Šumperskou pevnost nedobyla ani Třebíč

2. října 2011, 08:53, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté i nadále drží domácí neporazitelnost, která se již pohybuje na čísle 43 vyhraných zápasů v řadě.
 Do souboje s Třebíčí vstupoval Šumperk v nezvyklé roli mírného favorita, jelikož hosté se pohybují na samé chvostu prvoligové tabulky. To však rozhodně neznamená, že Draky mělo čekat cokoliv snadného, protože v první lize se každá nedůslednost až příliš krutě trestá.
Třebíč vstoupila do zápasu skvěle a již v 6. minutě se rozhodl Dolníček zapochybovat o papírových předpokladech. V přesilové hře dorazil hostující kapitán Čechovu střelu za záda Bošky, jenž tentokrát nahradil zraněného Štůralu, obvyklou a neotřesitelnou jedničku v brance Šumperka. Hosté se však z vedení neradovali dlouho. O tři minuty později oplatil stejnou mincí, tedy gólem z přesilovky Vrdlovec a bylo vyrovnáno.
Druhá třetina začala pro Draky výborně, když ze souhry zkušených matadorů Meluzína s Pláškem vytěžili vedoucí branku z hole druhého jmenovaného - 2:1. Poté se však na hole domácích nalepila nervozita, možná strach ze ztráty vedení a začali hrát velice pasivně a kupili chybu na chybu. Skvělým výkonem však zachránil pro Šumperk jednogólový náskok Roman Boška v brance. Vychytal všechny velké i malé šance Třebíče a má tak lví podíl na konečném vítězství.
To dokonal ve třetí části kapitán Holík, jemuž dovolila třebíčská obrana sjet si od modré čáry až mezi kruhy a proti tomu již Štefl neměl šanci zasáhnout - 3:1. V 51. minutě pak definitivně zlomil odpor hostů Velecký po spolupráci s Červenkou.
Draci tak získali velice cenné tři body a i nadále se drží v lepší polovině tabulky. Proti Třebíči však zvláště v prvních dvou třetinách nebyl výkon zdaleka ideální, leč důležitý je především bodový zisk.

Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:1

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

K jaké písni nenapsal text Michal Horáček?

A) Dívám se, dívám
B) Levandulová
C) Lásko, voníš deštěm

Vstupenku na galakoncert našeho nejznámějšího tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který zazpívá v sobotu 23. září v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Marcela Krmíčková ze Sudkova, Martina Kubešová ze Šumperka a Zdenka Zapletalová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).