SPORT

Šumperská gymnastika bodovala na závodech v Ostravě

11. června 2009, 11:31, Simona Petrová, foto archív GK Šumperk
Šumperk/Ostrava - Poslední prověrkou sportovních gymnastek před nastávajícím Mistrovstvím ČR byl Memoriál M. Kojdeckého, který se konal minulý týden v Ostravě.
  Na závod Českého poháru se sjely gymnastky nejen z celé naší republiky, ale i z několika polských a maďarských klubů.
 
Závodnice GK Šumperk si však hravě poradily i s touto obtížnou konkurencí a z kvalitně obsazeného závodu rozhodně neodjížděly s prázdnou.
 

V kategorii „starších žákyň“ se hned o dvě medaile postaraly Barbora Fricová prvním místem a Marie Nevrklová druhým místem. Pěkného umístění dosáhly i sestry Adéla a Vendula Měrkovy, které skončily na osmém a devátém místě.
 

Mezi „žákyněmi A“ se podařilo Tereze Vařekové vybojovat místo šesté.

Další medaile se šumperská výprava dočkala v kategorii „kadetek“ zásluhou Simony Kozákové, která obsadila druhou příčku. Její oddílová kolegyně Viktorie Harásková skončila na místě šestém.

Většina jmenovaných závodnic předvede své výkony tento týden na MČR, které se letos koná ve Vysokém Mýtě, a tím udělají tečku za velmi zdařilou jarní sezónou. Viktorie Harásková zakončí sezónu v Brně příští týden, kde se koná Mistrovství ČR v mistrovské třídě. Viktorie nastoupí do kategorie „juniorky A“.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).