SPORT

Šumperský tým rychlobruslařů závodil v Praze

23. května 2007, 17:57, jach, redakce, foto In-line Team Sokol Šumperk
Šumperský tým rychlobruslařů závodil v Praze Třetí ročník seriálu NESTLÉ LifeInLine Tour 2007 se jel druhým závodem v neděli 20.května v Praze.

A na startu se objevili mezi skoro šest sty závodníky i členové šumperského In-line Team Sokol Šumperk. Přijelo jich sedm, přesněji pět mužů, jedna žena a jedna juniorka. Jejich umístění nebylo vůbec špatné.


Open Půlmaraton muži /celkem 84 závodníků/:

18.místo Holoubek Martin (30 let) - 8. v kategorii 30 - 39 let

31.místo Jeřábek Milan (46 let) -  4. v kategorii 40 - 49 let

40.místo Sladký Svatopluk  (31 let) - 19. v kategorii 30 - 39 let

 

Open Půlmaraton ženy / celkem 21 závodnic/

12. místo Pelázová Veronika (25 let)

 

Fittnes Desítka muži /celkem 159 závodníků/

42. Janda Petr (40 let)

61. Ptáček Viktor (17 let)

 

Závody se jedou i podle věkových kategoriích a to junioři, muži 30 - 39 let, 40 - 49 let, 50 - 59 let a v nejvyšší věkové kategorii nad 60 let.

 
In-line Team Sokol Šumperk vznikl před koncem roku 2006. Má 13 členů, z toho tři ženy /jednou z nich je nejmladší závodnice, pětiletá Nikol Jandová/. Pod hlaviškou Sokola Šumperk, který týmu zajistil i dresy, se závodníci připravují na mistrovství ČR v silničím in-line půlmaratonu, které se uskuteční na konci prázdnin v Ostravě.
Česko-slovenského seriálu závodů na in-line bruslích je otevřený doslova pro všechny. Jezdí se totiž v jak podle věkových kategorií, tak i podle délky tratě. Pro juniory je trať dle jejich věku dlouhá od 1 do 4 km /děti od 9 - 15 let). Pro muže a ženy je pak možnost jet 5M nesoutěžních jízd, nebo se účastnit dvou závodů - Fittnes Desítky /10km/ nebo Open Půlmaratonu /21 km/. Navíc se svou účastí v Půlmaratonu závodníci dostávají do bojů o Český pohár.

 

Na základě smlouvy uzavřené mezi Českým svazem kolečkového bruslení a organizátorem LifeInLine Tour jsou závody  v půlmaratonu,  které se konají v rámci NESTLÉ LifeInLine Tour v Hradci Králové, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Plzni a v Pardubicích, registrovány jako oficiální Český pohár v silničním in-line půlmaratonu. Závod v Ostravě je organizován jako mistrovství ČR v silničním in-line půlmaratonu. Jednotlivé závody Českého poháru i mistrovství ČR jsou organizovány jako OPEN závody. Účastnit se mohou všichni příchozí bez omezení, tedy i v oddílech neregistrovaní závodníci.

 

Na druhém závodu /první se jel 6.května v Hradci Králové/ startoval zatím rekordní počet závodníků 573. Další závody jsou naplánovány v  Českých Budějovicích, Nitře, Trebišově, Ostravě, v Brně, Plzni a Pardubicích.

 

Výhodou tohoto zvodního seriálu na in-line bruslích je to, že nemusíte být účastníkem žádného týmu nebo družstva a můžete se zapojit od kteréhokoli závodu, na který právě přijedete. Navíc je více než praděpodobné, že se na dráze setkáte s českou reprezentantkou v rychlobruslení na krátké dráze Kateřinou Novotnou, ale i jinými olympioniky jakou jsou Martina Sáblíková nebo Witold Mazura.

 

Foto:  Okruh v Praze měl 1930 m.

 

Očekávaný 3.závod  v Českých Budějovicích bude mít délku okruhu 1.190 m + nájezd / dojezd 150 m.

 


V Praze si zazávodila i nejmladší členka In-line teamu Sokol Šumperk, teprve pětiletá Nikol Jandová, která skončila v dětské kategorii  do 9 let /1 km/  na dvaadvacátém místě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.5.2007 23:13
Titulek: Bez titulku
Autor: sportovec
50
Dobrý nápad a svkělá je ta nejmenší a nejmladší členka oddílu.
Reagovat