SPORT

Šumperské basketbalistky opět vítězily

16. ledna 2013, 18:20, téma BASKETBAL, js, mošo
Šumperk - Druholigové basketbalistky i žačky v okresním přeboru vybojovaly o víkendu další cenná vítězství. Dospělé hráčky z TJ Šumperk porazily Proton Zlín 59:41 a BK Příbor 72:52. Jejich mladší kolegyně dvakrát porazily Ostravu výsledky 83:51 a 96:62.
„Konečný stav utkání o devatenáct bodů se Zlínem je zaslouženým vítězstvím celého našeho kolektivu. Již před zahájením utkání bylo jisté, že tento víkend budeme hrát dvě rozdílná utkání s dobrými soupeři. Byl to urputný boj o každý míč. Po prohře ve Zlíně o sedm bodů jsme chtěli vyhrát a vrátit jim tuto porážku. Zlínské hráčky nám vítězství hodně znesnadnily, o čemž svědčí mimo jiné i zlomený malíček Jany Kozákové, pro kterou jak se zdá sezóna skončila,“ uvedl trenér Josef Sitař.

Soupeř z Příbora přijel s družstvem, které v prvním kole na jeho palubovce domácí hráčky sice porazily, ale nebylo to tak jednoduché. Tak jako v Příboře tahaly ženy ze Šumperka za delší část provazu a po celé utkání vedly. Po poločase sice pouze o čtyři body, ale utkání bylo stále velmi vyrovnané. Poslední dějství rozhodla trojková střelba, kdy šumperské basketbalistky čtyřmi trojkami stále navyšovaly náskok až na konečných 20 bodů. „I když jsme nováčkem v soutěži, ostatní nás již pasovali na favorita s účastí v play off, ba dokonce prorokují postup minimálně do druhého kola. Je to sice ještě daleko, ale zdá se mi, že nás to začalo stresovat a že nehrajeme tak jednoduchou hru bez zábran jako na začátku sezóny,“ řekl trenér Oldřich Sládek.

Skvěle si vedly také žačky v dalším kole oblastního přeboru, které odjely hrát do Ostravy.
„Jako vždy na začátku každého utkání nám nervozita svazovala ruce a v páté minutě jsme prohrávali 8:6. Zlepšenou obranou jsme se dostali do pohody a první čtvrtinu nakonec vyhráli o devět bodů," řekl Sitař.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.