SPORT

Šumperské gymnastky v polské Nyse, v Brně ale chyběly

8. prosince 2008, 13:49, rejdakce
Šumperk - Závodnice oddílu sportovní gymnastiky doprovázela v podzimních soutěžích smůla. Nejdříve se zranila Adéla Pukyšová a potom její kamarádka Katka Kubíčková. Proto na mezinárodním závodě v polské Nyse 15. listopadu reprezentovaly Šumperk jen Veronika Rounová pěkným pátým místem a nejmladší závodnice Bára Vobořilová si odvezla stříbrnou medaili. Za Šumperk bojovaly v soutěži mladších žákyň ještě Eliška Švédová a Anežka Pukyšová.

Mistrovství ČR ligových soutěží se proto muselo letos obejít bez našeho družstva, i když jsme si vloni ve 2. lize vybojovaly účast. Konalo se  29. 11. v  Brně.  Adéla Pukyšová obdržela hostování ve družstvu Vítkovic a svým startem prolomila smůlu. Svým výkonem pomohla vítkovickým děvčatům ke splnění limitu na příští rok a vybojovala třetí místo v soutěži jednotlivkyň. I když nacvičovala po zranění jen sestavu na bradlech,  zariskovala v soutěži a dobře zacvičila na všech čtyřech nářadích. Třetí skončila jen o pouhé dvě desetiny bodu za Petrou Kukalovou , vítězkou z Děčína a o pět setin bodu za druhou v pořadí , Lucií Hirmerovou ze Sokola Plzeň.
 

Výsledky družstev 2.ligy

  • 1.SKDM Děčín 142,5b..
  • 2.Sokol Mor. Ostrava 140,9b..
  • 3.Sokol Plzeň 137,050b.


Výsledky jednotlivkyň

  • 1.Kukalová Petra SKDM Děčín 46,75b.
  • 2.Hirmerová Lucie Sokol Plzeň 46,60b.
  • 3.Pukyšová Adéla TJ Šumperk 46.55b.Adéla Pukyšová, třetí na MČR
a Míša Adamu z Náchoda, třetí v polské
Nyse.Foto z MČR, soutěže 2. ligy
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).