KULTURA

Šumperskou galerii navštíví excelentní grafik Igor Piačka

5. prosince 2018, 17:00, ok
Šumperskou galerii navštíví excelentní grafik Igor Piačka Šumperk – Slovenský výtvarník Igor Piačka bude hlavním protagonistou poslední letošní vernisáže v Eagle Gallery v Nemocniční ulici v Šumperku. Excelentní grafik, ale také malíř, osobně zahájí svou autorskou výstavu ve čtvrtek 6. prosince v obvyklých 19 hodin.

„Igor Piačka ve své grafice uplatňuje techniku kombinovaného hlubotisku, suché jehly a mezzotintu. Hlavním motivem jeho díla je člověk, zejména žena, zobrazující symboliku lidskosti ve všech jejích formách,“ představuje autora galerista Tomáš Aberle.

„Vernisáž doprovodí scénické čtení v režii Petra Krále.“

Výstavu s názvem Touha a bolest, kterou Eagle Gallery zařadila do cyklu „Osobnosti regionu“, uvede Pavel Holubář, ředitel společnosti SHM Šumperk a nositel ocenění Česká hlava 2017. Vystavená díla odborně zhodnotí a přiblíží kurátor galerie Zdeněk Přikryl.
Návštěvníci vernisáže dostanou také možnost zhlédnout ukázku z připravované kompozice scénického čtení z Erbenovy Kytice v režii Petra Krále s hudbou Jana Horníčka, ve kterém vystoupí Olga Kaštická, Pavel Mareš, Betty Fahrnerová a Karolína Ščučková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.