SPORT

Šumperský rodák urval olympijský bronz! Honza si nikdy nehrál na žádnou hvězdu, tvrdí o něm hrdý bratranec

26. února 2014, 19:54, Petr Fišer
Šumperský rodák urval olympijský bronz! Honza si nikdy nehrál na žádnou hvězdu, tvrdí o něm hrdý bratranec Soči - Ví o tom jen málokdo. I když Ondřeji Bankovi nebylo přáno a na olympijskou medaili ze Soči pořádal marný hon, Šumpersko bez cenného kovu nezůstalo. Jen ho překvapivě ukořistil jiný sjezdař - JAN HUDEC!

Přestože pochází z Česka, rodnou zemi poznával teprve jako dospělý. Rok po narození s ním rodiče emigrovali za velkou louži. Nyní dvaatřicetiletý lyžař se v Kanadě prosadil až do elitního výběru a nominaci si rozhodně zasloužil. V nejoblíbenějším super-G získal bronzovou medaili! "Její část patří i Šumperku, kde jsem se narodil. Pořád se tam vracím za příbuznými. Mám tam strýčky a bratrance. Naposledy jsem u nich byl o vánočních svátcích. Servírovaly se moje milované řízky," usmíval se od ucha k uchu reprezentant "javorového listu".

V cíli vydařeného závodu propadl zasloužené extázi. Zaplavila ho nekončící euforie. "Přišli za mnou, abych šel dělat rozhovor do televize jako jistý medailista. Bylo ale odjetých teprve třicet závodníků. Tak jim říkám, že nikam nejdu, protože je nahoře ještě můj kamarád Ondra Bank. Koukali na mě jako na blázna, ale já mluvil vážně. A málem mě o medaili fakt připravil!"

Martin Strnad: Fandíme mu celá rodina

Můj bratranec vybojoval na zimní olympiádě v Soči senzační bronz. MARTIN STRNAD, bývalý fotbalista Velkých Losin nebo Šumperka, se má po hrách v Rusku čím chlubit. Velkou radost mu udělal Jan Hudec, třetí nejlepší sjezdař z lyžařského super-G. "A nejen mně. Fandíme mu celá rodina!" hlásil bez váhání sportovní všeuměl.

Kanadský reprezentant sice vyrůstal za oceánem, na Šumperk a blízké okolí ale nedá dopustit. "Pořád ho to sem táhne a láká. Teď i proto, že má přítelkyni od Olomouce. Při každé příležitosti se snaží na pár dní přijet. Zastaví se v Loučné u táty i u nás v Rapotíně. Potíž je v tom, že má pokaždé málo času," rozpovídal se Strnad. "Jsme v docela častém kontaktu. A když se pere o světové body někde v Evropě, jednou nebo dvakrát do roka ho dorazíme podpořit přímo na místo závodu. Třeba do Rakouska. S bráchou už pomalu plánujeme další výpravu."

Hudec a Bank? Velká dvojka!

Cestu rodinného příslušníka na stupně vítězů sledovali u Strnadů s velkým zájmem a sílícím napětím. "Je to šikula. Moc jsme mu to přáli. Všechno podřídil olympiádě v Rusku a vyplatilo se mu to. Je to pro něj další obrovský úspěch, který si zasloužil. Už kvůli tomu, že měl smůlu a sužovaly ho zdravotní problémy. Při posilování mu vyskočila plotýnka a v Kanadě ho museli dávat narychlo do kupy, aby mohl fungovat," upozorňoval na nepříjemné komplikace Martin Strnad.

Jan Hudec a Ondřej Bank, to je dvojka, kterou jen tak nenajdete. Jakmile se dají dohromady, dobrá nálada by se dala regulérně krájet. "Jsou velcí kamarádi a zároveň i největší soupeři. Občas mi připadá, že jim ani tak nejde o celkové umístění, ale spíš o to, kdo z nich dvou bude v cíli rychleji," podivoval se Strnad.

Podle něj je dvaatřicetiletý Hudec stejným pohodářem jako Bank. "Honza je správný člověk, co si nikdy nehrál na žádnou namyšlenou hvězdu. Prostě perfektní, pohodový a ochotný kluk, který chce každému vyhovět. Taky flegmatik. Moc toho neřeší. Třeba domluva na konkrétní čas je s ním naprosto zbytečná. Určitě tam nebude ve smluvenou dobu. Moc mě potěšilo, že rychle přičuchl k našemu moravskému humoru a chápe klasické suché fórky. Naše konverzace jsou o to zajímavější, zábavnější a peprnější."

Jan Hudec nedá na rodné město a blízké okolí dopustit. Oblíbená místa navštěvuje při každé možné příležitosti.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.