ZPRÁVY

Šumperská nemocnice uspěla v celostátním hodnocení spokojenosti pacientů

2. prosince 2012, 20:15, redakce, MB
Šumperk – Šumperská nemocnice zaznamenala úspěch v celostátním hodnotícím projektu Nemocnice ČR 2012. Pacienti v anonymním hlasování hodnotili spokojenost s péčí ve 159 nemocnicích z celé České republiky. V kategoriích spokojenosti pacientů s ambulantní a lůžkovou péčí získala Šumperská nemocnice, která je členem skupiny AGEL, nejvyšší možný počet pěti hvězdiček. Spokojenost pacientů byla vyšší než 80%.
„Dobrého výsledku v celostátním průzkum spokojenosti pacientů, a tedy i přízně pacientů, si samozřejmě hluboce vážíme. Moc bych chtěl tímto našim pacientům poděkovat. Dobré hodnocení je výsledkem práce všech zaměstnanců naší nemocnice,“ uvedl ředitel Šumperské nemocnice MUDr. Radan Volnohradský.

Průzkum každoročně provádí nezisková organizace HealthCare Institute, která napomáhá zvyšovat kvalitu poskytované péče o pacienty v nemocnicích. V letošním roce probíhalo dotazníkové šetření od začátku března do konce září. Své názory vyjádřilo téměř 41 tisíc hospitalizovaných pacientů a více než 21 tisíc pacientů vyšetřených v ambulancích, 96 % z nich využilo papírových dotazníků umístěných přímo v nemocnicích, 4 % využila pro hlasování web. Pacienti hodnotili například chování personálu, dodržování zásad intimity či celkovou úroveň zdravotní péče.

„Právě chování zaměstnanců je z hlediska pacienta velmi důležité. Další podstatnou součástí je i prostředí, kvalita služeb, kam patří třeba i čistota v nemocnici, kvalita ložního prádla, jídla a řada dalších věcí. Snažíme se, aby byli pacienti ve všech těchto ohledech u nás maximálně spokojní,“ dodal ředitel MUDr. Radan Volnohradský s tím, že dobrý výsledek je pro nemocnici zavazující v zlepšování kvality poskytovaných služeb.

Absolutním vítězem letošního hodnocení péče pacienty se stala Karvinská hornická nemocnice, následovaná Nemocnicí Kadaň, Městskou nemocnicí Ostrava a nemocnicí Na Homolce. Zvlášť byly hodnoceny nemocnice fakultní, kde první místo obsadila Fakultní nemocnice Ostrava.

Projekt Nemocnice ČR se snaží každoročně podat komplexní hodnocení zdravotnických zařízení. Zkoumá se nejen spokojenost hospitalizovaných a ambulantních pacientů, ale i spokojenost zaměstnanců a finanční zdraví nemocnic. Šetření přináší spoustu zajímavých statistik. Sleduje například pacientovy důvody pro výběr konkrétního zdravotnického zařízení nebo spokojenost pacientů s navrženým postupem léčby. V dotazníku lze tradičně najít i otázku, jak často se personál nemocnice na pacienty usmívá.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.12.2012 20:27
Titulek: ???
Autor: Ramon
76
Kolik je stala tato reklama?
Hlavne na porodnickem oddeleni, jsou tam strasne neochotni a rodici mamu nechaji klidne v bolestech v donuceni spat, aby rano zjistili, ze se stal pruser a volaji zachranku do Olomouce.
Hanba, jen reklama!
Reagovat
Datum: 5.12.2012 20:33
Titulek: Re: ???
Autor: pacoš
49
Vážený Ramone, to jste nabyl v Jesenické nemocnici u pana Jedličky...........
Reagovat
Datum: 8.12.2012 16:51
Titulek: Re: ???
Autor: Ramon
63
A Ty jsi kdo? Ředitel nemocnice? Volnohradcký???
Reagovat
Datum: 8.12.2012 20:19
Titulek: Re: ???
Autor: jj
37
Já mám se Šumperkem špatné zkušenosti.Kromě ortopedie,tam jsou doktoři a sestry na pravém místě.Co se týče chirurgické ambulance-katastrofa.Proto nechápu jak mohla nemocnice získat tak vysoké hodnocení.
Reagovat
Datum: 6.12.2012 09:30
Titulek: ... cha cha
Autor: certvico
22
"Vrána k vráně sedá". Zdravotnické zařízení, opravdu špatné úrovně, (mám srovnání) si nechalo otisknout PR článek ve smutných, ještě horších než je ono samo, novinách...
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.