ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperské kino čeká na rekonstrukci

7. února 2017, 13:00, Hana Písková
Šumperské kino čeká na rekonstrukci Šumperk - Kino Oko čeká letos náročná rekonstrukce. Pokud kino uspěje se svou žádostí u fondu kinematografie, mohou se návštěvníci těšit také na revoluční zvuk.

 „Dobrá zpráva o rekonstrukci kina s sebou nese i jednu špatnou. Z důvodu nemožnosti zajištění dostatečného zázemí pro diváky se předběžně počítá s uzavřením kina, a to od letošního července do září,“ upřesňuje ředitel kina Oko Kamil Navrátil. Kino se dočká rekonstrukce foyer, prostoru před pokladnou, bufetu i chodeb po čtyřiceti sedmi letech. Poslední rekonstrukce byla ukončena v roce 1970, kdy byly přistavěny chodby vedoucí k sálu. Opravou projdou rozvody vody i elektriky v celém objektu kina. Město v tomto případě počítá s investicí téměř 10 miliónů korun. V rámci této částky se dopracuje i projektová dokumentace na prostor před kinem a fasádu. Na moderní a pěkný zevnějšek si ale kino musí počkat do další etapy rekonstrukce. Radnice ji plánuje realizovat v roce 2018.

Neustálé modernizace


Kromě přívětivějšího interiéru má kino zpracovaný projekt na instalaci nového zvukového systému Dolby ATMOS, který je zjednodušeně řečeno zvukovým ekvivalentem 3D filmu. „Šumperské kino se drží na špici návštěvnosti jednosálových kin, a proto si diváci zaslouží jen to nejlepší,“ míní ředitel.
Do Oka se výrazně investovalo díky podpoře města už od roku 2001. Modernizace se dočkal sál, kotelna, vzduchotechnika, byla vyměněna okna i dveře, digitalizoval se zvuk a kino se v roce 2010 zařadilo mezi první digitalizované sály v zemi. Od roku 2001 spolykalo téměř 12 miliónů korun, z toho téměř 3 a půl miliónu přispělo ze svých fondů kino a 800 tisíc ministerstvo kultury.


Foto: jak

Ještě letos projde opravou vnitřek kina, příští rok by měla přijít na řadu konečně i fasáda.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.2.2017 08:04
Titulek: aha 2017
Autor: aha
76
Sedacky pro vetší prdele a více místa na nohy. :D Uvidíme navštívíme zase za 20let.
Reagovat
Datum: 18.2.2017 08:05
Titulek: Bez titulku
Autor: aha
44
a rozmazané 3D nechceme - vyměnte plátno a vyperte ho v pračce, je zašlé a zaprášené to zvýší kvalitu ně nějaké dolby A...
Reagovat