SPORT

Šumperské gymnastky v polské Nyse, v Brně ale chyběly

8. prosince 2008, 13:49, rejdakce
Šumperk - Závodnice oddílu sportovní gymnastiky doprovázela v podzimních soutěžích smůla. Nejdříve se zranila Adéla Pukyšová a potom její kamarádka Katka Kubíčková. Proto na mezinárodním závodě v polské Nyse 15. listopadu reprezentovaly Šumperk jen Veronika Rounová pěkným pátým místem a nejmladší závodnice Bára Vobořilová si odvezla stříbrnou medaili. Za Šumperk bojovaly v soutěži mladších žákyň ještě Eliška Švédová a Anežka Pukyšová.

Mistrovství ČR ligových soutěží se proto muselo letos obejít bez našeho družstva, i když jsme si vloni ve 2. lize vybojovaly účast. Konalo se  29. 11. v  Brně.  Adéla Pukyšová obdržela hostování ve družstvu Vítkovic a svým startem prolomila smůlu. Svým výkonem pomohla vítkovickým děvčatům ke splnění limitu na příští rok a vybojovala třetí místo v soutěži jednotlivkyň. I když nacvičovala po zranění jen sestavu na bradlech,  zariskovala v soutěži a dobře zacvičila na všech čtyřech nářadích. Třetí skončila jen o pouhé dvě desetiny bodu za Petrou Kukalovou , vítězkou z Děčína a o pět setin bodu za druhou v pořadí , Lucií Hirmerovou ze Sokola Plzeň.
 

Výsledky družstev 2.ligy

  • 1.SKDM Děčín 142,5b..
  • 2.Sokol Mor. Ostrava 140,9b..
  • 3.Sokol Plzeň 137,050b.


Výsledky jednotlivkyň

  • 1.Kukalová Petra SKDM Děčín 46,75b.
  • 2.Hirmerová Lucie Sokol Plzeň 46,60b.
  • 3.Pukyšová Adéla TJ Šumperk 46.55b.



Adéla Pukyšová, třetí na MČR
a Míša Adamu z Náchoda, třetí v polské
Nyse.



Foto z MČR, soutěže 2. ligy
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na koncert zpěváka MICHALA HRŮZY, který se uskuteční v pátek 3. listopadu v kulturním domě v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje kapela Michala Hrůzy?

A) M.H. Band
B) Kapela Hrůzy
C) Ready Kirken

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny DYMYTRY, která vystoupí v pátek 27. října v kulturním domě v Zábřeze, vyhráli Alena Ondráčková z Olšan, Aleš Čermák ze Zábřeha, Daria Stejskalová ze Šumperka, Ilona Krátká z Rudy nad Moravou a Marta Pudilová z Loštic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).