KULTURA

Šumperský Majáles znovu na scéně. Vsadil na osvědčené kapely i mladou krev

15. května 2019, 11:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Pátek a sobota 24. a 25. května bude v Šumperku patřit kulturní studentské oslavě. V pořadí třetí ročník nového Majálesu bude podle pořadatelů ještě větší a programově bohatější.

Král hip hopu i mladá rapová krev

Pro návštěvníky festivalového areálu bude připravena majálesová stage, která nabídne nejrůznější hudební žánry a interprety. Krále hip hopu RYTMUSE nebo VYPSANOU FIXU, raperku SHARLOTU,  STRAPA nebo comeback skupiny KOBLÍŽCI.
K vidění a slyšení ale bude i mladá rapová krev: Nik Tendo, Samey & Zayo, Maniak s Black Angelikou, také rocková kapela John Wolfhooker nebo nadějná indie-electro senzace Brixtn.

Doplňkově program na celý týden

„Kromě nabitého line-upu se můžete těšit na velmi oblíbenou electro Garage stage by Zwattlox & Coconut DJ´s, novou gastro zónu, chill out zónu nebo na atrakce pro dospělé i děti,“ zve k návštěvě pořadatelský tým. Celý majálesový týden pak bude probíhat doprovodný program, během kterého se mohou studenti i široká veřejnost zúčastnit celé řady hudebních, divadelních a filmových večerů.
 
Kapacita je omezená

„Lístky rychle ubývají a kapacita je omezená,“ vzkazují pořadatelé. Poslední volné vstupenky lze ještě koupit na www.sumperskymajales.cz nebo v kamenných prodejnách (Cafe Svět, JohnBar Club a Kavalerie) v Šumperku za zvýhodněnou cenu 350 nebo 400 korun. Cena se liší podle toho, zda má účastník zájem s Majálesem prožít jeden nebo dva dny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.