ZPRÁVY

Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání

8. listopadu 2014, 17:08, téma DĚTI, STUDENTI, BH
Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání Šumperk - Čestné uznání za projekt Dveře si odvezly zástupkyně Střediska volného času Doris Šumperk z největší přehlídky výtvarného projevu žáků a studentů škol a školských zařízení v regionu Olomouckého bienále 2014. Soutěžní přehlídka vyvrcholila vernisáží výstavy v úterý 4. listopadu v Olomouci.

 „Projekt Dveře nabízí Výtvarné centrum střediska Doris v rámci výtvarných výukových programů, který probíhá v sále budovy u radnice. Je určený pro předškoláky z mateřských škola a pro žáky základních škol. Probíhá od května 2014 doposud,“ objasnila Romana Večeřová, spoluautorka projektu a doplnila: „Dveře jsou jakýmsi malým výletem do šumperské kulturní historie, kde se děti tvořivou formou seznamují s příběhy několika zajímavých šumperských domů na náměstí Míru.“ Kromě Večeřové se na projektu Dveře podílela Zuzana Vavrušová.

Výukový program je rozčleněn do pěti částí - Dveře, Domy, Domovní znamení, Puzzle a Procházka po náměstí. Každá část obsahuje tvořivou nebo výtvarnou činnost. Vedle získaných poznatků jsou výstupem složky, ve kterých si děti odnáší získané materiály, dále pak koláž domu a jmenovka na dveře jejich pokoje.

Autorské práce jednotlivců i výtvarné projekty kolektivů z oblasti tradiční výtvarné tvorby plošné i prostorové, objevují se modely módního designu, také práce s novými médii: fotografie, video, počítačová grafika jsou ke zhlédnutí do 28. listopadu v Galerii Podkroví – Konvikt Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžní přehlídka si klade za cíl představit současnou výtvarnou výchovu na školách, motivovat žáky, studenty i výtvarné pedagogy.

Součástí bienále je i literární část, která nabízí prezentaci mladých píšících autorů. Výstavní projekt realizuje olomoucké sdružení výtvarných pedagogů Paleta, ve spolupráci s výtvarným oborem DDM Olomouc a UP Olomouc. Bienále bylo finančně podpořeno Statutárním městem Olomouc.

Projekt Dveře jako výlet do šumperské kulturní historie zaujal porotu Olomouckého bienále 2014.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert legendárního folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká je původní profese písničkáře Vladimíra Merty?

A) strojvedoucí
B) architekt
C) pedagog

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na ŠUMPERSKÝ PLES, který se uskutečnil 9. února v DK Šumperk, vyhrál Václav Nováček z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhru jsme výherci předali před konáním Šumperského plesu.