SPORT

Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti

12. prosince 2012, 18:50, téma GYMNASTIKA, redakce, Jana Pražáková
Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti Šumperk, Budapešť – Gymnastky z klubů TJ i GK Šumperk přijaly pozvání maďarského klubu UTE Torna Budapešť na mezinárodní utkání, které se konalo 7. a 8. prosince 2012. Využily tak pohostinnosti maďarských trenérů a rodičů, kteří zajistili ubytování a stravování.

V hale pro sportovní gymnastiku se utkalo sedmnáct maďarských klubů malých dětí a třicet pět závodnic v individuální soutěži volných sestav ve čtyřboji – přeskok, bradla, kladina a prostná.

V kategoriii mladších žákyň startovala za Šumperk Lucie Minolová. Přeskočila závodní stůl prvkem zvaným přemet vpřed a odvezla si dárek za 8. místo. Ve starších žákyních startovaly tři gymnastky ze Šumperka. Veronika Hrdinová sbírala první mezinárodní zkušenosti. Zkušenější Vanesa Hobzová obsadila 6. místo a Eva Kubíčková z GK skončila čtvrtá. Její kamarádky sestry Měrkovy předvedly v nejstarší kategorii sestavy s mezinárodní obtížností a za svůj výkon byly oceněny medailemi za 1. místo (Vendula) a 2.místo (Adéla).

Závodem prošla i nejmenší a nemladší závodnice ze Šumperka, teprve pětiletá Neli Gronychová. Získala si sympatie rozhodčích i ředitelky závodu Judity Juhász, která jí udělila zlatou medaili.


„Děkujeme městu Šumperk a O. P. papírnám Olšany za zajištění účasti zahraničních klubů na závodech v Šumperku. Umožnilo nám to využít recipročního pozvání do Budapešti. Naše díky patří také firmě DEKTRADE za sponzorskou pomoc při zajištění dopravy a Radkovi Gronychovi, který nás bezpečně dopravil do Budapešti a zpět domů," řekla trenérka Jana Pražáková.


  foto: archiv Jany Pražákové


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.