KULTURA

Šumperské Preludium zve na 3. festivalový koncert

10. března 2009, 10:00, rejdakce
Šumperk- Festival mladých umělců „Šumperské Preludium“, který v roce 1974 založil Alois Motýl, se bude v roce 2009 konat již po šestatřicáté. Pro rok 2009 převzal uměleckou záštitu nad Šumperským Preludiem ředitel Moravské filharmonie Olomouc Mgr. Vladislav Kvapil a také Moravské filharmonii Olomouc bude věnován zahajovací i závěrečný koncert festivalu.
Třetí festivalový koncert bude v duchu festivalové tradice věnován opět mladé umělkyni, ve středu 18. března 2009  totiž  vystoupí v Klášterním kostele opět od 19 hodin laureátka „Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008 v kategorii Junior“, sopranistka Lucie Silkenová.


 Na koncertě vystoupí se svým hostem, barytonistou Petrem Svobodou, a za klavírní spolupráce Marie Jenovéfy Kučerové.

Lucie Silkenová je studentkou HAMU v Praze, kde studuje 5. rokem operní zpěv ve třídě sólisty opery Národního divadla v Praze, barytonisty Ivana Kusnjera a od roku 2007 i hudební management. Konkurz v Londýně ji přivedl k roli Prvního chlapce (W. A. Mozart - Kouzelná flétna) na operních kurzech v anglickém městě Dartington.
 
V divadle F. X. Šaldy v Liberci zpívá hlavní roli Corilly (G.Donizetti - Poprask v opeře) a dále se zde připravuje na roli Lízy (Fr. Lehár - Země úsměvů). Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy v Anglii (Alexander Olivier), Německu (Haruhito Kobayashi), Rakousku (Rotraud Hansmann, Gabriela Lechner, Georg Nigl) a Praze (Gery Grice, Margreet Honig, Margot Nollen, Marta Scheffel, Svatava Šubrtová, Tomas Paul, Anatolli Goussev). V září 2008 koncertovala v Japonsku s Komorní operou Praha a produkcemi W. A. Mozart – Kouzelná flétna (První dáma, Papagena, První chlapec), W. A. Mozart – Figarova svatba (Barberina) a G. Rossini – Lazebník sevilský (Rosina).

Její pěvecké umění bylo oceněno na několika mezinárodních soutěžích: v roce 2003 na „Duškově soutěži“, kde získala 3. cenu v kategorii budoucích profesionálů; v roce 2007 na „42. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech“ (2. cena v kategorii Junior ženy); v roce 2008 získala 1. cenu na mezinárodní soutěži mladých hudebníků ve Francii „Concours International d’Encouragement Musical, Lyon“ pořádané celosvětově proslulou organizací Rotary Club (RC Praha, RC Nürnberg-Neumarkt, RC Lyon Porte Des Alpes).

Od roku 2005 hraje v divadle Semafor v představeních - Pension Rosamunda, Sukně smutnou jehlou spíchnutá a Lysistrata, ve kterém zpívá koloraturně-jazzovou árii, jež byla Jiřím Suchým napsána přímo pro ni.

Program koncertu Lucie Silkenové bude věnován skladbám Fanny Meldelssohn-Bartholdy, L. Sluky, E. W. Korngolda, W. A. Mozarta, G. Donizettiho a G. Rossiniho.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.