SPORT

Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti

12. prosince 2012, 18:50, téma GYMNASTIKA, redakce, Jana Pražáková
Šumperské gymnastky cvičily v Budapešti Šumperk, Budapešť – Gymnastky z klubů TJ i GK Šumperk přijaly pozvání maďarského klubu UTE Torna Budapešť na mezinárodní utkání, které se konalo 7. a 8. prosince 2012. Využily tak pohostinnosti maďarských trenérů a rodičů, kteří zajistili ubytování a stravování.

V hale pro sportovní gymnastiku se utkalo sedmnáct maďarských klubů malých dětí a třicet pět závodnic v individuální soutěži volných sestav ve čtyřboji – přeskok, bradla, kladina a prostná.

V kategoriii mladších žákyň startovala za Šumperk Lucie Minolová. Přeskočila závodní stůl prvkem zvaným přemet vpřed a odvezla si dárek za 8. místo. Ve starších žákyních startovaly tři gymnastky ze Šumperka. Veronika Hrdinová sbírala první mezinárodní zkušenosti. Zkušenější Vanesa Hobzová obsadila 6. místo a Eva Kubíčková z GK skončila čtvrtá. Její kamarádky sestry Měrkovy předvedly v nejstarší kategorii sestavy s mezinárodní obtížností a za svůj výkon byly oceněny medailemi za 1. místo (Vendula) a 2.místo (Adéla).

Závodem prošla i nejmenší a nemladší závodnice ze Šumperka, teprve pětiletá Neli Gronychová. Získala si sympatie rozhodčích i ředitelky závodu Judity Juhász, která jí udělila zlatou medaili.


„Děkujeme městu Šumperk a O. P. papírnám Olšany za zajištění účasti zahraničních klubů na závodech v Šumperku. Umožnilo nám to využít recipročního pozvání do Budapešti. Naše díky patří také firmě DEKTRADE za sponzorskou pomoc při zajištění dopravy a Radkovi Gronychovi, který nás bezpečně dopravil do Budapešti a zpět domů," řekla trenérka Jana Pražáková.


  foto: archiv Jany Pražákové


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.