KULTURA

Šumperské Preludium zve na 3. festivalový koncert

10. března 2009, 10:00, rejdakce
Šumperk- Festival mladých umělců „Šumperské Preludium“, který v roce 1974 založil Alois Motýl, se bude v roce 2009 konat již po šestatřicáté. Pro rok 2009 převzal uměleckou záštitu nad Šumperským Preludiem ředitel Moravské filharmonie Olomouc Mgr. Vladislav Kvapil a také Moravské filharmonii Olomouc bude věnován zahajovací i závěrečný koncert festivalu.
Třetí festivalový koncert bude v duchu festivalové tradice věnován opět mladé umělkyni, ve středu 18. března 2009  totiž  vystoupí v Klášterním kostele opět od 19 hodin laureátka „Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008 v kategorii Junior“, sopranistka Lucie Silkenová.


 Na koncertě vystoupí se svým hostem, barytonistou Petrem Svobodou, a za klavírní spolupráce Marie Jenovéfy Kučerové.

Lucie Silkenová je studentkou HAMU v Praze, kde studuje 5. rokem operní zpěv ve třídě sólisty opery Národního divadla v Praze, barytonisty Ivana Kusnjera a od roku 2007 i hudební management. Konkurz v Londýně ji přivedl k roli Prvního chlapce (W. A. Mozart - Kouzelná flétna) na operních kurzech v anglickém městě Dartington.
 
V divadle F. X. Šaldy v Liberci zpívá hlavní roli Corilly (G.Donizetti - Poprask v opeře) a dále se zde připravuje na roli Lízy (Fr. Lehár - Země úsměvů). Absolvovala mistrovské pěvecké kurzy v Anglii (Alexander Olivier), Německu (Haruhito Kobayashi), Rakousku (Rotraud Hansmann, Gabriela Lechner, Georg Nigl) a Praze (Gery Grice, Margreet Honig, Margot Nollen, Marta Scheffel, Svatava Šubrtová, Tomas Paul, Anatolli Goussev). V září 2008 koncertovala v Japonsku s Komorní operou Praha a produkcemi W. A. Mozart – Kouzelná flétna (První dáma, Papagena, První chlapec), W. A. Mozart – Figarova svatba (Barberina) a G. Rossini – Lazebník sevilský (Rosina).

Její pěvecké umění bylo oceněno na několika mezinárodních soutěžích: v roce 2003 na „Duškově soutěži“, kde získala 3. cenu v kategorii budoucích profesionálů; v roce 2007 na „42. ročníku mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech“ (2. cena v kategorii Junior ženy); v roce 2008 získala 1. cenu na mezinárodní soutěži mladých hudebníků ve Francii „Concours International d’Encouragement Musical, Lyon“ pořádané celosvětově proslulou organizací Rotary Club (RC Praha, RC Nürnberg-Neumarkt, RC Lyon Porte Des Alpes).

Od roku 2005 hraje v divadle Semafor v představeních - Pension Rosamunda, Sukně smutnou jehlou spíchnutá a Lysistrata, ve kterém zpívá koloraturně-jazzovou árii, jež byla Jiřím Suchým napsána přímo pro ni.

Program koncertu Lucie Silkenové bude věnován skladbám Fanny Meldelssohn-Bartholdy, L. Sluky, E. W. Korngolda, W. A. Mozarta, G. Donizettiho a G. Rossiniho.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.