SPORT

Šumperskou domácí neporazitelnost utnul Hradec

21. listopadu 2009, 21:23, téma HOKEJ, Michal Šíma
Šumperk - Opět v tíživé pozici a pod hrozbou propadu na poslední místo v tabulce nastupovali Draci k duelu s Hradcem Králové, čtvrtým týmem ligy.
V první třetině branka nepadla. Hra však musela diváky zaujmout a především hosté se činili. V samém úvodu sezacílil přesně Hruška, další pokusy zlikvidoval Hylák a řada přišla i na Draky. Daneček nebezpečně pálil, ale jeho střela branku nenašla. Ještě předtím však přišla pro Šumperk krutá rána. Zřejmě vážnější zranění utrpěl stěžejní bod šumperské hry, Lubomír Vosátko. Ten nakonec sice odjel po jedné noze ze hřiště, ale tento pohled rozhodně nevěstil nic dobrého.

Ve druhé třetině byli zezačátku aktivnější domácí. Orsava pálil ale jen do boční sítě. Zanedlouho promáchnul před odkrytou klecí Noga, což se Drakům vymstilo. V 36. minutě totiž Hruška dorazil nadvakrát Roubíkovu střelu - 0:1. Druhá část hry byla také poznamenána řadou vyloučení a v plném počtu na obou stranách se příliš nehrálo. To je další z problémů Šumperka, velká nedisciplinovanost zatím většinou sráží Draky při venkovních zápasech a tentokrát i doma.

V závěrečném dějství se zaplněné tribuny dočkaly vyrovnání. Nová tvář ve žlutém dresu, útočník Švaňhal přivedl domácí fanoušky do extáze - 1:1. Následně několirkát doslova zachránil akcie domácích Hylák, ale v 53. minutě i on kapituloval. Na suverénní zakončení Budínského byl i miláček šumperských ochozů krátký - 1:2. Draci však znovu vyrovnali. Hulva nahrál před branku volnému Sedlákovi, jenž vyrovnal - 2:2. Vzápětí však byl vyloučen Ondráček za sporné držení a Hradec definitivně rozhodl. Hruška dorazil kotouč za Hyláka a strhl vedení na stranu hostů. V šumperské power - play pak podtrhl zřejmě zasloužené vítězství Hradce Králové Roubík do prazdné branky - 2:4.
Draci však svým výkonem rozhodně nezklamali a v pondělí se můžou porvat o vítězství proti Ústí nad Labem, jasným lídrem první ligy, jenž však v sobotu zaváhal s průměrnou Chrudimí. Draci však potřebují body jako sůl, nyní jsou totiž předposlední a další porážka by k posunu na vysněná místa mimo play - out rozhodně nepřispěla.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.