ZPRÁVY

Šumperská radnice má konečně jasno

27. října 2014, 20:00, Hana Písková
Šumperská radnice má konečně jasno Šumperk - Šumperk byl do pátečního večera posledním okresním městem v Olomouckém kraji, kde nebylo zřejmé, jakou koalici vítězové komunálních voleb vytvoří. Nakonec se na společné koalici dohodly Nezávislá volba s ČSSD, lidovci, TOP 09 a Stranou zdravého rozumu. Koalice tak získá ze sedmadvaceti zastupitelů patnáct mandátů.

 „Místní organizace rozhodla, že se bude účastnit koalice. Akceptovali jsme nabídku Nezávislé volby, podle které bychom měli obsadit post prvního místostarosty a dvou členů v radě,“ uvedl krajský šéf ČSSD Jiří Zemánek. Post druhého místostarosty získají lidovci.
Podle Zemánkových slov má tato dohoda i podporu ODS, která se však koalice nechtěla účastnit. „Se dvěma křesly v zastupitelstvu to pro nás není jednoduché. Každopádně já chci pracovat pro město a už teď vím, že vznikne komise, prostřednictvím které budeme moci iniciovat některé důležité věci,“ uvedl za ODS Ondřej Polák.
Zástupci hnutí ANO, jejichž strana skončila v Šumperku na třetím místě a kteří získali v zastupitelstvu čtyři křesla, jdou do opozice. „Bylo zřejmé, že silným hlasem v koalici bude ČSSD, proto jsme zvolili práci v opozici,“ potvrdil zástupce hnutí ANO Jiří Vozda.
Jednání o podobě koalice ve městě trvalo v porovnání s předchozími volbami podstatně déle. Důvodem byl nejen vstup nového hnutí na šumperskou politickou scénu, ale i rozdrobení mandátů v zastupitelstvu mezi devět stran a hnutí.


Foto: jak

Šumperk byl posledním okresním městem, které až do minulého pátku nevědělo, kdo bude vládnout radnici.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na cestopisný pořad WELZLOVI NÁSLEDOVNÍCI NA 5 SVĚTADÍLECH, který se uskuteční 10. února v kině Retro v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na akci zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak zní cestovatelské heslo J. E. Welzla?

A) Prondu, prondu - neprondu, neprondu
B) Když nemůžeš, tak přidej
C) Když to nende tudy, punde to jinudy

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk, vyhráli Vlasta Španihelová z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.