KULTURA

Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku

1. října 2008, 11:55, Stanislava Marešová
Šumperský Omicron boduje v soutěži Česko hledá písničku Praha/Šumperk - Druhý ročník autorské soutěže Česko hledá písničku se letos neobejde bez účasti zkušených rockerů ze Šumperku. Šumperská kapela Omicron, která svými historickými počátky spadá sice spíše více na Hanušovicko, ale po dobu všech těch dlouhých let si našla své posluchače napříč celým tím hornatým krajem, se probojovala do semifinále.
Do semifinále, které bude mít čtyři vyřazovací kola, vytáhli Omicroni s písničkami Věčná  a Jednou v rakvi. U obou stojí za textem i hudbou zvučné jméno  Tomáše Ospálka, kterého doprovodí při soutěži jen část kapely. Pravidla soutěže totiž umožňují vystoupit jen třem hudebníkům. Proto se za mikrofóny postaví kytara Tomáš Ospálek, bicí Míťa Mistakidis a basa Ivan Drimaj. Klávesista Jirka Horáček tak bude muset své spoluhráče jen sledovat z povzdálí.
 

"Bylo to fakt překvapení, že jsme postoupili," říká den před prvním soutěžním koncertem Tomáš Ospálek. Přiznává, že už začíná pracovat tréma, přece jen za pár hodin se před porotou samých zvučných jmen bude muset předvést.   "Poslal jsem přihlášku v květnu, více méně náhodou, kdyby něco. Vybral jsem písničky, které odpovídaly parametrům soutěže. Bylo pak překvapením v září, když nám došla zpráva, že z přihlášených asi 600 kapel jsme se umístili mezi dvaatřicítkou...." shrnuje lídr kapely cestu, která Omicron přivedla až k čtvrtečnímu hraní. 

"Zaujala mě zejména porota, v níž sedí třeba Jiří Suchý nebo Jiří Dědeček či Milan Lasica a Karel Šíp, těžcí kalibrové," směje se a podotýká, že důležitá je příprava. Kapela nic nepodcenila, písničky, které nejsou běžnou součástí repertoáru a dá se říci, že je muzikanti již delší dobu nehráli, pečlivě nazkoušeli i večer před soutěží.

1.semifinálový koncert začíná ve čtvrtek 2. října v divadle Semafor. Podpořit je můžete i vy. A to návštěvou stránek www.ceskohledapisnicku.cz a pak hlasováním. Sms-hlasování se spouští  6.10.2008. Pravidla jsem celkem jednoduchá. Z každého semifinálového koncertu postupuje do hlasování na www.ceskohledapisnicku.cz celkem 6 písniček, z toho první 3 vybírají diváci v sále a další 3 členové odborné poroty přítomní na daném koncertu. 

Kapela Omicron tak letos náležitě oslaví své již třicáté narozeniny. Zdá se to až k neuvěření, že těmto šumperským rockovým ďáblům to tak dlouho hraje. A i přestože jsou pod léty shrbenější, s prsty od revma oteklejšími, pořád umí rozhicovat publikum. Přesvědčí o tom i na letošním Džemfestu, kde zahrají 31. října 2008.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.10.2008 06:35
Titulek: Tomáš je borec
Autor: Horák Pavel
110
Měl jsem možnost sledovat vznik kapely od samého začátku a i když nejsem žádný fanatický fanda tohoto stylu hudby,vždy když mám možnost rád si je poslechnu a tak jak víno a chlapi zrají věkem,tak i tato kapela jenom zraje a zraje a neřekla ještě poslední slovo.Tomáši hrňte je před sebou,jste naše mládí a dokud tady budete tak nezestárnem!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o dvě volné vstupenky do Šumperského muzea, kde 25. července proběhne Prázdninový den. Malé návštěvníky čekají vědomostní a dovednostní úkoly při dobrodružné cestě za pokladem ve Velké prázdninové herně. V rámci výstavy Nakrájíme, zamícháme, rozšleháme také zjistí, jak šikovnými pomocníky v kuchyni jsou, a sami si vyzkoušejí, jaké to je být kuchařem. Společně nahlédneme pod pokličku nejenom české, ale také evropské kuchyně. Kdo chce čelit kulinářským výzvám a k tomu se skvěle bavit nesmí chybět. Můžete být se svými dětmi u toho, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

V jakém duchu se ponese letošní Prázdninový den v Muzeu Šumperk?
A. Historickém
B. Kulinářském
C. Elegantním

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné dvojvstupenky na koncert pokračujících Klášterních hudebních slavností, konaný 11. července v Rapotíně vyhráli: O. Dvořák z Velkých Losin, J. Holínová z Bludova, J. Haramia a J. Růžičková ze Šumperka. Blahopřejeme! Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.

Volné dvojvstupenky na závěrečný koncert v Šumperku, konaný 26. července v Klášterním kostele vyhráli: Jitka Klaclová, Marcela Haramiová a Martin Kulhaj ze Šumperka. Blahopřejeme! O výhru se přihlaste při vstupu do kostela.