KULTURA

Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku

1. října 2008, 11:55, Stanislava Marešová
Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku Praha/Šumperk - Druhý ročník autorské soutěže Česko hledá písničku se letos neobejde bez účasti zkušených rockerů ze Šumperku. Šumperská kapela Omicron, která svými historickými počátky spadá sice spíše více na Hanušovicko, ale po dobu všech těch dlouhých let si našla své posluchače napříč celým tím hornatým krajem, se probojovala do semifinále.
Do semifinále, které bude mít čtyři vyřazovací kola, vytáhli Omicroni s písničkami Věčná  a Jednou v rakvi. U obou stojí za textem i hudbou zvučné jméno  Tomáše Ospálka, kterého doprovodí při soutěži jen část kapely. Pravidla soutěže totiž umožňují vystoupit jen třem hudebníkům. Proto se za mikrofóny postaví kytara Tomáš Ospálek, bicí Míťa Mistakidis a basa Ivan Drimaj. Klávesista Jirka Horáček tak bude muset své spoluhráče jen sledovat z povzdálí.
 

"Bylo to fakt překvapení, že jsme postoupili," říká den před prvním soutěžním koncertem Tomáš Ospálek. Přiznává, že už začíná pracovat tréma, přece jen za pár hodin se před porotou samých zvučných jmen bude muset předvést.   "Poslal jsem přihlášku v květnu, více méně náhodou, kdyby něco. Vybral jsem písničky, které odpovídaly parametrům soutěže. Bylo pak překvapením v září, když nám došla zpráva, že z přihlášených asi 600 kapel jsme se umístili mezi dvaatřicítkou...." shrnuje lídr kapely cestu, která Omicron přivedla až k čtvrtečnímu hraní. 

"Zaujala mě zejména porota, v níž sedí třeba Jiří Suchý nebo Jiří Dědeček či Milan Lasica a Karel Šíp, těžcí kalibrové," směje se a podotýká, že důležitá je příprava. Kapela nic nepodcenila, písničky, které nejsou běžnou součástí repertoáru a dá se říci, že je muzikanti již delší dobu nehráli, pečlivě nazkoušeli i večer před soutěží.

1.semifinálový koncert začíná ve čtvrtek 2. října v divadle Semafor. Podpořit je můžete i vy. A to návštěvou stránek www.ceskohledapisnicku.cz a pak hlasováním. Sms-hlasování se spouští  6.10.2008. Pravidla jsem celkem jednoduchá. Z každého semifinálového koncertu postupuje do hlasování na www.ceskohledapisnicku.cz celkem 6 písniček, z toho první 3 vybírají diváci v sále a další 3 členové odborné poroty přítomní na daném koncertu. 

Kapela Omicron tak letos náležitě oslaví své již třicáté narozeniny. Zdá se to až k neuvěření, že těmto šumperským rockovým ďáblům to tak dlouho hraje. A i přestože jsou pod léty shrbenější, s prsty od revma oteklejšími, pořád umí rozhicovat publikum. Přesvědčí o tom i na letošním Džemfestu, kde zahrají 31. října 2008.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2008 06:35
Titulek: Tomáš je borec
Autor: Horák Pavel
110
Měl jsem možnost sledovat vznik kapely od samého začátku a i když nejsem žádný fanatický fanda tohoto stylu hudby,vždy když mám možnost rád si je poslechnu a tak jak víno a chlapi zrají věkem,tak i tato kapela jenom zraje a zraje a neřekla ještě poslední slovo.Tomáši hrňte je před sebou,jste naše mládí a dokud tady budete tak nezestárnem!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.