SPORT

Šumperští fotbalisté stahují náskok Mohelnice

30. dubna 2008, 05:15, simi
Šumperk - Po rozpačitém úvodu jarní části sezony se šumperští fotbalisté rozehráli do parádní formy a kousek po kousku stahují náskok Mohelnice a HFK Olomouc B.
Proti Šternberku vyrukoval domácí Šumperk už v úvodu velkým náporem a jedna šance střídala druhou. Zpočátku však chybělo gólové vyjádření, přestože ke gólu nebylo, zejména po hlavičce Hecla do břevna, vůbec daleko. Až ve 24. minutě uklidnil domácí hráče i fanoušky Klemsa, který prostřelil hostujícího brankáře. Zbytek první půle se ovšem obešel beze změny skóre, a tak mohli domácí odejít do šaten spokojeně, avšak ne za rozhodnutého stavu.

Do druhého dějství vstoupili taktéž lépe domácí a veškeré naděje hostů na bodový zisk utnul už ve 49. minutě Navrátil - 2:0. Šumperk, vědom si své převahy a také trochu ukolébán vedením, polevil v aktivitě, ale hosté toho nedokázali využít. Největší příležitost Šternberka skončila na břevně šumperské branky. V 78. minutě mohl ještě zvýšit vedení domácích Horák, jenže z pokutového kopu, nařízeného za faul na unikajícího Knápka, přestřelil. Definitivní tečkou tak byla až druhá trefa Navrátila v 90. minutě.

Šumperk tak porazil Šternberk jasně 3:0 a po zaváhání Mohelnice ztrácí na její první pozici v krajském přeboru již pouhé tři body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.