SPORT

Šumperský obránce Marek Smrž skončil v nemocnici. Po krvavé srážce s brankářem Martinem Kreizlem měl zapadlý jazyk

1. května 2019, 14:30, téma FOTBAL, Petr Fišer
Šumperský obránce Marek Smrž skončil v nemocnici. Po krvavé srážce s brankářem Martinem Kreizlem měl zapadlý jazyk Šumperk – Nebyl to pohled pro slabší povahy. Fotbalisté Kozlovic nakopli za obranu míč, který měl kontrolovat šumperský zadák Marek Smrž. Po přižduchnutí od domácího útočníka došlo ke srážce s brankářem Kreizlem a následky jejich vzájemné kolize byly hrozivé. Hostujícímu bekovi museli vytahovat zapadlý jazyk.

KOZLOVICE - ŠUMPERK
1:0 (0:0)
DIVIZE E


Ve fotbalovém Šumperku zvažovali změnu na trenérském postu. Po nepřesvědčivém nakročení do jarní části se na pravidelném funkcionářském sezení debatovalo o tom, zda by neměl jít od válu stávající hlavní kouč Bohdan Hecl. Jednou z alternativ bylo povýšení Zdeňka Opravila, jenž má v současné době na starosti dorostenecký tým.

Mužské áčko hrálo a bojovalo i za Hecla a přetěžký zápas s vedoucí Opavou mu vyšel náramně. V neděli se chtělo pokusit navázat na extrémně cenný skalp v Kozlovicích, kde dlouho platil nerozhodný stav 0:0. „První poločas od nás nebyl vůbec špatný. Byli jsme víc na míči a v poli drželi se soupeřem vyrovnaný krok. Dokonce jsme dali gól, který vstřelil Podhorný. Bohužel nám ho neuznali pro ofsajd. Jestli správně, nebo ne, to ze své pozice nedokážu posoudit,“ vrátil se do víru dění Bohdan Hecl. „Po pauze jsme tahali za kratší konec. Kozlovice byly aktivnější a všemu šly víc naproti. Až do osudové 73. minuty jsme je ale k ničemu vážnějšímu nepouštěli,“ dodal kormidelník hostujícího mužstva.

Po srážce Kreizla se Smržem přišel o dva hráče najednou. „Oba odjeli do nemocnice na vyšetření. Marek měl rozbitou hlavu a vypadalo to na silný otřes mozku. Bylo kolem něj hodně krve. Podobné momenty nemám rád, o to víc mě štve, že se nám stávají docela často. Speciálně Marek je přitahuje jako magnet,“ posteskl si Hecl.

Střídající gólman Ladislav Max udržel čisté konto jen tři minuty. Otřesení hosté inkasovali a za nepříznivého stavu sáhli ke hře na tři zadáky. Posílená útočná vozba ovšem nic převratného nevymyslela. „Podle mě jsme to nezvládali po taktické stránce. Domácí nám přes otevřená zadní vrátka utíkali do brejků. Těžko říct, jestli myšlenkové pochody našich kluků po otřesné situaci pracovaly naplno ve prospěch fotbalu. Bylo to fakt šílené. Marek ležel v kaluži krve a nemohl dýchat. Hrůza a děs,“ vyvracel oči lodivod Šumperka.

BRANKY

76. Přikryl. Diváci: 265.

ŠUMPERK

Kreizl – Zrník, M. Smrž, Neuer, Olejník, Bernard, Rozsíval, Nízký, Nimrichtr, Ostrovka, Podhorný. Střídali: 73. Z. Horák, 73. Max, 82. F. Navrátil.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o tři dvojvstupenky na promítání v rámci Kina pod hvězdami u zábřežského zámku. Tamní festival Léto u zámku nabídne ve čtvrtek 22. srpna filmový trhák BOHEMIAN RHAPSODY, který popisuje hudební dráhu i jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho od založení skupiny Queen až po památný koncert Live Aid v roce 1985.

Soutěžní otázka:
V kterém roce byla založena skupina Queen?
A) 1965
B) 1970
C) 1975

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Teroristka, které pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 15. srpna, vyhrávají: Helena Heckenbergerová ze Sudkova a Ivana Tomášková ze Svébohova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.