SPORT

Šumperská lavina smetla Karvinou

12. listopadu 2013, 18:40, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Šumperská lavina smetla Karvinou Šumperk - Fotbalisté Šumperka v závěru podzimu ožili. Spolupráce s novým trenérem Bohdanem Heclem jim evidentně svědčí, ze dvou zápasů pod jeho vedením získali čtyři body. V prvním poločase nedělního utkání spustili ofenzivní lavinu, která soupeře ze severu Moravy bez lítosti smetla.

MS divize
ŠUMPERK - KARVINÁ B 4:1 (4:1)

Karviná přijela na Tyršův stadion s velmi mladým výběrem, jehož nejstarší hráč se narodil v roce 1990. Zkušenějšího protivníka se přesto nezalekla a už v 9. minutě ho vyplatila rychlým gólem. Kuběna po zaváhání levé strany šumperské obrany zatáhl míč, poslal ho na volného Ryšavého a ten naprosto bez potíží dostal svůj tým do trháku.

Hlasitý budík zazvonil v pravý čas, domácí spáči od tohoto momentu na hřišti jasně dominovali. Ve 13. minutě podpořil jejich narůstající nadvládu centr Lukáše Horáka. U zadní tyče vrátil míč zpátky do ohně dlouhán Reichl a slovenský forvard Gábor z jednoho metru bezpečně srovnal.

O pouhé čtyři minuty později se vedení poprvé stěhovalo na stranu hostitelů. Výborně hrající Horák na konci svého průniku "namazal" balon nezištně na kopačku Gábora a tomu stačilo k druhému střeleckému proslavení velmi málo.

Nehrálo se dlouho a bylo to už 3:1! Mlynář dalekonosnou standardku nasměroval na hlavu Reichla, ten duchapřítomně připravil výtečnou pozici pro stopera Herynka a karvinský brankář byl opět bez šance.

To samé platilo i ve 38. minutě. Po dlouhém nákopu vznikly v hostující šestnáctce zmatky, které svědčily důraznému Woitkovi. Čtyři jedna pro Šumperk!

Druhý poločas tolik vzruchu nenabídl. Domácí hráli jen to, co potřebovali a s přehledem drželi luxusní náskok. Navýšit ho mohl po další standardní situaci zahrávané Mlynářem Lukáš Reichl. Na druhé straně se zatřáslo břevno po ráně Janíka. "Inkasovaný gól nás probudil, do té doby jsme hráli hodně vlažně. Jsem moc rád, že jsme navázali na čtrnáctidenní práci v tréninku, mám z ní pozitivní pocit. Hráče zdobil správný přístup, včetně velmi dobrého nasazení a bojovnosti. Škoda, že to nevidělo více diváků. V nastaveném trendu chceme pokračovat. Mužstvo dnes dokázalo, že má rozhodně na víc," ohlédl se za vydařeným vystoupením Bohdan Hecl.

"Paradoxně nám uškodil slibný začátek. Naši hráči si pak naivně mysleli, že se jim nemůže nic stát a že to půjde bez toho, aniž by museli běhat. Dopláceli jsme na nedůslednosti a hrubé chyby, navíc neplnili naše pokyny. Pomohla nám až bouřka v kabině, po přestávce jsme byli přece jen aktivnější. Pozorná obrana soupeře nás ale k ničemu vážnějšímu nepustila. Šumperk zaslouží gratulaci, hrál velmi dobře," prohlásil sympaticky hlavní kouč Karviné Jan Pejša.


FK ŠUMPERK

Kreizl 7 - Hruda 7 (68. Bajger), Herynek 7, L. Reichl 8, Macek 8 (86. Kocourek) - Novák 7 (85. Šabršula), L. Horák 9, Mlynář 8 - Lu. Pobucký 7, Gábor 9 (83. Podhorný), Woitek 7 (88. Baláž). Známkoval: Bohdan Hecl (trenér)
HODNOCENÍ HRÁČŮ: 10 - mimořádně vynikající, 9 - excelentní, 8 - výborný, 7 - velmi dobrý, 6 - dobrý, 5 - průměrný, 4 - podprůměrný, 3 - slabý, 2 - mizerný, 1 - katastrofální.

POZOR!
Obsáhlé fotbalové zpravodajství z uplynulého víkendu najdete v aktuálním vydání týdeníku TÝDEN. Na pultech stánků je od úterního rána.


Foto: Petr Fišer
Šumperku se pod vedením nového trenéra daří. Vyprávět by o tom mohl i krajní bek Tomáš Hruda.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.