ZPRÁVY

Šumperská nemocnice chystá další přednášky pro těhotné

9. ledna 2013, 01:02, redakce
Šumperk – Novou sérii vzdělávacích přednášek, kurzy plavání a cvičení nabídne v letošním roce budoucím maminkám gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice. Kurzy i přednášky jsou vhodnou přípravou pro zvládnutí porodu a rovněž přispívají ke zlepšení fyzické kondice nastávajících maminek. Plavání bude zahájeno 14. ledna, cvičení bude probíhat každé pondělí v 15 hodin pod vedením porodní asistentky na rehabilitačním oddělení Šumperské nemocnice. První ze série přednášek se uskuteční již 10. ledna.
Účastníci přednášek se dozvědí spoustu zajímavých informací o těhotenství, porodu, kojení, vývoji dítěte či poporodní péči. Termíny a témata jednotlivých přednášek naleznou zájemci na webových stránkách nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení. Přednášek se mohou zúčastnit také budoucí tatínci a rodinní příslušníci.

„Cvičení pro budoucí maminky se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a posilování pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity pomáhají předcházet,“ upozorňuje vrchní sestra Šumperské nemocnice Marcela Straková. Plavání a cvičení lze absolvovat pouze po předchozím přihlášení a po předložení potvrzení lékaře gynekologa o tom, že se žena může těchto kurzů účastnit. Plavání je určené těhotným ženám od ukončeného 20. týdne těhotenství bez vaginálních onemocnění.

Více informací k přednáškám a cvičením zájemci naleznou na webu Šumperské nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.