ZPRÁVY

Šumperská nemocnice investovala do modernizace oddělení milióny korun

26. dubna 2013, 10:12, téma NEMOCNICE, redakce, MB
Šumperská nemocnice investovala do modernizace oddělení milióny korun Šumperk – V posledních měsících prošla hned tři oddělení Šumperské nemocnice velkou proměnou. Modernizace ambulantního úseku ORL, rehabilitačního a gynekologicko-porodnického oddělení proběhla v rámci úvodní etapy investiční akce, která se zaměří zejména na obnovu technického zázemí a infrastruktury nemocnice.
Zřejmě největší proměnou prošel ambulantní úsek oddělení ORL. Díky rekonstrukci v hodnotě 1,8 miliónu korun získalo oddělení dvě vyšetřovny s centrální čekárnou. „Prostory staré čekárny i ambulance již nevyhovovaly nárokům našich pacientů. Nová prostorná čekárna a dvě ambulance nabízejí výrazně komfortnější prostředí,“ odůvodnila nutnost rekonstrukce finanční náměstkyně Šumperské nemocnice Marie Poláchová. Náklady byly hrazeny z vybraného nájemného, které nemocnice platí městu za užívání nemovitosti. V letošním roce se chystá vybudování dalších specializovaných ambulancí v prvním podlaží pavilonu B.
I rehabilitační oddělení se dočkalo velkých změn. Pacienti se mohou těšit na zrekonstruované prostory bazénu a šaten. Díky novému ozvučení může personál do prostoru bazénu pouštět i relaxační hudbu.

Příjemnější prostředí a nové polohovací postele čekají na pacientky na gynekologicko-porodnickém oddělení. Dovybavení oddělení je součástí jeho komplexní proměny, která minulý rok zahrnovala například vymalování všech pokojů či nákup nových skříněk na ošacení.

Šumperská nemocnice, která je členem skupiny Agel, plánuje pokračovat v modernizaci i letos. Chystá se například rekonstrukce ambulancí a výtahu v budově F.Foto: Nemocnice Šumperk


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).