ZPRÁVY

Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci

16. října 2012, 06:46, téma NEMOCNICE, redakce
Šumperská nemocnice vyšetřuje děti ve zmodernizované ambulanci Šumperk – Celkovou modernizací prošla v těchto týdnech dětská ambulance Šumperské nemocnice. Maminky a především děti, jimž je určena, mají nyní k dispozici útulnější prostory vybavené novým nábytkem a hračkami.

Prostory dětské ambulance, která je součástí dětského oddělení, byly vybaveny novou podlahou v příjemné vínové barvě. „Podlahový materiál jsme vybírali tak, aby vydržel i větší zátěž. Do prostor ambulance jsme také pořídili nový nábytek – stůl, židle, skříňky, lehátko či police,“ popsal změny správce Šumperské nemocnice Martin Pelnář s tím, že současně byla vyměněna elektroinstalace a osvětlení.

V dětské ambulanci Šumperské nemocnice pečují lékaři o děti od narození do 19 let. Ambulance zajišťuje kromě standardních vyšetření příjem pacientů k hospitalizaci na dětské oddělení, dále poradní či kontrolní vyšetření. Slouží rovněž pro potřeby pohotovostní služby. „Na oddělení poskytujeme komplexní akutní péči ve všech odbornostech. V zájmu dobré návaznosti ambulantní a lůžkové péče spolupracujeme se všemi praktickými lékaři pro děti a dorost i s lékaři specializovaných ambulancí,“ říká vrchní sestra Marcela Straková. Personál vždy volí diagnostické postupy i léčbu šetrně a racionálně s ohledem na potřeby dětského pacienta. „Rádi umožňujeme pobyt v doprovodu rodičů, návštěvní doba oddělení je navíc nepřetržitá. Hospitalizovaným dětem pobyt u nás zpříjemňují zdravotní klauni či dobrovolníci. Na oddělení pracuje také herní specialistka,“ dodává vrchní sestra.

Dětské oddělení rovněž nabízí péči ve specializovaných odborných ambulancích, a to alergologické, nefrologické, kardiologické a endokrinologické. Nabízí také služby laktační poradny.foto: archiv nemocnice


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.