ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperská komise pro mladé nově navrhla program startovacího bydlení

12. září 2018, 11:50, redakce, placená reklama
Šumperská komise pro mladé nově navrhla program startovacího bydlení Letní prázdninové brigády pro studenty, návrhy na změny územního plánu, osvobození od poplatku za odpad u novorozenců a nově také program startovacího bydlení pro mladé. To jsou vybraná témata, která v Šumperku iniciovala a navrhla městská komise 132.

Cílem komise 132 je hledat řešení, jak zbrzdit úbytek mladých v populaci Šumperka. I název komise symbolizuje počet mladých lidí, kteří ročně opustí město a okolí.
„Čtyři roky jsme pracovali na tom, aby se mladým lidem žilo v Šumperku lépe. Navrhovali jsme řešení, pořádali debaty se studenty. Některé výstupy jsou hmatatelné, jiné spíše vysílali signály směrem k mladým, že o ně naše město stojí a že si váží toho, že zde žijí, pracují a zakládají rodiny,“ říká zastupitel Ondřej Polák, který vznik „komise pro mladé“ inicioval. 
Komise, která je poradním orgánem Rady města, byla aktivní. „Scházíme se pravidelně a řešíme vždy řadu témat, která se týkají života mladých lidí v Šumperku. Jsem rád, že členové komise jsou aktivní, přinášejí vlastní nápady a pohledy. Naše schůze tedy nejsou jen pouhé klábosení, ale řešíme konkrétní věci,“ uvedl Ondřej Polák.
„Práce komise měla smysl také proto, že se naše návrhy na úrovni vedení města řešily. Přestože se toho povedlo hodně, tak spoustu témat a podnětů máme před sebou. Například bychom v dohledné době rádi prosadili participační rozpočet pro mladé, aby například členové školních parlamentů mohli rozhodovat, kam má radnice směřovat investice,“ uzavřel Ondřej Polák.Foto: red

Komise 132 čtyři roky pracovala na tom, aby se mladým lidem žilo v Šumperku lépe.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.