SPORT

Šumperští atleti zahájili sezonu

18. ledna 2012, 09:00, Veronika Dominiková
Šumperští atleti zahájili sezonu Šumperk - Novým rokem pro většinu sportovců začíná nová halová sezona. Právě leden je časem vyhledávání nových termínových listin a není tomu jinak v šumperské atletice.
Podzimní příprava
Velká podzimní příprava, která v sobě skrývala tvrdé tréninky, dřinu a soustředění, je pro šumperský TÝDŽEJ (jak si členové s radostí říkají) již minulostí. Po novém roce se opět soustředí na zdokonalování techniky a vylaďování formy. Během příprav zůstala převážná část atletů zdravá. Zdravotní problémy bohužel potkaly Lucii Domskou, která se velmi nedávno vrátila ze soustředění. Ovšem zde byla v plné síle a svým obtížím dala sbohem. Rozhodně se tedy můžeme těšit na další vydařenou sezonu 2012 plnou medailí a osobních rekordů.


Loňský rok
Právě loni a předloni vyhrála skupina Tomáše Vykydala velký počet medailí, zejména na Mistrovství České republiky (venku - 2 zlaté, 1 stříbrná a 4 finálová umístění, v hale - 3 zlaté, 1 bramborové umístění, 1 páté a 1 šesté místo), ale nezůstala jen u toho. Obrovským úspěchem se stala účast Pavlíny Březinové na mistrovství světa do 17 let ve francouzském Lille, kde dosáhla na fantastické 13. místo. Na spoustu dalších úspěchů dosáhly holky – Lucie Domská, Petra Opekarová a Veronika Opekarová, kdy reprezentovaly Českou republiku. Lucka Domská se navíc loni stala nedílnou součástí štafety (4x100 m) na Mistrovství Evropy juniorek v Tallinu. Tohle jsou pouze střípky úspěchů, kterých šumperská atletika dosahuje, a proto si zaslouží o mnoho více pozornosti.


První závody v Olomouci

V sobotu 14. ledna proběhly první závody v olomoucké hale. Skupina T. Vykydala, ale i další zástupci atletiky v Šumperku vyrazili poměřit síly s ostatními. Výsledkem byly dvě 1. místa na 60 m v podání Veroniky Opekarové (žákyně) a Lucie Domské, která je posledním rokem juniorkou. Dále 2. místo Pavlíny Březinové na stejné sprinterské trati, a to ve finále B. Pája si ještě skočila do výšky, kde ji nikdo jiný nedokázal přeskočit, a aby toho neměla málo, zvládla zaběhnout 60 m  překážek v čase 9.75 s, což jí vyneslo 2. místo před Luckou Domskou, která se na této trati představila poprvé. Petra Opekarová si doskočila pro 3. místo slušným výkonem 529 cm.
 

Z mužských zástupců se představil v hladkém sprintu na 60 m, kouli a skok vysoký Jan Jílek, výkonem 175 cm si zajistil druhé místo. Druhý zástupce mužského pokolení Filip Valenta a tyčkařka Kačka Valová kvůli problémům na cestě do Olomouce nedorazili. Následující víkend čekají TÝDŽEJ další závody v Olomouci a holky se vypraví závodit do Vídně, so viel Glück!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.