SPORT

Šumperský tým rychlobruslařů závodil v Praze

23. května 2007, 17:57, jach, redakce, foto In-line Team Sokol Šumperk
Šumperský tým rychlobruslařů závodil v Praze Třetí ročník seriálu NESTLÉ LifeInLine Tour 2007 se jel druhým závodem v neděli 20.května v Praze.

A na startu se objevili mezi skoro šest sty závodníky i členové šumperského In-line Team Sokol Šumperk. Přijelo jich sedm, přesněji pět mužů, jedna žena a jedna juniorka. Jejich umístění nebylo vůbec špatné.


Open Půlmaraton muži /celkem 84 závodníků/:

18.místo Holoubek Martin (30 let) - 8. v kategorii 30 - 39 let

31.místo Jeřábek Milan (46 let) -  4. v kategorii 40 - 49 let

40.místo Sladký Svatopluk  (31 let) - 19. v kategorii 30 - 39 let

 

Open Půlmaraton ženy / celkem 21 závodnic/

12. místo Pelázová Veronika (25 let)

 

Fittnes Desítka muži /celkem 159 závodníků/

42. Janda Petr (40 let)

61. Ptáček Viktor (17 let)

 

Závody se jedou i podle věkových kategoriích a to junioři, muži 30 - 39 let, 40 - 49 let, 50 - 59 let a v nejvyšší věkové kategorii nad 60 let.

 
In-line Team Sokol Šumperk vznikl před koncem roku 2006. Má 13 členů, z toho tři ženy /jednou z nich je nejmladší závodnice, pětiletá Nikol Jandová/. Pod hlaviškou Sokola Šumperk, který týmu zajistil i dresy, se závodníci připravují na mistrovství ČR v silničím in-line půlmaratonu, které se uskuteční na konci prázdnin v Ostravě.
Česko-slovenského seriálu závodů na in-line bruslích je otevřený doslova pro všechny. Jezdí se totiž v jak podle věkových kategorií, tak i podle délky tratě. Pro juniory je trať dle jejich věku dlouhá od 1 do 4 km /děti od 9 - 15 let). Pro muže a ženy je pak možnost jet 5M nesoutěžních jízd, nebo se účastnit dvou závodů - Fittnes Desítky /10km/ nebo Open Půlmaratonu /21 km/. Navíc se svou účastí v Půlmaratonu závodníci dostávají do bojů o Český pohár.

 

Na základě smlouvy uzavřené mezi Českým svazem kolečkového bruslení a organizátorem LifeInLine Tour jsou závody  v půlmaratonu,  které se konají v rámci NESTLÉ LifeInLine Tour v Hradci Králové, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Plzni a v Pardubicích, registrovány jako oficiální Český pohár v silničním in-line půlmaratonu. Závod v Ostravě je organizován jako mistrovství ČR v silničním in-line půlmaratonu. Jednotlivé závody Českého poháru i mistrovství ČR jsou organizovány jako OPEN závody. Účastnit se mohou všichni příchozí bez omezení, tedy i v oddílech neregistrovaní závodníci.

 

Na druhém závodu /první se jel 6.května v Hradci Králové/ startoval zatím rekordní počet závodníků 573. Další závody jsou naplánovány v  Českých Budějovicích, Nitře, Trebišově, Ostravě, v Brně, Plzni a Pardubicích.

 

Výhodou tohoto zvodního seriálu na in-line bruslích je to, že nemusíte být účastníkem žádného týmu nebo družstva a můžete se zapojit od kteréhokoli závodu, na který právě přijedete. Navíc je více než praděpodobné, že se na dráze setkáte s českou reprezentantkou v rychlobruslení na krátké dráze Kateřinou Novotnou, ale i jinými olympioniky jakou jsou Martina Sáblíková nebo Witold Mazura.

 

Foto:  Okruh v Praze měl 1930 m.

 

Očekávaný 3.závod  v Českých Budějovicích bude mít délku okruhu 1.190 m + nájezd / dojezd 150 m.

 


V Praze si zazávodila i nejmladší členka In-line teamu Sokol Šumperk, teprve pětiletá Nikol Jandová, která skončila v dětské kategorii  do 9 let /1 km/  na dvaadvacátém místě.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.5.2007 23:13
Titulek: Bez titulku
Autor: sportovec
51
Dobrý nápad a svkělá je ta nejmenší a nejmladší členka oddílu.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).