ZPRÁVY

Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání

8. listopadu 2014, 17:08, téma DĚTI, STUDENTI, BH
Šumperský projekt Dveře získal čestné uznání Šumperk - Čestné uznání za projekt Dveře si odvezly zástupkyně Střediska volného času Doris Šumperk z největší přehlídky výtvarného projevu žáků a studentů škol a školských zařízení v regionu Olomouckého bienále 2014. Soutěžní přehlídka vyvrcholila vernisáží výstavy v úterý 4. listopadu v Olomouci.

 „Projekt Dveře nabízí Výtvarné centrum střediska Doris v rámci výtvarných výukových programů, který probíhá v sále budovy u radnice. Je určený pro předškoláky z mateřských škola a pro žáky základních škol. Probíhá od května 2014 doposud,“ objasnila Romana Večeřová, spoluautorka projektu a doplnila: „Dveře jsou jakýmsi malým výletem do šumperské kulturní historie, kde se děti tvořivou formou seznamují s příběhy několika zajímavých šumperských domů na náměstí Míru.“ Kromě Večeřové se na projektu Dveře podílela Zuzana Vavrušová.

Výukový program je rozčleněn do pěti částí - Dveře, Domy, Domovní znamení, Puzzle a Procházka po náměstí. Každá část obsahuje tvořivou nebo výtvarnou činnost. Vedle získaných poznatků jsou výstupem složky, ve kterých si děti odnáší získané materiály, dále pak koláž domu a jmenovka na dveře jejich pokoje.

Autorské práce jednotlivců i výtvarné projekty kolektivů z oblasti tradiční výtvarné tvorby plošné i prostorové, objevují se modely módního designu, také práce s novými médii: fotografie, video, počítačová grafika jsou ke zhlédnutí do 28. listopadu v Galerii Podkroví – Konvikt Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěžní přehlídka si klade za cíl představit současnou výtvarnou výchovu na školách, motivovat žáky, studenty i výtvarné pedagogy.

Součástí bienále je i literární část, která nabízí prezentaci mladých píšících autorů. Výstavní projekt realizuje olomoucké sdružení výtvarných pedagogů Paleta, ve spolupráci s výtvarným oborem DDM Olomouc a UP Olomouc. Bienále bylo finančně podpořeno Statutárním městem Olomouc.

Projekt Dveře jako výlet do šumperské kulturní historie zaujal porotu Olomouckého bienále 2014.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.