SPORT

Šumperská gymnastika bodovala na závodech v Ostravě

11. června 2009, 11:31, Simona Petrová, foto archív GK Šumperk
Šumperk/Ostrava - Poslední prověrkou sportovních gymnastek před nastávajícím Mistrovstvím ČR byl Memoriál M. Kojdeckého, který se konal minulý týden v Ostravě.
  Na závod Českého poháru se sjely gymnastky nejen z celé naší republiky, ale i z několika polských a maďarských klubů.
 
Závodnice GK Šumperk si však hravě poradily i s touto obtížnou konkurencí a z kvalitně obsazeného závodu rozhodně neodjížděly s prázdnou.
 

V kategorii „starších žákyň“ se hned o dvě medaile postaraly Barbora Fricová prvním místem a Marie Nevrklová druhým místem. Pěkného umístění dosáhly i sestry Adéla a Vendula Měrkovy, které skončily na osmém a devátém místě.
 

Mezi „žákyněmi A“ se podařilo Tereze Vařekové vybojovat místo šesté.

Další medaile se šumperská výprava dočkala v kategorii „kadetek“ zásluhou Simony Kozákové, která obsadila druhou příčku. Její oddílová kolegyně Viktorie Harásková skončila na místě šestém.

Většina jmenovaných závodnic předvede své výkony tento týden na MČR, které se letos koná ve Vysokém Mýtě, a tím udělají tečku za velmi zdařilou jarní sezónou. Viktorie Harásková zakončí sezónu v Brně příští týden, kde se koná Mistrovství ČR v mistrovské třídě. Viktorie nastoupí do kategorie „juniorky A“.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.