SPORT

Šumperští florbalisté přišli o stálici. Útočník Michal Šíma nově kouše jako Aligátor

3. ledna 2018, 19:00, Petr Fišer
Šumperští florbalisté přišli o stálici. Útočník Michal Šíma nově kouše jako Aligátor Přerov, Hranice - Florbalový Šumperk přišel o dlouholetou stálici. A to minimálně do konce rozehrané sezóny. Tvořivý forvard Michal Šíma, jenž v minulosti vykonával funkci hrajícího trenéra, se dohodl na hostování s týmem FbC Aligators Klobouky. Divizi tak vymění za Národní ligu.

 „Na jihu Moravy pracuje, takže mu odpadne víkendové cestování. Vyzkouší si vyšší soutěž, což je pro něj lákavé. Pokud jde o naše mužské áčko, na medailové mety letos nedosáhne. Proto nebyl důvod, abychom mu v odchodu bránili nebo mu ho jakkoliv komplikovali,“ vysvětloval postoj klubového vedení jeden z funkcionářů Jakub Gruntorád.

Šumperský florbal zažije překvapivý návrat. Oddílu z rodného města vypomůže Michal Kilčický. Zkušený matador, který v minulosti nastupoval mimo jiné za ligový Rožnov, naposledy působil v nedaleké Libině. „V poslední době nás kosí nemoci a zranění. Když k tomu připočítáme Michala Šímu, hodit se nám bude každá ruka a noha,“ řekl Gruntorád.

Divizní zápasy v Přerově a Hranicích mu moc radosti neudělaly. Asper nebodoval a dohromady obdržel čtrnáct gólů. Sám skóroval jen pětkrát. „Soupeři vyhráli v obou případech naprosto zaslouženě. Můžeme jim akorát pogratulovat. Byl to víkend, ve kterém jsme se nemohli najít výsledkově ani herně,“ shodovali se kouč Matyáš Zapletal a kapitán mužstva Jiří Trávníček.
„Nedělní souboj s Hranicemi jsme absolvovali s deseti zdravotně použitelnými hráči. Úbytek kvality se bohužel projevil. Ve zbytku sezóny bychom rádi překvapili celky na předních příčkách a zároveň vybojovali důležité body s tabulkově hůře postavenými týmy,“ plánoval útočník Petr Matěj.
Šumperk se doma představí už pouze čtyřikrát. Po duelech proti Ostravě, Krnovu, Frýdku-Místku a Orlové podstoupí náročnou sérii pěti venkovních utkání za sebou (Uničov, Hluk, Zlín, Brno, Olomouc).

DIVIZE D

PŘEROV – ŠUMPERK 7:4 (3:1, 1:2, 3:1). Branky: 11. Jurečka (Kubalík) – 1:0, 12. Hnila (Budnik) – 2:0, 12. Trávníček – 2:1, 16. Budnik (Jurečka) – 3:1, 24. Mrázek (Kamler) – 3:2, 37. Mondek (Matěj) – 3:3, 38. Budnik (Jurečka) – 4:3, 41. Jurečka (Budnik) – 5:3, 46. Borges (Grener) – 6:3, 55. Matěj (Kamler) – 6:4, 59. Ševčík (Koutný) – 7:4.
HRANICE – ŠUMPERK 7:1 (2:0, 2:0, 3:1). Góly: 16. Chodil (Dobeš) – 1:0, 17. Hloch (Kolajta) – 2:0, 26. Kolajta (Hloch) – 3:0, 40. Kolajta (Hloch) – 4:0, 44. Matěj (Mrázek) – 4:1, 54. Vraj (Kolajta) – 5:1, 56. Vraj (Hloch) – 6:1, 56. Klimecký (Dobeš) – 7:1.

DALŠÍ PROGRAM

Sobota 6. ledna: 18.00 Šumperk – Letka Ostrava. Neděle 7. ledna: 14.00 Šumperk – Krnov. Sobota 20. ledna: 18.00 Šumperk – Frýdek-Místek. Neděle 21. ledna: 15.00 Šumperk – Orlová (SH na gymnáziu).


Foto: Petr Fišer
Michal Šíma si zahraje Národní ligu. Na konci předešlého kalendářního roku se dohodl na spolupráci s florbalovými Aligátory.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.