SPORT

Šumperská florbalová liga odstartovala

15. září 2012, 14:37, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Tradiční a velice oblíbená páteční florbalová liga zahájila prvním kolem svůj další ročník. Oproti loňsku se trochu obměnilo složení týmů, hrací model však zůstává zachován. Deset týmů se v sezoně utkáý o osm míst pro play-off, kde se rozhodne o vítězi.
 V prvním utkání nastoupily proti sobě dva tradiční účastníci ŠFL, a to Vychlazená 11 a King Size. Jedenáctka před sezonou získala výraznou posilu v podobě kanonýra Matěje, který přestoupil do pivního týmu ze Spádové legie, jež letos startovat nebude. Až nečekaně hladký byl průběh tohoto zápasu. Vychlazená 11 diktovala tempo hry a její brankář Haintl nepustil za svá záda jediný míček. Konečné skóre - 7:0.

Vychlazená 11 - King Size  7:0

Druhé utkání mělo zajímavé obsazení. I průměrný matematik si musel všimnout, že Párci nastoupili proti nováčkovi soutěže Dívčímu snu pouze se třemi hráči v poli, čímž se po celý postavili do role týmu v oslabení. Přesto si trio Braun, Lakomý a Trávníček podpořené brankářem Papadopulosem dokázalo s nezkušeným soupeřem poradit. Vyčkávání a vzápetí dvě rychlé přihrávky a gól. To byl recept Párků, kteří zvítězili 9:5. 

Párci - Dívčí sen  9:5

Podobně se i utkání loňských finalistů s dalším nováčkem pod jménem Puzzlers proměnilo ve formalitu. Icemani se rozjížděli pomalu a nechali outsidera vyrovnat na 2:2, ale poté už zkušení Ledoví muži opanovali palubovku a triumfovali 13:3.

Icemani - Puzzlers  13:3

Prakticky stejný průběh měl i zápas Včelek Medulek a nového týmu Falcons. Několikanásobný mistr ŠFL nepřipustil spekulace a přehrál Falcons v poměru 12:2, přestože hlavně zezačátku musel rozbíjet obranu houževnatého soupeře velmi trpělivě.

Včelky Medulky - Falcons  12:2

Jednoznačně největší šlágr kola bylo závěečné střetnutí týmů Metelesku Blesku a Lazy Swines. Netradičně v brance se představil jindy obránce Minařík v dresu Metelesku, který sváděl brankářský souboj s Winklerem na druhé straně hřiště. Winkler i přes výborný výkon nestačil na pět pokusů hráčů v pruhovaném, kteří tak zvítězili 5:2. Kaňkou na pěkném zápase bylo nesportovní chování hráče Swiní Flašara, který dostal trest do konce utkání.

Metelesku Blesku - Lazy Swines  5:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.