SPORT

Šumperská gymnastika bodovala na závodech v Ostravě

11. června 2009, 11:31, Simona Petrová, foto archív GK Šumperk
Šumperk/Ostrava - Poslední prověrkou sportovních gymnastek před nastávajícím Mistrovstvím ČR byl Memoriál M. Kojdeckého, který se konal minulý týden v Ostravě.
  Na závod Českého poháru se sjely gymnastky nejen z celé naší republiky, ale i z několika polských a maďarských klubů.
 
Závodnice GK Šumperk si však hravě poradily i s touto obtížnou konkurencí a z kvalitně obsazeného závodu rozhodně neodjížděly s prázdnou.
 

V kategorii „starších žákyň“ se hned o dvě medaile postaraly Barbora Fricová prvním místem a Marie Nevrklová druhým místem. Pěkného umístění dosáhly i sestry Adéla a Vendula Měrkovy, které skončily na osmém a devátém místě.
 

Mezi „žákyněmi A“ se podařilo Tereze Vařekové vybojovat místo šesté.

Další medaile se šumperská výprava dočkala v kategorii „kadetek“ zásluhou Simony Kozákové, která obsadila druhou příčku. Její oddílová kolegyně Viktorie Harásková skončila na místě šestém.

Většina jmenovaných závodnic předvede své výkony tento týden na MČR, které se letos koná ve Vysokém Mýtě, a tím udělají tečku za velmi zdařilou jarní sezónou. Viktorie Harásková zakončí sezónu v Brně příští týden, kde se koná Mistrovství ČR v mistrovské třídě. Viktorie nastoupí do kategorie „juniorky A“.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FLÁM FEST ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na FLÁM FEST, který se uskuteční na zábřežském bazénu v sobotu 9. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kolikátý ročník Flám festu se letos uskuteční?

A) druhý
B) čtvrtý
C) šestý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna, vyhráli Petra Jelínková z Nového Malína, Adéla Borseníková ze Sobotína a Daniel Poštulka ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.