SPORT

Šumperský tým zvítězil v soutěži klubů v horské orientační cyklistice

30. července 2013, 06:47, téma CYKLO, simi
Dolní Morava – Šumperský tým LKT 80 závodící v horské orientační cyklistice (MTBO) si připsal na své konto další úspěch, když vyhrál díky dobrým umístěním svých členů v jednotlivých závodech soutěž klubů na dolnomoravském závodě Superior Bike Adventure.
O slunečném a teplém uplynulém víkendu hostila Dolní Morava (pořadatelským týmem bylo USK Praha) již několikátý ročník závodu Superior Bike Adventure. Bike Adventure je bodovací cyklistický závod dvojic, kde si účastníci volí trasu sami podle turistické mapy tak, aby během určeného časového limitu zvládli posbírat co nejvíce bodů z jednotlivých kontrolních stanovišť, rozmístěných v prostoru závodu. Jedná se o závod dvouetapový. První den se jede šest hodin, druhá etapa pak trvá čtyři hodiny. Kolik každý závodník najede kilometrů, je tak dáno nejen jeho fyzickou kondicí, ale i strategií, kterou zvolí při práci s mapou a vymýšlení optimální kombinace kontrol. Závodu se zúčastnilo téměř pět set dvojic. 

Šumperští bikeři z klubu LKT 80 si vedli skvěle. V kategorii mladých mixů obsadila Štěpánka Staňková s Petrem Sedláčkem druhé místo. V této kategorii je doplnilo na osmém místě duo Naděžda Skácelová s Janem Reifem. Slušné je i dvanácté místo Marie Březinové a Karla Tomečka. Další stříbrnou medaili vybojovala dvojice starších mixů Dana Králová s Jirkou Králem. Třetí místo patřilo šumperské dvojici Zuzana Tomečková a Miroslav Křeček.

Součástí výsledného vyhlašování je i soutež klubů – Team spirit. Pro hodnocení soutěže Bike Adventure Team Spirit se každý den počítají nejlepší tři dvojice startující ve stejném týmu a pod stejným názvem. Klub LKT 80 Šumperk prokázal, že je schopný konkurovat silným teamům jako je například Ekonom Praha, a vystoupal na nejvyšší příčku, přičemž v loňském roce skončil druhý.
 
 
Štěpánka Staňková a Petr Sedláček na druhém místě.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).