ZPRÁVY

Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci

16. října 2012, 06:46, téma NEMOCNICE, redakce
Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci Šumperk – Celkovou modernizací prošla v těchto týdnech dětská ambulance Šumperské nemocnice. Maminky a především děti, jimž je určena, mají nyní k dispozici útulnější prostory vybavené novým nábytkem a hračkami.

Prostory dětské ambulance, která je součástí dětského oddělení, byly vybaveny novou podlahou v příjemné vínové barvě. „Podlahový materiál jsme vybírali tak, aby vydržel i větší zátěž. Do prostor ambulance jsme také pořídili nový nábytek – stůl, židle, skříňky, lehátko či police,“ popsal změny správce Šumperské nemocnice Martin Pelnář s tím, že současně byla vyměněna elektroinstalace a osvětlení.

V dětské ambulanci Šumperské nemocnice pečují lékaři o děti od narození do 19 let. Ambulance zajišťuje kromě standardních vyšetření příjem pacientů k hospitalizaci na dětské oddělení, dále poradní či kontrolní vyšetření. Slouží rovněž pro potřeby pohotovostní služby. „Na oddělení poskytujeme komplexní akutní péči ve všech odbornostech. V zájmu dobré návaznosti ambulantní a lůžkové péče spolupracujeme se všemi praktickými lékaři pro děti a dorost i s lékaři specializovaných ambulancí,“ říká vrchní sestra Marcela Straková. Personál vždy volí diagnostické postupy i léčbu šetrně a racionálně s ohledem na potřeby dětského pacienta. „Rádi umožňujeme pobyt v doprovodu rodičů, návštěvní doba oddělení je navíc nepřetržitá. Hospitalizovaným dětem pobyt u nás zpříjemňují zdravotní klauni či dobrovolníci. Na oddělení pracuje také herní specialistka,“ dodává vrchní sestra.

Dětské oddělení rovněž nabízí péči ve specializovaných odborných ambulancích, a to alergologické, nefrologické, kardiologické a endokrinologické. Nabízí také služby laktační poradny.foto: archiv nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).