SPORT

Šumperskou pevnost nedobyla ani Třebíč

2. října 2011, 08:53, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Šumperští hokejisté i nadále drží domácí neporazitelnost, která se již pohybuje na čísle 43 vyhraných zápasů v řadě.
 Do souboje s Třebíčí vstupoval Šumperk v nezvyklé roli mírného favorita, jelikož hosté se pohybují na samé chvostu prvoligové tabulky. To však rozhodně neznamená, že Draky mělo čekat cokoliv snadného, protože v první lize se každá nedůslednost až příliš krutě trestá.
Třebíč vstoupila do zápasu skvěle a již v 6. minutě se rozhodl Dolníček zapochybovat o papírových předpokladech. V přesilové hře dorazil hostující kapitán Čechovu střelu za záda Bošky, jenž tentokrát nahradil zraněného Štůralu, obvyklou a neotřesitelnou jedničku v brance Šumperka. Hosté se však z vedení neradovali dlouho. O tři minuty později oplatil stejnou mincí, tedy gólem z přesilovky Vrdlovec a bylo vyrovnáno. 
Druhá třetina začala pro Draky výborně, když ze souhry zkušených matadorů Meluzína s Pláškem vytěžili vedoucí branku z hole druhého jmenovaného - 2:1. Poté se však na hole domácích nalepila nervozita, možná strach ze ztráty vedení a začali hrát velice pasivně a kupili chybu na chybu. Skvělým výkonem však zachránil pro Šumperk jednogólový náskok Roman Boška v brance. Vychytal všechny velké i malé šance Třebíče a má tak lví podíl na konečném vítězství.
To dokonal ve třetí části kapitán Holík, jemuž dovolila třebíčská obrana sjet si od modré čáry až mezi kruhy a proti tomu již Štefl neměl šanci zasáhnout - 3:1. V 51. minutě pak definitivně zlomil odpor hostů Velecký po spolupráci s Červenkou.
Draci tak získali velice cenné tři body a i nadále se drží v lepší polovině tabulky. Proti Třebíči však zvláště v prvních dvou třetinách nebyl výkon zdaleka ideální, leč důležitý je především bodový zisk.


Salith Šumperk - SK Horácká Slavia Třebíč  4:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.