SPORT

Šumperští fotbalisté stahují náskok Mohelnice

30. dubna 2008, 05:15, simi
Šumperk - Po rozpačitém úvodu jarní části sezony se šumperští fotbalisté rozehráli do parádní formy a kousek po kousku stahují náskok Mohelnice a HFK Olomouc B.
Proti Šternberku vyrukoval domácí Šumperk už v úvodu velkým náporem a jedna šance střídala druhou. Zpočátku však chybělo gólové vyjádření, přestože ke gólu nebylo, zejména po hlavičce Hecla do břevna, vůbec daleko. Až ve 24. minutě uklidnil domácí hráče i fanoušky Klemsa, který prostřelil hostujícího brankáře. Zbytek první půle se ovšem obešel beze změny skóre, a tak mohli domácí odejít do šaten spokojeně, avšak ne za rozhodnutého stavu.

Do druhého dějství vstoupili taktéž lépe domácí a veškeré naděje hostů na bodový zisk utnul už ve 49. minutě Navrátil - 2:0. Šumperk, vědom si své převahy a také trochu ukolébán vedením, polevil v aktivitě, ale hosté toho nedokázali využít. Největší příležitost Šternberka skončila na břevně šumperské branky. V 78. minutě mohl ještě zvýšit vedení domácích Horák, jenže z pokutového kopu, nařízeného za faul na unikajícího Knápka, přestřelil. Definitivní tečkou tak byla až druhá trefa Navrátila v 90. minutě.

Šumperk tak porazil Šternberk jasně 3:0 a po zaváhání Mohelnice ztrácí na její první pozici v krajském přeboru již pouhé tři body.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).