ZPRÁVY

Šumperský hokej zasáhla úplatkářská aféra

17. června 2015, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperský hokej zasáhla úplatkářská aféra Šumperk - Jako rozbuška zafungovala zpráva Českého rozhlasu o korupční aféře šéfa hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Podle veřejnoprávního rozhlasu se úplatky za možnost hrát v hokejovém týmu nerozdávaly jen v Praze, ale stejné praktiky prý mohly fungovat také v Šumperku. Zdejší hokejový klub takové tvrzení odmítá a vyhrožuje, že bude-li s kauzou spojován, začne se bránit soudně.

 „O tom, že by tu někdo hrál jenom proto, že mu to rodiče zaplatili, nemůže být vůbec řeč. Žádné takové praktiky tady nejsou. Vůbec nechápeme, proč nás někdo s Růžičkovou kauzou spojuje, a jak přišli právě na Šumperk. Jsme rozčílení, poškozuje to dobré jméno šumperského hokeje,“ reagoval na vývoj úplatkářské kauzy předseda Hokeje Šumperk Vladimír Velčovský.
Český rozhlas v reportáži citoval jednoho z rodičů mladých hokejistů, kterému měl Růžičkův kamarád a prostředník Jiří Mouček nabídnout angažmá v šumperském hokeji za 100 tisíc korun. „Stalo se to v době, kdy syn přestupoval do seniorské kategorie. Bylo mi nabídnuto Moučkem, že zařídí jeho přestup nebo angažmá v Šumperku. Za 100 tisíc korun na sezonu. K tomu nedošlo, protože jsem to odmítl," uvádí v reportáži muž, který si nepřál uvést svoje jméno.

Místo v sestavě výměnou za sponzora?

V roce 2013 upozornil šumperský server VimeProc.cz na skutečnost, že syn hlavního sponzora šumperského hokeje firmy MIROS dostal místo v základní sestavě navzdory nepřesvědčivým herním výkonům. Ani v tomto případě však podle Velčovského o zaplacenou protekci nešlo. „To bylo něco jiného. Kluk zde studoval školu, hokejově dozrál, tak šel do kádru. S firmou jeho otce, která je stále naším partnerem, to nemělo nic společného,“ tvrdí Velčovský.


Foto: red

Je možné dostat se do kádru šumperských hokejistů za úplatek? Vedení klubu tvrdí, že nikoli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.6.2015 20:30
Titulek: opatrně
Autor: chuck norris
145
115
jenom aby jste s tím MIROSem nedobruslili až na radnici...
Reagovat
Datum: 17.6.2015 21:07
Titulek: Chybí klíčová informace
Autor: Smyl Flek z Nohavic
152
117
Tak když už tady padla ta částka, že v Šumperku může hrát hokej kdokoliv, kdo někomu podstrčí 100kKč za sezonu, tak by bylo dobré ještě říct, kolik si tu tak ten hokejista za tu sezonu vydělá, aby si člověk mohl udělat představu o tom poměru.
Reagovat