ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperský Dům kultury se připravuje na oslavy čtyřicátin. V programu je Dětská vědecká univerzita i koncerty hudebních hvězd nejrůznějších žánrů

8. ledna 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Netradičním Vědeckým masopustem odstartuje novou sezónu Dům kultury Šumperk, který si v roce 2020 připomíná 40 let svého založení. Celý následující rok pak bude ve znamení hvězdných koncertů.

 „Můžete si vyzkoušet osvědčené i netradiční vědecké pokusy a hry s masopustní tematikou, vyrobit si masku a zároveň ochutnat, co vše mohou zažít děti na Dětské vědecké univerzitě v Šumperku od února 2020,“ láká na první velkou lednovou akci do šumperského Domu kultury Blanka Krausová ze spolku Geniátor. S tímto spolkem chce Dům kultury Šumperk spojit své síly při pořádání letošní novinky – Dětské vědecké univerzity.

„Budeme hledat padesát dětí ze Šumperka ve věku od 8 do 12 let. Ty si projdou vzdělávacími aktivitami, ke kterým se běžně v našem regionu nedostanou. Půjde o výukové bloky s vysokoškolskými pedagogy, na které budou navazovat vědeckotechnické dílny, v nichž si děti to, co slyšely a viděly na přednášce, za pomoci badatelsky orientovaných aktivit vyzkouší,“ vysvětluje produkční Domu kultury Michaela Horáková.

Šumperský Dům kultury slaví v novém roce své čtyřicátiny a chce v každém měsíci nabídnout hudební hvězdy různých žánrů. „Dalším velkým tahákem je jeden z prvních koncertů mladé talentované zpěvačky Terezy Maškové, o které se v kuloárech mluví jako o nové nástupkyni Věry Špinarové či Mariky Gombitové,“ odtajňuje první z gratulantů produkční Horáková. Koncert uvede Dům kultury ve středu 22. ledna.

K dalším hvězdám narozeninových oslav pak bude v únoru patřit zakladatel legendární skupiny Deep Purple, bubeník Ian Paice, v březnu vystoupení Pokáče nebo Jazzový dýchánek s Peterem Lipou a Ondřejem Rumlem, připravovaný na duben.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.