ZPRÁVY

Šumperská radnice pořádá veletrh sociálních služeb

8. května 2013, 19:14, téma ŠUMPERK, mošo
Šumperk – Veletrh sociálních služeb pořádá šumperská radnice vůbec poprvé ve středu 22. května v letním divadle Vily Doris a v přilehlých Sadech 1. máje. Na této akci spolupracuje s poskytovateli sociálních služeb v Šumperku a okolí, kteří tak budou mít možnost představit svou činnost a služby. Veletrh bude probíhat od desíti do semdnácti hodin.
„Návštěvníci se mohou těšit na praktické ukázky z činnosti jednotlivých poskytovatelů. Můžou vyzkoušet například překonávání překážek na mechanickém vozíku, zdarma si nechat změřit krevní tlak, zjistit krevní skupinu, změřit si hladinu glykemie či naučit se nácvik kardiopulmonální resuscitace dospělého a dítěte,“ sdělila koordinátorka projektu Komunitního plánování Slavěna Karkošková z odboru sociálních věcí Městského úřadu Šumperk.

Na veletrhu představí své služby například společnosti Pontis Šumperk, Charita Šumperk, Armáda spásy, Domov důchodců, Sjednocená organizace slabozrakých a nevidomých Šumperk, Centrum Pomněnka a další. Součástí akce je rovněž doprovodný program. Vystoupí v něm skupiny mažoretek Sany, mažoretky seniorky Bohdíkov, taneční skupina Tornádo a klub sportovního tance Next. Hudební program zajistí skupina Beb Bie Country a hudební skupina Kiks. Celou akcí budou provázet moderátoři Hana Písková a Dušan Ščambura.

„Komunitní plánování sociálních služeb navazuje na předešlý projekt, který jsme realizovali v letech 2005 až 2007. Tehdy jsme pořádali podobné akce za účelem zvýšení povědomí o sociálních a souvisejících službách poskytovaných v Šumperku a v jeho okolí,“ vysvětlila Karkošková. Veletrh se uskuteční v rámci projektu Rozvoje procesu komunitního plánování sociálních služeb v Šumperku, který je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).