SPORT

Šumperský hrad nedobyl ani sebevědomý lídr

20. listopadu 2013, 07:32, téma HÁZENÁ, Petr Fišer
Šumperský hrad nedobyl ani sebevědomý lídr Šumperk - Můj dům, můj hrad? V Šumperku určitě! Házenkářská parta uhájila stoprocentní bilanci v domácím prostředí i proti soupeři, který přijel do haly na gymnáziu s visačkou vedoucího mužstva soutěže. Roli favorita ale nepotvrdil. Tabulkový lídr se musel smířit s teprve druhou porážkou v probíhající sezoně.

DRUHÁ LIGA
ŠUMPERK - NAPAJEDLA 24:22 (10:11)

Hosté hráli v Šumperku až příliš profesorsky. "I když byli první, troufám si tvrdit, že nejsou nejlepší. Velká Bystřice se mi líbí víc. Tím, co u nás předvedli, mě hodně zklamali," nebál se vyřknout tvrdý ortel domácí kapitán Petr Korec. V sobotním večeru nehrající! Na palubovku ho nepustila sádra na zlomeném prstu, která "zdobí" jeho ruku po smolném utkání v Ostravě.

Domácí družstvo po většinu hracího času dohánělo těsnou ztrátu. Když se ve 43. minutě vyhoupla na rekordní čtyři branky (17:21), spousta diváků se obávala nejhoršího. Jak se později ukázalo, zbytečně! Skálopevná defenziva povolila Napajedlům už pouze jeden gól. "Kluci se toho zhostili velmi dobře. Obrana od té doby fungovala naprosto suprově," rozplýval se Korec. "Soupeř to na rozdíl od nás nezvládl takticky. Pod taktovkou Tomáše Laštůvky každý na hřišti věděl, co má dělat. Za to, jak zkušeně jsme to zmákli, jsme moc rádi."

Šumperští házenkáři dojeli do vítězné stanice i přesto, že se od 40. minuty museli vypořádat se ztrátou Martina Vobořila. Nejlepší týmový střelec byl potřetí vyloučen, což se v házené rovná automatické červené kartě a zápasové stopce.


SESTAVA A GÓLY
Ošťádal, Cimfl - Laštůvka 7, Vobořil 6, P. Nimmerrichter 3, Marek 3, Petrtýl 3, Hejný 2, Drechsler, Kučera, Bartl.

DALŠÍ PROGRAM
9. KOLO - 23. listopadu: 13.00 Hranice B - Šumperk. 10. KOLO – 30. listopadu: 17.00 Šumperk – Trnávka (SH na gymnáziu). 11. KOLO - 8. prosince: 17.00 Zubří B - Šumperk.


Foto: Petr Fišer
Mezi služebně nejvěrnější součást házenkářského týmu Šumperka patří bezpochyby Stanislav Drechsler.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DYMYTRY ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na metalový koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaká image je typická pro členy kapely Dymytry?

A) Zahalují si tváře
B) Oblékají se do kožichů
C) Všichni nosí plnovous

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 20. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Klára Hollarová ze Šumperka a Petr Horáček z Mohelnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).