ZPRÁVY

Šumperská nemocnice chystá další přednášky pro těhotné

9. ledna 2013, 01:02, redakce
Šumperk – Novou sérii vzdělávacích přednášek, kurzy plavání a cvičení nabídne v letošním roce budoucím maminkám gynekologicko-porodnické oddělení Šumperské nemocnice. Kurzy i přednášky jsou vhodnou přípravou pro zvládnutí porodu a rovněž přispívají ke zlepšení fyzické kondice nastávajících maminek. Plavání bude zahájeno 14. ledna, cvičení bude probíhat každé pondělí v 15 hodin pod vedením porodní asistentky na rehabilitačním oddělení Šumperské nemocnice. První ze série přednášek se uskuteční již 10. ledna.
Účastníci přednášek se dozvědí spoustu zajímavých informací o těhotenství, porodu, kojení, vývoji dítěte či poporodní péči. Termíny a témata jednotlivých přednášek naleznou zájemci na webových stránkách nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení. Přednášek se mohou zúčastnit také budoucí tatínci a rodinní příslušníci.

„Cvičení pro budoucí maminky se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a posilování pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity pomáhají předcházet,“ upozorňuje vrchní sestra Šumperské nemocnice Marcela Straková. Plavání a cvičení lze absolvovat pouze po předchozím přihlášení a po předložení potvrzení lékaře gynekologa o tom, že se žena může těchto kurzů účastnit. Plavání je určené těhotným ženám od ukončeného 20. týdne těhotenství bez vaginálních onemocnění.

Více informací k přednáškám a cvičením zájemci naleznou na webu Šumperské nemocnice www.nemspk.cz v sekci gynekologicko-porodnického oddělení.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.