ZPRÁVY

Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci

16. října 2012, 06:46, téma NEMOCNICE, redakce
Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci Šumperk – Celkovou modernizací prošla v těchto týdnech dětská ambulance Šumperské nemocnice. Maminky a především děti, jimž je určena, mají nyní k dispozici útulnější prostory vybavené novým nábytkem a hračkami.

Prostory dětské ambulance, která je součástí dětského oddělení, byly vybaveny novou podlahou v příjemné vínové barvě. „Podlahový materiál jsme vybírali tak, aby vydržel i větší zátěž. Do prostor ambulance jsme také pořídili nový nábytek – stůl, židle, skříňky, lehátko či police,“ popsal změny správce Šumperské nemocnice Martin Pelnář s tím, že současně byla vyměněna elektroinstalace a osvětlení.

V dětské ambulanci Šumperské nemocnice pečují lékaři o děti od narození do 19 let. Ambulance zajišťuje kromě standardních vyšetření příjem pacientů k hospitalizaci na dětské oddělení, dále poradní či kontrolní vyšetření. Slouží rovněž pro potřeby pohotovostní služby. „Na oddělení poskytujeme komplexní akutní péči ve všech odbornostech. V zájmu dobré návaznosti ambulantní a lůžkové péče spolupracujeme se všemi praktickými lékaři pro děti a dorost i s lékaři specializovaných ambulancí,“ říká vrchní sestra Marcela Straková. Personál vždy volí diagnostické postupy i léčbu šetrně a racionálně s ohledem na potřeby dětského pacienta. „Rádi umožňujeme pobyt v doprovodu rodičů, návštěvní doba oddělení je navíc nepřetržitá. Hospitalizovaným dětem pobyt u nás zpříjemňují zdravotní klauni či dobrovolníci. Na oddělení pracuje také herní specialistka,“ dodává vrchní sestra.

Dětské oddělení rovněž nabízí péči ve specializovaných odborných ambulancích, a to alergologické, nefrologické, kardiologické a endokrinologické. Nabízí také služby laktační poradny.foto: archiv nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.