KULTURA

Šumperské Preludium zve na 3. festivalový koncert

10. března 2009, 10:00, rejdakce
Šumperk- Festival mladých umělců „Šumperské Preludium“, který v roce 1974 založil Alois Motýl, se bude v roce 2009 konat již po šestatřicáté. Pro rok 2009 převzal uměleckou záštitu nad Šumperským Preludiem ředitel Moravské filharmonie Olomouc Mgr. Vladislav Kvapil a také Moravské filharmonii Olomouc bude věnován zahajovací i závěrečný koncert festivalu.
Třetí festivalový koncert bude v duchu festivalové tradice věnován opět mladé umělkyni, ve středu 18. března 2009  totiž  vystoupí v Klášterním kostele opět od 19 hodin laureátka „Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008 v kategorii Junior“, sopranistka Lucie Silkenová.


 Na koncertě vystoupí se svým hostem, barytonistou Petrem Svobodou, a za klavírní spolupráce Marie Jenovéfy Kučerové.

Lucie Silkenová je studentkou HAMU v Praze, kde studuje 5. rokem operní zpěv ve třídě sólisty opery Národního divadla v Praze, barytonisty Ivana Kusnjera a od roku 2007 i hudební management. Konkurz v Londýně ji přivedl k roli Prvního chlapce (W. A. Mozart - Kouzelná flétna) na operních kurzech v anglickém městě Dartington.
 
V divadle F. X. Šaldy v Liberci zpívá hlavní roli Corilly (G.Donizetti - Poprask v opeře) a dále se zde připravuje na roli Lízy (Fr. Lehár - Země úsměvů). Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy v Anglii (Alexander Olivier), Německu (Haruhito Kobayashi), Rakousku (Rotraud Hansmann, Gabriela Lechner, Georg Nigl) a Praze (Gery Grice, Margreet Honig, Margot Nollen, Marta Scheffel, Svatava Šubrtová, Tomas Paul, Anatolli Goussev). V září 2008 koncertovala v Japonsku s Komorní operou Praha a produkcemi W. A. Mozart – Kouzelná flétna (První dáma, Papagena, První chlapec), W. A. Mozart – Figarova svatba (Barberina) a G. Rossini – Lazebník sevilský (Rosina).

Její pěvecké umění bylo oceněno na několika mezinárodních soutěžích: v roce 2003 na „Duškově soutěži“, kde získala 3. cenu v kategorii budoucích profesionálů; v roce 2007 na „42. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech“ (2. cena v kategorii Junior ženy); v roce 2008 získala 1. cenu na mezinárodní soutěži mladých hudebníků ve Francii „Concours International d’Encouragement Musical, Lyon“ pořádané celosvětově proslulou organizací Rotary Club (RC Praha, RC Nürnberg-Neumarkt, RC Lyon Porte Des Alpes).

Od roku 2005 hraje v divadle Semafor v představeních - Pension Rosamunda, Sukně smutnou jehlou spíchnutá a Lysistrata, ve kterém zpívá koloraturně-jazzovou árii, jež byla Jiřím Suchým napsána přímo pro ni.

Program koncertu Lucie Silkenové bude věnován skladbám Fanny Meldelssohn-Bartholdy, L. Sluky, E. W. Korngolda, W. A. Mozarta, G. Donizettiho a G. Rossiniho.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.