ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperskou radnici obepnulo lešení

6. února 2018, 13:00, hap
Šumperk - Poslední fází rozsáhlé rekonstrukce projde v letošním roce budova šumperské radnice. V uplynulém týdnu začali zedníci se stavbou lešení. Provoz úřadovny zůstane bez omezení.  

 „Radnice dostane novou střechu, podkroví a fasádu. Lešení zde bude umístěno do listopadu letošního roku, kdy by měla být rekonstrukce dokončena. Oba vchody do radnice, hlavní i boční od morového sloupu, budou po celou dobu rekonstrukce přístupné, pouze jedna strana schodiště k hlavnímu vchodu bude uzavřena,“ informovala v minulých dnech mluvčí Městského úřadu Šumperk Olga Hajduková. 

Na chodníku z jedné strany radnice má od minulého týdne zázemí malé staveniště. Plánovaná rekonstrukce spolyká necelé 43 milióny korun. V následujícím roce budou úpravy radnice ještě pokračovat restaurováním soch umístěných ve výklencích třetího patra budovy. Sochy, které budou v péči restaurátora, nahradí v tomto období jejich odlitky. Třímetrové sochy se budou muset pravděpodobně sundávat po částech a manipulace s nimi bude značně náročná. 

V minulých letech byly v budově zrekonstruovány sklepní prostory, schodiště k hlavnímu vchodu, v loňském roce byla na budově vyměněna všechna okna a provedena instalace nových rozvodů topení a elektroinstalace. Po dobu letošní rekonstrukce může dojít ke zvýšené prašnosti, provoz úřadovny na radnici však nebude omezen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.2.2018 14:48
Titulek: úterní chvilka poezie
Autor: věrozvěst magor s.r.o.
85
Sedí senátor při malém pivu a jde něj zděšení, není také příliš divu padá na něj lešení.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na autorské čtení spisovatele, překladatele a publicisty MIROSLAVA MACKA, které se uskuteční v úterý 24. dubna v G-klubu Domu kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou za kulturou zadarmo.

Soutěžní otázka:

Miroslav Macek vydal úspěšné pokračování slavné knihy. Jaké?

A) Slavnosti sněženek
B) Smrt krásných srnců
C) Saturnin

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival ŠUMPERSKÉ POMNĚNKY se skupinou SPIRITUÁL KVINTET, který se uskuteční v pátek 20. dubna v DK Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína, Jana Stejskalová ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova, Pavlína Lesovská ze Šumperka a Eva Kechrtová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po - pá, 14 – 18 hodin).