vyšší, avšak domácí střelci se svými dalšími šancemi naložili doslova hanebně.
To ale nic nemění na tom, že Šumperk stále vede divizi o dva body před Slavičínem a postup tak má ve svých rukou.

FK SAN-JV Šumperk - FK Bystřice pod Hostýnem  2:0

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na nový film MILADA, který kino OKO v Šumperku promítá 17. a 27. listopadu. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

O čem vypráví film Milada?

A) o životě lékařky Emmerové
B) o životě političky Horákové
C) o životě malířky Gabrielové

Vstupenku na koncert rockové skupiny HORKÝŽE SLÍŽE, který se uskuteční ve čtvrtek 23. listopadu v DK Šumperk, vyhráli Jiří Hromada ze Šumperka, Milan Lichnovský z Mohelnice, Karolína Lukášová ze Starého Města, Jana Stuchlá ze Šumperka a Marek Štelc z Hrabišína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h.).