SPORT

Šumperský koktejl v Postřelmově šmakoval, měl vítězné ingredience

24. ledna 2018, 13:00, Petr Fišer
Šumperský koktejl v Postřelmově šmakoval, měl vítězné ingredience Postřelmov - Ve čtvrtém ročníku postřelmovského turnaje v halové kopané měl největší kvalitu hráčský koktejl namíchaný v nedalekém Šumperku. Fotbalová expedice sestavená kolem hrajícího trenéra Zdeňka Opravila naplnila předpoklady a ve dvanáctičlenné konkurenci doputovala až na vítězný vrchol. Druhá skončila Lesnice, třetí Velké Losiny.

 Organizátoři se nerozpakovali vstoupit na tenký led a poprvé v turnajové historii upřednostnit dvoudenní variantu. Největšímu pátečnímu zájmu se těšilo třetí utkání, v němž se proti sobě postavili favorité z Lesnice a domácí áčko. Po bezbrankové remíze rozhodovaly penalty, ve kterých měli přesnější mušku hostitelé.
Přesto se nakonec museli spokojit až s druhým místem. Nezvládli totiž zápas s Jestřebím, kdy zaplatili tvrdou daň za jedinou vážnější chybu. Lesnická ekipa byla jinak stoprocentní a dokráčela si pro postup z první pozice.
Mile překvapil mladý celek Zábřeha. I když byl schopen potrápit nejednoho zkušenějšího soupeře, dveře do druhého dne pro něj zůstaly zavřené. Stejně dopadlo i Brníčko. Lesnici a Postřelmov na seznamu vyvolených doplnil omlazený Nový Malín a kousaví „sokolové“ z Jestřebí.
Sobotní základní skupina přinesla seriál velmi zajímavých konfrontací a podle očekávání také větší herní úroveň. Hned po úvodních duelech bylo jasné, že si cestu do vyřazovací části zajistí Štíty s oporami Kobylíkem, Lakomým a Tefferem, ambiciózní Šumperk posílený o Jaroslava Klemsu a Velké Losiny v čele s Mičundou, Šinoglem, Kupčíkem a Hegnerem. Zbývalo dořešit poslední otázku: kdo se probije na čtvrtou příčku? Role Černého Petra zbyla na postřelmovský B tým a pražské seskupení East Fife. Záda jim ukázalo Dubicko, v jehož sestavě nechyběl Erik Skácel či brankář Šafář.
Z nabité čtvrtfinálové nabídky přinesl nejhodnotnější podívanou souboj losinské party a natěšeného Postřelmova. Domácí válečníci Picka, Dvořák, Krátký, Wiesner, Pospíšil, Špička a Vykydal si sice vypracovali dvougólový náskok, jenže o něj ve druhém poločase přišli s vydatným přispěním zbytečných přehmatů. Napínavé drama, které provázelo příkladné nasazení na obou stranách, rozsekly až pokutové kopy. Pevnější nervy v nich prokázali neomylní hosté.
Zatímco první semifinálová řežba mezi Šumperkem a Velkými Losinami se odehrávala pod taktovkou Opravila a spol., druhé střetnutí bylo daleko vyrovnanější. Lesnici posunul do boje o zlato Štěpán Roubalík, jenž utnul štítecké naděje na získání nejcennějšího vavřínu pozdní brankou z poslední minuty.
Šumperská skvadra si v rozhodujících střetnutích počínala stylem neoblomného vládce a nesmlouvavého diktátora. S přehledem si poradila se všemi nástrahami, a i lesnického soka porazila bez větších potíží. Pohár tak skončil ve správných rukách. „Myslím si, že se oba dny vydařily. V hale bylo plno a klapalo nám to i po organizační stránce. Chtěl bych za to všem poděkovat. Příště nás čeká jubilejní pátý ročník a budeme dělat maximum pro to, abychom turnaj znovu zkvalitnili a posunuli dál,“ sliboval hlavní pořadatel Ondřej Panák.
Na povedenou akci naváže zápolení starých pánů. Dojde k němu v sobotu 27. ledna. Vzhledem k tomu, že se zatím přihlásilo osm družstev, stále zůstávají volná místa.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Šumperk, 2. Lesnice, 3. Velké Losiny, 4. Štíty, 5. Postřelmov A, 6. Nový Malín, 7. Dubicko, 8. Jestřebí, 9. Postřelmov B, 10. East Fife Praha, 11. Brníčko, 12. Zábřeh.
TURNAJOVÁ ELITA – střelec: Jan Nimrichtr (Šumperk) 9 gólů. Brankář: David Glozyga (Lesnice). Hráč: Pavel Kryl (Štíty).


Ceny a pohár pro vítěze si odvezl výběr ze Šumperka. Horní řada zleva: Milan Olejník, Jan Nimrichtr, Zdeněk Opravil, Jan Křepelka, Ladislav Max. Dole: Ondřej Kováč, Jiří Ševčík, Jaroslav Klemsa, Robert Jurásek.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.