KULTURA

Šumperské Blues Alive zahajuje již tento čtvrtek. Nabídne světové a domácí hvězdy i dokument o světoznámém výrobci kytar

13. listopadu 2019, 19:35, Vladimíra Bartoňová
Šumperk – Tři dny a tři noci bude žít město Šumperk bluesovou hudbou. Již dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive nabídne světové hvězdy nejen tohoto žánru, přední domácí jména, mladé naděje, filmové projekce i noční jam session.

Ze zahraničních jmen vystoupí například letošní držitel nejprestižnější ceny bluesového světa Blues Music Award v kategorii současného blues, louisianský multiinstrumentalista a zpěvák Kenny Neal. Kontrovat mu budou nejlepší současná pianistka podle týchž cen Marcia Ball, jeden z nejvýznamnějších představitelů střední generace chicagského blues Ronnie Baker Brooks či mimořádně úspěšná gospel-bluesová zpěvačka Lizz Wright.

Úvod ve Sport baru

Letos pořadatelé připravili překvapení v podobě nového dokumentárního filmu o bluesovém kytaristovi a respektovaném výrobci elektrických kytar Peteru Jurkovičovi. Několikrát byl hostem Blues Alive, účinkoval zde se skupinami Tucet a Žáha a svoje kytary také vystavoval. Hrají na ně nejen špičkoví čeští hudebníci, ale například také Eric Clapton, Jeff Beck či Billy Gibbons, který ve filmu o Jurkovičových kytarách nadšeně hovoří. Projekci snímku, nazvaného příznačně Bluesman, osobně uvedou v pátek 15. listopadu od 16.30 ve Sport baru v šumperském Domě kultury režisér filmu Michal Rákosník a iniciátor projektu, Jurkovičův syn Marek.

Vyprodáno tři měsíce dopředu

Kvalitu letošního programu i jméno festivalu, který letos získal prestižní ocenění Keeping The Blues Alive Award, potvrzuje fakt, že jednodenní i třídenní vstupenky byly vyprodány tři měsíce předem. „Takto brzy jsme ještě vyprodáno neměli,” říká ředitel festivalu Vladimír Rybička. „Je to odměna za dramaturgii, při které pečlivě vážíme každé jméno, jež do Šumperka zveme,” dodává Rybička. Informace o možnostech ubytování a další detaily programu naleznete na www.bluesalive.cz a na festivalovém profilu na Facebooku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Naposledy v letošním roce můžete soutěžit s Týdnem na severu. Opět nabídneme dvě otázky, opět rozdělíme několik výher. Čekají na vás volňásky na hudební večer skupiny Dying Passion a jejich hostů a dále dvojvstupenka na koncert Moravia Big Bandu (MBB). Tak soutěžte a nezapomeňte poslat číslo i písmeno odpovědi!

Soutěžní otázka č. 1: ( Předvánoční koncert MBB, 18. 12., 19.00, Zábřežská kulturní, 1x 2 vstupenky)

Kolikáté výročí od svého vzniku letos oslavil orchestr MORAVIA BIG BAND?
1A) 30.
1B) 35.
1C) 40.

Soutěžní otázka č. 2: ( Mezi svátky VIII., 27.12., H-Club, Šumperk , 3 vstupenky)

Jak se jmenuje zpěvačka Dying Passion?
2A) Zuzana Jelínková
2B) Hana Horecká
2c) Elis Mraz

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ:
Dvě volné vstupenky na koncert Skupiny Olympic, konaný 13. prosince v šumperském Domě kultury vyhrávají: Eva Vaňková ze Šumperka a Martina Pinosová z D. Libiny. Dvojvstupenku na koncert Tomáše Kočko s orchestrem budou mít v KKC Rapotín zadarmo rezervovanou Josef Janota z Loučné n. D. a Vlasta Španihelová z N. Malína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.