ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperský hokej má nového partnera. Peníze pošle i radnice

2. ledna 2019, 14:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Zatímco na začátku loňského roku byl šumperský hokej v mizerné finanční situaci a hrozilo, že sezónu předčasně ukončí, letos je na tom mnohem lépe. Milióny korun mu na zajištění činnosti pošle radnice, a navíc klub získal nového sponzora.

 „Jedním z hlavních partnerů klubu se na dva roky stane společnost Pars. Jsem velmi rád, že se s tímto podnikem podařilo domluvit spolupráci,“ uvedl šéf šumperského hokejového klubu Vladimír Velčovský.
Mezi další významné sponzory HC Draci Šumperk patří třeba pivovar Holba. Největší finanční injekci ale sportovci dostávají od šumperské radnice. „Na letošní sezónu město pošle zhruba tři a půl miliónu korun, další peníze z městského rozpočtu jdou na podporu mládežnického hokeje,“ potvrdila místostarostka Irena Jonová.
Před rokem byli Draci na pokraji krachu. Podle vedení klubu dokonce hrozilo, že sezónu předčasně vzdají a druholigový hokej ve městě skončí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.1.2019 16:18
Titulek: přesilovka
Autor: Jarda Hofman
19
Šumperský hokej má nového partnera, šumperskou radnici, to je realita.
Reagovat
Datum: 4.1.2019 06:39
Titulek: Re: přesilovka
Autor: Janek
17
Šumperská radnice je dlouholetým generálním partnerem soukromého subjektu. Když vám veřejné peníze naplní pomalu půlku rozpočtu, to se podniká.
Reagovat
Datum: 3.1.2019 19:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Pavel
22
Tak konecne dostal Velcovsky pridano !!!!!
Reagovat
Datum: 4.1.2019 02:34
Titulek: Jonová jak Pelta
Autor: Anonym
18
Místostarostka Jonová posílá milionové dotace z rozpočtové kapitoly určené neziskovým organizacím na soukromý, ziskový profesionální klub pana Velčovského. To je zakázané.

Navíc a je to i porušení práva Evropské unie - zakázaná veřejné podpora soukromému subjektu z prostředků veřejnoprávní korporace. Podle pravidel EU by totiž z veřejných peněz neměly být podporovány profesionální sportovní kluby, které obchodují s hráči na evropské úrovni.

Velčovský obchoduje s hráči, za HC Draci Šumperk hrají tuto sezónu obránce Nikolaj Tolokonnikov (Rusko), útočník Dmitrij Vorobjov (Rusko), útočník Vladimir Antonov (Rusko), útočník Michal Romančík (Slovensko) a v létě odešli brankář Matej Kristín (Slovensko) a útočník Luka Petelin (Slovinsko).

V Pardubicích, aby se vyhnuli nelegální dotaci, to vyřešili jako "platbu za reklamu" a i s tím měli problém a prověřovala je policie a ÚOHS. Dotace smí dostávat jen mládežnický hokej.
Politici nasypali miliony do hokeje. Teď vše prověří policie a úřady
https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/hokej-dotace-antimonopolni-urad.A140401_2052028_pardubice-zpravy_mt
https://www.epravo.cz/top/clanky/verejna-podpora-poskytovana-profesionalnim-sportovnim-klubum-95116.html
Reagovat
Datum: 4.1.2019 06:44
Titulek: Re: Jonová jak Pelta
Autor: Janek
19
Ještě možná pro zajímavost, jak je to s reklamními plochami ZS. Kdo uzavírá smlouvu na reklamu, jaké jsou finanční toky (majitel zimáku a tudíž reklamních ploch) atd. Jestli majitel či provozovatel zimáku dostává za tyto plochy finanční plnění. Nebo to všechno má pod palcem soukromý subjekt Hokej s.r.o. a nikomu nic neplní.
Reagovat
Datum: 4.1.2019 10:47
Titulek: Re: Jonová jak Pelta
Autor: jan
23
Anonyme Ty statisto neprskej!To má kvůli tobě posílat kopance?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.