ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperský okrašlovací spolek připravil 4. Dny architektury i 14. PechaKucha Night

4. října 2019, 08:53, redakce, placená reklama
Šumperský okrašlovací spolek připravil 4. Dny architektury i 14. PechaKucha Night Filmové projekce, návštěvu radnice, přednášku i procházky nabídnou již 4.Dny architektury, které v Šumperku vypuknou v pátek 4.října. V sobotu večer je navíc okoření již 14. šumperská PechaKucha Night.

Již počtvrté se Šumperk připojuje k celostátnímu Dni architektury. Akci pořádá Šumperský okrašlovací spolek.
„Takovým leitmotivem předchozích ročníků bylo volání po městském architektovi v Šumperku,“ říká k tomu předseda spolku Radovan Auer. „Momentálně vrcholí výběrové řízení na něj a městská rada by jej mohla již na nejbližším zasedání schválit. Čtvrtý ročník by tedy mohl být takovou malou oslavou hnutí ledů.“

Středobodem akce bude literární vinárna Bukowski s přilehlým sálkem. Tam proběhnou tři filmové projekce – Central Bus Station o jednom z největších a nejobludnějších autobusových nádražích na světě, dokument o Franku Lloydu Wrightovi i o městě za polárním kruhem. Také přednáška o pozapomenutých šumperských architektech.
Architekt Vít Janků, který měl na starosti její nedávnou rekonstrukci vezme v rámci konceptu „Hurá dovnitř!“ zájemce do útrob radnice. V neděli pak zájemce ještě čeká procházka po vilkách, které město proslavily – Šumperácích.

V sobotu popoledni pak spolek pokřtí svoji intervenci do veřejného prostoru, která vyroste vedle bluesové lavičky. Stát zde bude poeziomat – automat na básničky.
Spolek spojil Dny architektury s již zavedeným a oblíbeným večerem bleskových prezentací. 14. šumperská PechaKucha Night proběhne v sobotu 5.října od 20.20 v Kině Oko. Prostor na ní dostanou nejen architektura a design, ale také ekologie, módní fotografie, slam poetry či nezávislý film
Vstup na akce v rámci Dnů architektury je volný, vstupné dobrovolné. Lístky na PechaKucha Night jsou v prodeji v rezervačním systému Kina Oko.
Více info naleznete v programu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA PLES ZADARMO

Plesová sezóna je v plném proudu a všechny sály se plní nedočkavými tanečníky. Rej.cz nabízí možnost vyhrát dvě vstupenky pro dva výherce na Maškarní ples pro dospělé  do Kulturního domu v Bludově v pátek 25. ledna.  

Soutěžní otázka

Jaký je správný název bludovské rozhledny?

a) Brusinka
b) Vyhlídka Brusná
c) Na Brusné

Odpovědi posílejte do úterý 21. ledna jako e-mail na info@rej.cz ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA. O výhře budou dva vylosovaní výherci informováni e-malem.