SPORT

Šumperské basketbalistky opět vítězily

16. ledna 2013, 18:20, téma BASKETBAL, js, mošo
Šumperk - Druholigové basketbalistky i žačky v okresním přeboru vybojovaly o víkendu další cenná vítězství. Dospělé hráčky z TJ Šumperk porazily Proton Zlín 59:41 a BK Příbor 72:52. Jejich mladší kolegyně dvakrát porazily Ostravu výsledky 83:51 a 96:62.
„Konečný stav utkání o devatenáct bodů se Zlínem je zaslouženým vítězstvím celého našeho kolektivu. Již před zahájením utkání bylo jisté, že tento víkend budeme hrát dvě rozdílná utkání s dobrými soupeři. Byl to urputný boj o každý míč. Po prohře ve Zlíně o sedm bodů jsme chtěli vyhrát a vrátit jim tuto porážku. Zlínské hráčky nám vítězství hodně znesnadnily, o čemž svědčí mimo jiné i zlomený malíček Jany Kozákové, pro kterou jak se zdá sezóna skončila,“ uvedl trenér Josef Sitař.

Soupeř z Příbora přijel s družstvem, které v prvním kole na jeho palubovce domácí hráčky sice porazily, ale nebylo to tak jednoduché. Tak jako v Příboře tahaly ženy ze Šumperka za delší část provazu a po celé utkání vedly. Po poločase sice pouze o čtyři body, ale utkání bylo stále velmi vyrovnané. Poslední dějství rozhodla trojková střelba, kdy šumperské basketbalistky čtyřmi trojkami stále navyšovaly náskok až na konečných 20 bodů. „I když jsme nováčkem v soutěži, ostatní nás již pasovali na favorita s účastí v play off, ba dokonce prorokují postup minimálně do druhého kola. Je to sice ještě daleko, ale zdá se mi, že nás to začalo stresovat a že nehrajeme tak jednoduchou hru bez zábran jako na začátku sezóny,“ řekl trenér Oldřich Sládek.

Skvěle si vedly také žačky v dalším kole oblastního přeboru, které odjely hrát do Ostravy.
„Jako vždy na začátku každého utkání nám nervozita svazovala ruce a v páté minutě jsme prohrávali 8:6. Zlepšenou obranou jsme se dostali do pohody a první čtvrtinu nakonec vyhráli o devět bodů," řekl Sitař.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.