ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperskou radnici obepnulo lešení

6. února 2018, 13:00, hap
Šumperk - Poslední fází rozsáhlé rekonstrukce projde v letošním roce budova šumperské radnice. V uplynulém týdnu začali zedníci se stavbou lešení. Provoz úřadovny zůstane bez omezení.  

 „Radnice dostane novou střechu, podkroví a fasádu. Lešení zde bude umístěno do listopadu letošního roku, kdy by měla být rekonstrukce dokončena. Oba vchody do radnice, hlavní i boční od morového sloupu, budou po celou dobu rekonstrukce přístupné, pouze jedna strana schodiště k hlavnímu vchodu bude uzavřena,“ informovala v minulých dnech mluvčí Městského úřadu Šumperk Olga Hajduková. 

Na chodníku z jedné strany radnice má od minulého týdne zázemí malé staveniště. Plánovaná rekonstrukce spolyká necelé 43 milióny korun. V následujícím roce budou úpravy radnice ještě pokračovat restaurováním soch umístěných ve výklencích třetího patra budovy. Sochy, které budou v péči restaurátora, nahradí v tomto období jejich odlitky. Třímetrové sochy se budou muset pravděpodobně sundávat po částech a manipulace s nimi bude značně náročná. 

V minulých letech byly v budově zrekonstruovány sklepní prostory, schodiště k hlavnímu vchodu, v loňském roce byla na budově vyměněna všechna okna a provedena instalace nových rozvodů topení a elektroinstalace. Po dobu letošní rekonstrukce může dojít ke zvýšené prašnosti, provoz úřadovny na radnici však nebude omezen.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.2.2018 14:48
Titulek: úterní chvilka poezie
Autor: věrozvěst magor s.r.o.
153
Sedí senátor při malém pivu a jde něj zděšení, není také příliš divu padá na něj lešení.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.