KULTURA

Šumperská skupina O5 a Radeček vyrazila na turné s Pozdravem z Opičích hor

3. dubna 2013, 14:00, tor, mošo
Šumperská skupina O5 a Radeček vyrazila na turné s Pozdravem z Opičích hor Šumperk - Koncertem s názvem Pozdrav z Opičích hor v šumperském H-clubu odstartovala šňůru osmi vystoupení ke stejnojmenné desce skupina O5 a Radeček. Muzikanti v rámci večera své nové album také pokřtili. Premiéra Opičího turné se odehrála už o dva týdny dříve, v přímém přenosu, ve studiu Českého rozhlasu Olomouc.

V komorním prostředí šumperského hudebního klubu se nejdříve představila kapela KOFE-IN, zaměřená na alternativní rock. Vznikla před sedmi lety v Opavě. Dosud uvedla na trh dvě desky s názvy Osobní vesmír (2009) a Libertin (2011). Za úspěch považuje nominace v prestižní hudební anketě Žebřík 2012. V Šumperku sice vystoupila s více než půlhodinovým zpožděním, ale chuť hrát a zpívat jí vůbec nescházela.Příznivci šumperských „Radečků“ vytvořili hned na začátku koncertu skvělou atmosféru. Dobře naladěná kapela hrála ve složení Tomáš Polák – Tomino (zpěv, kytara), Ondřej Polák – Cibule, (kytara), Radek Sekyra – Radeček (kytara, housle), Přemysl Ptáček (kytara, housle) a Milan Lečko (bicí).

Pořádně roztopený H-club se za krátkou chvíli dostal do varu. Jedna písnička střídala druhou: Malíř, Dokud vítr fouká, Praha, Zůstaň, Beethoven, Máš mě na svědomí, Kristián, Kabaret, Bára, Noční ptáci, Po nohou, O půl pátý...

Podmanivá skladba Ripápá z nového alba svádí svou melodickou a rytmickou polohou, divákům nabízí příležitost ke sborovému zpěvu. Členové skupiny O5 a Radeček netají výbornou náladu, což se projevuje v jejich bezprostředním kontaktu s domácím publikem.

Nastává okamžik, kdy skupina pokřtí v pořadí již páté cédéčko s názvem Pozdrav z Opičích hor. Slavnostního okamžiku se ujímá Kamil Navrátil, ředitel kina OKO a po krátký čas bubeník „Radečků“. Sotva desku provoní „sektem“, širokým obloukem ji hodí do davu nadšených fanynek.

Kapela vloni oslavila dvě desítky let své existence. Koncertování jí přináší jedinečný zážitek, střídá při nich osvědčené skladby s těmi novými a diváci spontánně reagují.

Koncert na domácí půdě vrcholí. Kdo má zájem, může ještě zůstat a bavit se, vychutnávat si zážitek, na který se bude ještě dlouho vzpomínat... I v Opičích horách.


  foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.