KULTURA

Šumperskou galerii navštíví excelentní grafik Igor Piačka

5. prosince 2018, 17:00, ok
Šumperskou galerii navštíví excelentní grafik Igor Piačka Šumperk – Slovenský výtvarník Igor Piačka bude hlavním protagonistou poslední letošní vernisáže v Eagle Gallery v Nemocniční ulici v Šumperku. Excelentní grafik, ale také malíř, osobně zahájí svou autorskou výstavu ve čtvrtek 6. prosince v obvyklých 19 hodin.

„Igor Piačka ve své grafice uplatňuje techniku kombinovaného hlubotisku, suché jehly a mezzotintu. Hlavním motivem jeho díla je člověk, zejména žena, zobrazující symboliku lidskosti ve všech jejích formách,“ představuje autora galerista Tomáš Aberle.

„Vernisáž doprovodí scénické čtení v režii Petra Krále.“

Výstavu s názvem Touha a bolest, kterou Eagle Gallery zařadila do cyklu „Osobnosti regionu“, uvede Pavel Holubář, ředitel společnosti SHM Šumperk a nositel ocenění Česká hlava 2017. Vystavená díla odborně zhodnotí a přiblíží kurátor galerie Zdeněk Přikryl.
Návštěvníci vernisáže dostanou také možnost zhlédnout ukázku z připravované kompozice scénického čtení z Erbenovy Kytice v režii Petra Krále s hudbou Jana Horníčka, ve kterém vystoupí Olga Kaštická, Pavel Mareš, Betty Fahrnerová a Karolína Ščučková.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.