SPORT

Šumperská gymnastika bodovala na závodech v Ostravě

11. června 2009, 11:31, Simona Petrová, foto archív GK Šumperk
Šumperk/Ostrava - Poslední prověrkou sportovních gymnastek před nastávajícím Mistrovstvím ČR byl Memoriál M. Kojdeckého, který se konal minulý týden v Ostravě.
  Na závod Českého poháru se sjely gymnastky nejen z celé naší republiky, ale i z několika polských a maďarských klubů.
 
Závodnice GK Šumperk si však hravě poradily i s touto obtížnou konkurencí a z kvalitně obsazeného závodu rozhodně neodjížděly s prázdnou.
 

V kategorii „starších žákyň“ se hned o dvě medaile postaraly Barbora Fricová prvním místem a Marie Nevrklová druhým místem. Pěkného umístění dosáhly i sestry Adéla a Vendula Měrkovy, které skončily na osmém a devátém místě.
 

Mezi „žákyněmi A“ se podařilo Tereze Vařekové vybojovat místo šesté.

Další medaile se šumperská výprava dočkala v kategorii „kadetek“ zásluhou Simony Kozákové, která obsadila druhou příčku. Její oddílová kolegyně Viktorie Harásková skončila na místě šestém.

Většina jmenovaných závodnic předvede své výkony tento týden na MČR, které se letos koná ve Vysokém Mýtě, a tím udělají tečku za velmi zdařilou jarní sezónou. Viktorie Harásková zakončí sezónu v Brně příští týden, kde se koná Mistrovství ČR v mistrovské třídě. Viktorie nastoupí do kategorie „juniorky A“.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).