SPORT

Šumperský pohár horských kol odstartuje závod v Lesnici

7. května 2012, 11:09, téma CYKLO, Jan Suchomel
Šumperk - Amatérským cyklistům začíná sezóna. Ve středu 9. května je čeká první závod letošního ročníku Šumperského poháru horských kol. Leznické Hópan, jak pořadatelé nazvali první závod, začne v pět hodin odpoledne. Závodníci se mohou registrovat od půl čtvrté.

Na programu je letos dvacet závodů. První z nich začíná ve středu v Lesnici, poslední se pojede koncem září v Bludově. Téměř každý víkend se tak amatérští cyklisté sjedou na vybrané místo v okolí Šumperka, aby absolvovali další porci kilometrů. Z celého seriálu pak vzejde celkový vítěz.

Závodníci se musí připravit na maratony, časovky i náročný terén. Právě ten je čeká v Lesnici. „Trasa vede přes lesní cesty, pěšiny a louky v okolí kopců Markovice a Dlouhá,“ řekl Jiří Chlebníček z Cykloklubu Morava, který závod pořádá. Okruh měří zhruba šest kilometrů.

Kolik okruhů cyklisté pojedou závisí na věkové kategorii, ve které startují. Největší porci absolvují junioři a muži – ti pojedou čtyři kola. O kolo méně pojedou obě ženské kategorie a nejstarší mužská kategorie. Starší žáci a žákyně absolvují dva okruhy. Mladší kategorie mají zkrácenou trasu.

Vítězství mezi muži do třiceti let bude obhajovat Petr Liebich, který triumfoval v loňském ročníku. Ovládl všechny závody s výjimkou jediného - Jeřáb 1003. O poznání vyrovnanější byla kategorie mužů od třiceti do čtyřiceti let. O půl bodu v celkovém hodnocení zvítězil Vladislav Krejčí před Tomášem Kechrtem. Mezi ženami suverénně vyhrála Nikola Pospíšilová, ve druhé ženské kategorii Eva Komárková.

Na start každého závodu se přihlásí zhruba stovka sportovců. Největší konkurence bývá v mužských kategoriích. Na vítězství ve své věkové skupině musí nejlepší biker porazit zhruba patnáctku ostatních.

Jak vyrovnaný bude letošní ročník mohou zájemci sledovat na webu mtb.moravanet.cz, kde najdou i další informace o letošním ročníku.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).