KULTURA

Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku

1. října 2008, 11:55, Stanislava Marešová
Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku Praha/Šumperk - Druhý ročník autorské soutěže Česko hledá písničku se letos neobejde bez účasti zkušených rockerů ze Šumperku. Šumperská kapela Omicron, která svými historickými počátky spadá sice spíše více na Hanušovicko, ale po dobu všech těch dlouhých let si našla své posluchače napříč celým tím hornatým krajem, se probojovala do semifinále.
Do semifinále, které bude mít čtyři vyřazovací kola, vytáhli Omicroni s písničkami Věčná  a Jednou v rakvi. U obou stojí za textem i hudbou zvučné jméno  Tomáše Ospálka, kterého doprovodí při soutěži jen část kapely. Pravidla soutěže totiž umožňují vystoupit jen třem hudebníkům. Proto se za mikrofóny postaví kytara Tomáš Ospálek, bicí Míťa Mistakidis a basa Ivan Drimaj. Klávesista Jirka Horáček tak bude muset své spoluhráče jen sledovat z povzdálí.
 

"Bylo to fakt překvapení, že jsme postoupili," říká den před prvním soutěžním koncertem Tomáš Ospálek. Přiznává, že už začíná pracovat tréma, přece jen za pár hodin se před porotou samých zvučných jmen bude muset předvést.   "Poslal jsem přihlášku v květnu, více méně náhodou, kdyby něco. Vybral jsem písničky, které odpovídaly parametrům soutěže. Bylo pak překvapením v září, když nám došla zpráva, že z přihlášených asi 600 kapel jsme se umístili mezi dvaatřicítkou...." shrnuje lídr kapely cestu, která Omicron přivedla až k čtvrtečnímu hraní. 

"Zaujala mě zejména porota, v níž sedí třeba Jiří Suchý nebo Jiří Dědeček či Milan Lasica a Karel Šíp, těžcí kalibrové," směje se a podotýká, že důležitá je příprava. Kapela nic nepodcenila, písničky, které nejsou běžnou součástí repertoáru a dá se říci, že je muzikanti již delší dobu nehráli, pečlivě nazkoušeli i večer před soutěží.

1.semifinálový koncert začíná ve čtvrtek 2. října v divadle Semafor. Podpořit je můžete i vy. A to návštěvou stránek www.ceskohledapisnicku.cz a pak hlasováním. Sms-hlasování se spouští  6.10.2008. Pravidla jsem celkem jednoduchá. Z každého semifinálového koncertu postupuje do hlasování na www.ceskohledapisnicku.cz celkem 6 písniček, z toho první 3 vybírají diváci v sále a další 3 členové odborné poroty přítomní na daném koncertu. 

Kapela Omicron tak letos náležitě oslaví své již třicáté narozeniny. Zdá se to až k neuvěření, že těmto šumperským rockovým ďáblům to tak dlouho hraje. A i přestože jsou pod léty shrbenější, s prsty od revma oteklejšími, pořád umí rozhicovat publikum. Přesvědčí o tom i na letošním Džemfestu, kde zahrají 31. října 2008.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2008 06:35
Titulek: Tomáš je borec
Autor: Horák Pavel
110
Měl jsem možnost sledovat vznik kapely od samého začátku a i když nejsem žádný fanatický fanda tohoto stylu hudby,vždy když mám možnost rád si je poslechnu a tak jak víno a chlapi zrají věkem,tak i tato kapela jenom zraje a zraje a neřekla ještě poslední slovo.Tomáši hrňte je před sebou,jste naše mládí a dokud tady budete tak nezestárnem!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.