SPORT

Šumperští fotbalisté udolali Bystřici a kráčí za postupem

2. června 2009, 11:13, Michal Šíma
Šumperk - Tým se záchranářskými starostmi byl dalším soupeřem šumperských fotbalistů.
Ti v cestě za vysněným postupem do třetí ligy již měli jen tři překážky a první v podobě Bytřice pod Hostýnem překonali v neděli.
Souboj prvního s předposledním však vypadal dlouho vyrovnaně a z našich fotbalistů byla cítit velká nervozita, která svazovala zejména kreativním hráčům nohy.
V prvním poločase se 250 diváků v ochozech vyloženě nudilo. Kromě průniku Pobuckého, který však nezamířil přesně a na druhé straně zase bystřickému Dohnalovi míč v jasné šanci utekl.
Velká snaha vstřelit úvodní gól byla patrná snad na všech hráčích Šumperka, avšak dobře organizovaná defenziva Bystřice odolávala i na začátku druhé půle. Často velmi kostrbaté kombinace domácích útočníků končily většinou odkopem obránců. Naopak radovat se mohli hosté, leč brankář Kameník vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok. Vysvobození pro šumperské hráče i fanoušky přinesl až mladý Křepelka. Střelec posledních dní se po zkažené nahrávce dostal podruhé k míči na hranici velkého vápna a bez rozpaků vypálil. Jeho rána krásně zaplula až do sítě a bylo to 1:0. To byla přesně voda na šumperský mlýn. Bystřice musela otevřít hru, čímž se otvíral prostor pro rychlá domácí křídla, zejména Pobuckého. Ten také zařídil konečnou podobu výsledku, když v 65. minutě šel po krásné kombinaci s Horákem sám na brankáře a neomylně skóroval. Konečný stav pak mohl být ještě mnohem vyšší, avšak domácí střelci se svými dalšími šancemi naložili doslova hanebně.
To ale nic nemění na tom, že Šumperk stále vede divizi o dva body před Slavičínem a postup tak má ve svých rukou.

FK SAN-JV Šumperk - FK Bystřice pod Hostýnem  2:0Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.