ZPRÁVY

Šumperský hokej zasáhla úplatkářská aféra

17. června 2015, 08:00, Jaroslav Kropáč
Šumperský hokej zasáhla úplatkářská aféra Šumperk - Jako rozbuška zafungovala zpráva Českého rozhlasu o korupční aféře šéfa hokejové reprezentace Vladimíra Růžičky. Podle veřejnoprávního rozhlasu se úplatky za možnost hrát v hokejovém týmu nerozdávaly jen v Praze, ale stejné praktiky prý mohly fungovat také v Šumperku. Zdejší hokejový klub takové tvrzení odmítá a vyhrožuje, že bude-li s kauzou spojován, začne se bránit soudně.

 „O tom, že by tu někdo hrál jenom proto, že mu to rodiče zaplatili, nemůže být vůbec řeč. Žádné takové praktiky tady nejsou. Vůbec nechápeme, proč nás někdo s Růžičkovou kauzou spojuje, a jak přišli právě na Šumperk. Jsme rozčílení, poškozuje to dobré jméno šumperského hokeje,“ reagoval na vývoj úplatkářské kauzy předseda Hokeje Šumperk Vladimír Velčovský.
Český rozhlas v reportáži citoval jednoho z rodičů mladých hokejistů, kterému měl Růžičkův kamarád a prostředník Jiří Mouček nabídnout angažmá v šumperském hokeji za 100 tisíc korun. „Stalo se to v době, kdy syn přestupoval do seniorské kategorie. Bylo mi nabídnuto Moučkem, že zařídí jeho přestup nebo angažmá v Šumperku. Za 100 tisíc korun na sezonu. K tomu nedošlo, protože jsem to odmítl," uvádí v reportáži muž, který si nepřál uvést svoje jméno.

Místo v sestavě výměnou za sponzora?

V roce 2013 upozornil šumperský server VimeProc.cz na skutečnost, že syn hlavního sponzora šumperského hokeje firmy MIROS dostal místo v základní sestavě navzdory nepřesvědčivým herním výkonům. Ani v tomto případě však podle Velčovského o zaplacenou protekci nešlo. „To bylo něco jiného. Kluk zde studoval školu, hokejově dozrál, tak šel do kádru. S firmou jeho otce, která je stále naším partnerem, to nemělo nic společného,“ tvrdí Velčovský.


Foto: red

Je možné dostat se do kádru šumperských hokejistů za úplatek? Vedení klubu tvrdí, že nikoli.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.6.2015 20:30
Titulek: opatrně
Autor: chuck norris
97
jenom aby jste s tím MIROSem nedobruslili až na radnici...
Reagovat
Datum: 17.6.2015 21:07
Titulek: Chybí klíčová informace
Autor: Smyl Flek z Nohavic
115
Tak když už tady padla ta částka, že v Šumperku může hrát hokej kdokoliv, kdo někomu podstrčí 100kKč za sezonu, tak by bylo dobré ještě říct, kolik si tu tak ten hokejista za tu sezonu vydělá, aby si člověk mohl udělat představu o tom poměru.
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.