SPORT

Šumperským basketbalistkám jen o vlásek unikl postup do první ligy

29. dubna 2013, 10:04, téma BASKETBAL, redakce, OS, MB
Šumperk – Až do poslední chvíle bojovaly svěřenkyně trenéra Sládka o postup do 1. ligy. V sobotním zápase porazily soupeřky z Ústí nad Labem 61:54, snížily stav série na 1:2 a vynutily si čtvrtý zápas. V dalším utkání, které se hrálo 29. dubna na Tyršově stadionu, však prohrály v infarktovém závěru rozdílem pouhého jednoho bodu.
V sobotním pokračování play off se v šumperském týmu představily dvě posily, které zatím o té doby do bojů s ústeckým týmem nezasáhly. Právě Saša Podhorná a Tereza Čechová se ukázaly být těmi nejcennějšími trumfy. Soupeři nasázely dohromady 37 bodů.

Netrpělivě očekávané utkání, které rozhodlo o pokračování série play off, začalo vzájemným poznáváním z obou stran. Hráčky Ústí vedly za celý zápas jen dvakrát, po zbytek utkání si vedení hlídal domácí tým. Saša Podhorná s Terezou Čechovou přiváděly svou jistotou v zakončení přítomné diváky do varu. „Kolektivní výkon a větší vůle po vítězství byla naší hlavní zbraní. Byl to boj od začátku do konce, rozhodla naše obranná činnost a doskoky pod vlastním košem, kdy jsme získali většinu míčů,“ popsal zápas trenér domácích.

Nedělní utkání přineslo skvělé výkony i výbornou obranu šumperských hráček, avšak v nečekaném závěru hostující tým z Ústí nad Labem otočil skóre a vyhrál rozdílem jednoho bodu. „Skvělý výkon, výborná obrana, perfektní diváci. Bezradný a nemohoucí soupeř, jehož výkon neodpovídal kvalitě vítěze skupiny A, nakonec vyhrál šťastně v posledních dvou minutách 5:1. Kdo tam byl, viděl,“ komentoval dramatický vývoj utkání Oldřich Sládek.

Tým, jenž si na začátku sezóny kladl za cíl udržet se v druhé lize, předčil všechna svá očekávání a po velmi vydařené sezóně mu chyběl jen krůček k postupu do vyšší ligy.


Sobota 27. dubna
TJ Šumperk – BK Skřivánek Ústí nad Labem   61:54 (11:7 28:24 44:39)
Body: Podhorná Alexandra 22, Čechová Tereza 15, Valentová Petra 12, Knířová Pavlína 6, Vlková Soňa 2, Hejlová Vendula 2, Eflerová Kateřina 2

Neděle 28. dubna
TJ Šumperk – BK Skřivánek Ústí nad Labem   58:59 (12:14 26:25 43:36)
Body: Podhorná Alexandra 15, Vlková Soňa 11, Čechová Tereza 10, Kohoutová Renáta 8, Valentová Petra 6, Knířová Pavlína 3, Volková Markéta 2, Zelená Martina 2, Hejlová Vendula 1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).