SPORT

Šumperské ženy ve finále vyrovnaly, basketbalisté se přihlásili do kvalifikace o první ligu

7. května 2014, 06:14, téma BASKETBAL, Petr Fišer
Šumperské ženy ve finále vyrovnaly, basketbalisté se přihlásili do kvalifikace o první ligu Šumperk - Šumperské basketbalistky nikdy neodepisujte. Po smolné domácí porážce o jediný bod jim věřil asi jen málokdo, jenže ony to dokázaly! Sobotním vítězstvím ve Strakonicích vrátily finálovou sérii na Tyršův stadion, o šampionkách se s definitivní platností rozhodne 17. května. V rozehrané partii pokračují i jejich mužští kolegové, kteří se po udolání Karviné přihlásili do kvalifikace o první ligu.

 Svěřenkyně trenéra Oldřicha Sládka se zjevně poučily z předchozího utkání a sebevědomého soupeře držely zkrátka od úvodní minuty. A to především zásluhou skálopevné obrany - v průběhu prvního poločasu mu povolily pouhých osmnáct bodů! I když tvrdost a agresivita na domácí straně postupem času vydatně narůstaly, získaný náskok bezpečně uhájily až do závěrečného gongu. Střeleckým motorem celého týmu byla znovu dvojice Podhorná – Dlouhá. V sobotu se k nim přidala skvěle hrající Petra Valentová, autorka 21 bodů.

2. FINÁLE: Strakonice - Šumperk 52:61 (18:35). Body: Valentová 21, Podhorná 14, Dlouhá 14, Vlková 6, Zelená 3, Leštinská 3, Knířová, Eflerová, M. Sládková. Po čtvrtinách – 7:15, 18:35, 29:45. Stav série – 1:1.

1. FINÁLE: Šumperk – Strakonice B 63:64 (21:38). Body: Podhorná 22, Dlouhá 18, Valentová 9, Vlková 7, Zelená 4, Eflerová 2, Knířová 1, Hejlová, Kozáková, Kohoutová, Leštinská. Trojky – 2:5. Trestné hody – 22/11:27/13. Fauly – 23:21. Po čtvrtinách – 13:21, 21:38, 41:52.
ROZHODUJÍCÍ DUEL: sobota 17. května: 17.00 Šumperk – Strakonice B.

KVALIFIKACE MUŽŮ

Kromě Šumperka stáli o konfrontaci s nejlepším druholigovými celky letošní sezony i v brněnských Šlapanicích, jihočeském Písku a Žďáru nad Sázavou. Kvalifikace začne už o víkendu, právo posunu do vyšší soutěže budou mít první dva týmy konečného pořadí. „Aspoň se zjistí, která skupina je silnější. Na svazu souhlasili, že se do ní můžeme zapojit i přesto, že nevíme, jestli bychom první ligu případně hráli. Jak už jsem říkal, je možné, že bychom se kvůli plánovaným pátečním termínům zápasů postupu dodatečně zřekli,“ zopakoval šumperský kouč Radim Šíma.
PROGRAM BARÁŽE: 10. KVĚTNA: 17.00 Šlapanice – Šumperk. 11. KVĚTNA: 11.00 Šumperk – Šlapanice. 17. KVĚTNA: Písek – Šumperk. 18. KVĚTNA: Žďár – Šumperk. 31. KVĚTNA: 18.00 Šumperk – Písek. 1. ČERVNA: 11.00 Šumperk – Žďár.


Foto: Petr Fišer

Petra Valentová přispěla k prodloužení finálové série výraznou měrou. Ve Strakonicích patřila k nejlepším hráčkám na palubovce.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.