Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti

12. prosince 2012, 18:50, téma GYMNASTIKA, redakce, Jana Pražáková
Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti Šumperk, Budapešť – Gymnastky z klubů TJ i GK Šumperk přijaly pozvání maďarského klubu UTE Torna Budapešť na mezinárodní utkání, které se konalo 7. a 8. prosince 2012. Využily tak pohostinnosti maďarských trenérů a rodičů, kteří zajistili ubytování a stravování.

V hale pro sportovní gymnastiku se utkalo sedmnáct maďarských klubů malých dětí a třicet pět závodnic v individuální soutěži volných sestav ve čtyřboji – přeskok, bradla, kladina a prostná.

V kategoriii mladších žákyň startovala za Šumperk Lucie Minolová. Přeskočila závodní stůl prvkem zvaným přemet vpřed a odvezla si dárek za 8. místo. Ve starších žákyních startovaly tři gymnastky ze Šumperka. Veronika Hrdinová sbírala první mezinárodní zkušenosti. Zkušenější Vanesa Hobzová obsadila 6. místo a Eva Kubíčková z GK skončila čtvrtá. Její kamarádky sestry Měrkovy předvedly v nejstarší kategorii sestavy s mezinárodní obtížností a za svůj výkon byly oceněny medailemi za 1. místo (Vendula) a 2.místo (Adéla).

Závodem prošla i nejmenší a nemladší závodnice ze Šumperka, teprve pětiletá Neli Gronychová. Získala si sympatie rozhodčích i ředitelky závodu Judity Juhász, která jí udělila zlatou medaili.

„Děkujeme městu Šumperk a O. P. papírnám Olšany za zajištění účasti zahraničních klubů na závodech v Šumperku. Umožnilo nám to využít recipročního pozvání do Budapešti. Naše díky patří také firmě DEKTRADE za sponzorskou pomoc při zajištění dopravy a Radkovi Gronychovi, který nás bezpečně dopravil do Budapešti a zpět domů," řekla trenérka Jana Pražáková.

NA FESTIVAL ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).