SPORT

Šumperští boulaři kralovali závodům ČP v akrobatickém lyžování

14. ledna 2013, 09:16, téma LYŽOVÁNÍ, redakce,ČD
Kunčice u Starého Města pod Sněžníkem – Velkým úspěchem šumperských akrobatů skončil 1. a 2. závod Českého poháru v akrobatickém sjezdu, který pořádal Ski areál v Kunčicích u Starého Města.

Oba dva závody původně měly proběhnout o víkendu 5. a 6. ledna. Vzhledem ke špatnému sobotnímu počasí, kdy déšť prakticky znemožnil odjetí prvního závodu, se oba dva závody musely uskutečnit během druhého víkendového dne. To však nic neubralo na kvalitě výkonů jednotlivých závodníků. Z časových důvodů oba závody museli pořadatelé z původně plánovaných dvou kol zkrátit na jedno kolo pro každý závod.

Ve všech kategoriích, do kterých šumperští akrobaté byli nominováni, prakticky kralovali a až na jednu výjimku, obsadili všechna první místa. Tou se stal Dan Hlavsa, který se chtěl v kategorii žáků v prvním závodě prezentovat složitějšími skoky, které mu bohužel nevyšly podle představ a obsadil tak 5. místo. Ve druhém závodě již vsadil na jistotu a s naprostým přehledem si zajistil první pozici.

V kategorii žákyň oba dva závody vyhrála Eliška Kopecká, v kategorii juniorů Matěj Korger a v kategorii juniorek jeho sestra Anežka Korgerová.Ta je v součastné době jedinou závodnicí v dané věkové kategorii v ČR. Celkový výborný výsledek šumperských akrobatů potvrdil v poslední kategorii předžáků (do 10. let) dvojitým vítězstvím Jirka Dressler. Ondřej Bartoš spadající do stejné kategorie jako Jirka obsadil v obou závodech 15. místo.

Pomyslným bonbónkem na dortu se stalo obsazení mužské kategorie, ve které bohužel Šumperští momentálně nemají závodníka. Tuto kategorii ozdobili svou účastí Lukáš Vaculík (účastník ZOH ve Vancouveru a mnoha evropských i světových pohárů) a Václav Novák (účastník mnoha evropských i světových pohárů), kteří si mezi sebou rozdělili první místa, když každý z nich vyhrál po jednom závodě.

„Na závěr je zapotřebí poděkovat pořadatelům ze Ski areálu v Kunčicích, kteří i přes nepříznivé počasí vyvinuli maximální úsilí k tomu, aby se daný boulařský víkend mohl uskutečnit. Už teď se těšíme a zveme všechny příznivce zimních sportů na 3. a 4. závod Českého poháru, který se uskuteční na stejné sjezdovce v Kunčicích o víkendu 19. až 20. ledna," informoval za pořadatele Čeněk Dressler.

Více informací je možno získat na www.boulari.cz. Celkové výsledky obou závodů je možno prohlédnout zde.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).