SPORT

Šumperské gymnastky v polské Nyse, v Brně ale chyběly

8. prosince 2008, 13:49, rejdakce
Šumperk - Závodnice oddílu sportovní gymnastiky doprovázela v podzimních soutěžích smůla. Nejdříve se zranila Adéla Pukyšová a potom její kamarádka Katka Kubíčková. Proto na mezinárodním závodě v polské Nyse 15. listopadu reprezentovaly Šumperk jen Veronika Rounová pěkným pátým místem a nejmladší závodnice Bára Vobořilová si odvezla stříbrnou medaili. Za Šumperk bojovaly v soutěži mladších žákyň ještě Eliška Švédová a Anežka Pukyšová.

Mistrovství ČR ligových soutěží se proto muselo letos obejít bez našeho družstva, i když jsme si vloni ve 2. lize vybojovaly účast. Konalo se  29. 11. v  Brně.  Adéla Pukyšová obdržela hostování ve družstvu Vítkovic a svým startem prolomila smůlu. Svým výkonem pomohla vítkovickým děvčatům ke splnění limitu na příští rok a vybojovala třetí místo v soutěži jednotlivkyň. I když nacvičovala po zranění jen sestavu na bradlech,  zariskovala v soutěži a dobře zacvičila na všech čtyřech nářadích. Třetí skončila jen o pouhé dvě desetiny bodu za Petrou Kukalovou , vítězkou z Děčína a o pět setin bodu za druhou v pořadí , Lucií Hirmerovou ze Sokola Plzeň.
 

Výsledky družstev 2.ligy

  • 1.SKDM Děčín 142,5b..
  • 2.Sokol Mor. Ostrava 140,9b..
  • 3.Sokol Plzeň 137,050b.


Výsledky jednotlivkyň

  • 1.Kukalová Petra SKDM Děčín 46,75b.
  • 2.Hirmerová Lucie Sokol Plzeň 46,60b.
  • 3.Pukyšová Adéla TJ Šumperk 46.55b.Adéla Pukyšová, třetí na MČR
a Míša Adamu z Náchoda, třetí v polské
Nyse.Foto z MČR, soutěže 2. ligy
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.