KULTURA

Šumperský festival Horování zahajuje již tuto sobotu. Předvede extrémní místa planety, unikátní výstavu fotografií i lezce na umělé stěně

20. listopadu 2019, 18:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Již 27. ročník osobité akce s názvem Horování se uskuteční 23. listopadu v Domě kultury Šumperk. I letos se můžeme těšit na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů, které návštěvníky zavede na extrémní místa naší planety.

 Horolezci v knize

„Během festivalu bude možné nahlédnout do knížky Navždy první, která zachycuje unikátní portréty nejvýznamnějších československých horolezců na jejich dlouhé cestě k prvním himálajským výstupům. Úvodního slova této unikátní knihy se ujal Mára Holeček a autory fotografií jsou Josef Kývala, Petr Piechowicz, Bohumil Svatoš a další. A právě tito fotografové zapůjčí své jedinečné snímky pro letošní festivalovou výstavu,“ zve produkční Domu kultury Michaela Horáková.

Zážitky naživo

I letos připravili pořadatelé bohatý program plný známých jmen. Od 17 hodin se pod moderací Hany Pískové ve velkém sále postupně představí horolezci, dobrodruhové a autoři knih: Petr Piechowicz a Martin Krejsa (Navždy první), Rosťa Tomanec (Život na hraně), Michal Hron (Tenkrát na západě Nepálu), Alternative.NOW (The Elements), Radomír Čížek (Kyrgyzstán: Sám na kole horskou divočinou Ťan-Šanu) a Jiří Baják (Norsko: Země nejistoty).

Doplňkově soutěž

Také letošní ročník Horování doprovodí populární soutěž v dopoledním lezení na umělé stěně. Tzv. bouldersession na 3. ZŠ nabídne neformální lezecké závody pro dospělé. „Připraveno bude dvanáct boulderů v obtížnostech od 5C do 7B. Časový limit dvě hodiny, zdolávání stylem flash,“ zvou k účasti pořadatelé z šumperského horolezeckého klubu Horal.

Vstupenky na festival zakoupíte v předprodeji za 130 Kč, v den akce podraží o padesát korun. Pro děti do 6 let je celý program zdarma. Více informací na www.dksumperk.cz v záložce Horování.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Pokračujerme v soutěžní vánoční nabídce. Dnes hrajeme o volné vstupenky na koncert legendární skupiny Olympic a koncert Tomáše Kočko s orchestrem. Volňásky získáte, pokud pošlete správnou odpověď a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Odpovědi je potřeba posílat pod číslem i písmenem otázky!

Soutěžní otázka č. 1: ( sk. Olympic, 13. 12., 19.00, Dům kultury Šumperk, 2 vstupenky)
Jaký byl původní název skupiny Olympic?
1a) Kašpárek
1b) Karkulka
1c) Krteček


Otázka č. 2: (Tomáš Kočko & orchestr, 19.12., 19.00, KKC Rapotín, 2x2 vstupenky)
Jaké hudební prvky se mísí ve tvorbě Tomáše Kočka?
2a) rocku, folku a jazzu
2b) bluegrassu, hip hopu, diska
2c) metalu. rapu, reggae

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:

Pro některý z 11 originálních dárků k filmu Ledové království 2 do šumperského kina OKO zamíří: S. Sittová, Zábřeh; Z. Galiszová, Bludov; B. Smrčková, Postřelmov; D. Jílková, Vikýřovice; J. Kupčíková, Libina; J. Kouřilová, Hrabenov a H. Hudosová, L. Čermáková, J. Růžičková, L. Zachová, J. Haramia ze Šumperka. Blahopřejeme!

Tři volné vstupenky na diashow s cestovatelem J. Kolbabou, konanou v KD Zábřeh 5. prosince, vyhrávají: Z. Trhalová ze Zábřeha, A. Sadilová z Dlouhomilova a P. Brachtlová z Libiny. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně KD.