SPORT

Šumperský tlak bez gólových zápisů

15. srpna 2007, 12:08, www.hokejsumperk2003.cz
Šumperský tlak bez gólových zápisů Šumperk - Velmi nepřesně si počínali Draci v koncovce v utkání s B týmem Hradce Králové. První tým hrál v Praze proti Spartě, ani to však neulehčilo cestu Šumperka za vítězstvím. Po většinu zápasu sice byli domácí lepším týmem, avšak žalostná koncovka Draků zavinila to, že i jeden gól Hradce stačil na konečnou remízu. Velmi pozitivně se ale ukázala útočná formace Kratěna - Šula - Stejskal, která se dokázala dostat do několika šancí, ovšem bez gólového efektu. Paličem dne se stal Ivo Kratěna, který pohrdl několika gólovými šancemi.
přát., 14.8.2007 18:00
 
Šumperk 1
 
HC VČE Hradec Králové 1

Podrobnosti:

Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1.
Branky a nahrávky: 25:02 Kočan (Obdržálek) - 47:11 Berger. Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
 
Šumperk: Betinec - Špelda, Bednárek, Sloboda, Hajas, Stráňovský, Kaltenböck, Ondráček, Šindler, Antonovič, Meluzín, Bařica, Šula, Stejskal, Kratěna, Kučera, Novosad, Martinka, Martiník, Čížek, Obdržálek, Schön, Kočan.
 
Hr.Králové: Dušek - Burian, Karlíček, Pavlů, Spudil, Prostředník, Seidl, Kotrč, Jindřich, Šejnoha, Šimoníček, Dolana, Fiedler, Pospíšil, Kubišta, Berger, Bendík.

Komentář zápasu:

Petr Matěj, Jaroslav Svoboda

Značně oslabené mužstvo Hradce Králové zavítalo do Šumperka na přípravné utkání a ačkoliv se tento fakt projevil i na výkonech obou mužstev, Draci toho výsledkově nedokázali vytěžit vítězství. Šumperk začal po úvodním oťukávání aktivněji a v páté minutě se Kratěna v prvním jeho souboji proti Duškovi neuspěl. O chvíli později dostal Šumperk výhodu přesilovku a opět měli domácí šanci otevřít skóre utkání. Jenže Martiník dvakrát sám před Duškem neuspěl. Druhou jeho ránu dokonce odvrátil z brankové čáry Pospíšil. V deváté minutě osvědčil šikovné ruce Stejskal, i tentokrát však Dušek udržel čisté konto. V polovině desáté minutě se poprvé do vážnější akce dostali i hosté, Betinec ale Dolanu v úniku vychytal. Ve 14. minutě napsal druhou část dnešních soubojů s Doškem Kratěna, i tentokrát ale hradecký brankář uspěl. Kratěnovi připravili akci krásnou kombinací Šula se Stejskalem, kteří si dnes na ledě velice porozuměli.

Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí a byl to opět Kratěna, kdo v obrovské šanci neuspěl. Ležícího Duška šumperský útočník nepřekonal. Od začátku této dvacetiminutovky naskočili domácí ovšem i bez dvou opor, Meluzína s Bařicou, které trenér Setikovský nechal odpočívat. Ve 26. minutě se domácí konečně dočkali. Održálek pozdržel kotouč, uvolnil se a pak našel Kočana, který si po vybruslení před branku s Duškem poradil. Draci ožili a dostali Hradec pod drtivý tlak. Nejprve Šula nevyužil krásné přihrávky Stejskala, o chvíli později netrefil Kratěna a závěr drtivé pětiminutovky zakončil ránou vedle Obdržálek. Ve 34. minutě nechal Duška opět vyniknout Čížek a ačkoliv byl Šumperk jasně lepší, brankově tuto převahu zužitkovat nedokázal.

I úvod třetí třetiny patřil domácím, jenže Martinkovu ránu Dušek vyrazil a následně Kučera poskakující kotouč netrefil. Na začátku 45. minuty rozjeli kombinaci Stejskal se Šulou a Martin Stejskal zas a znovu neuspěl. O pár vteřin později mohl zvýšit Šula, jeho střela ale rozezněla tyč. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté z ojedinělé akce srovnali, Berger protlačil kotouč do branky přes ležícího Betince a šokoval tribuny. Pět minut se Šumperk otřepával ze šoku, pak se ale opět na hosty Draci vrhli. Šulův pokus vytlačil z prázdné branky holí Dušek, následně vyhořel na opoře Hradce jak Kočan, tak Martinka. Na závěr všeho kotouč brouzdající brankovištěm netrefil Kratěna, který puk před prázdnou klecí Duška netrefil. Závěrečný tlak Draků pak hosté již ohlídali a ačkoliv měli Šumperští ještě možnost rozhodnout z přesilové hry, neuspěli. Draci se tak v utkání, kde jasně vládli na ledě, rozešli s Hradcem smírně 1:1.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).