SPORT

Šumperská florbalová liga odstartovala

15. září 2012, 14:37, téma FLORBAL, Michal Šíma
Šumperk – Tradiční a velice oblíbená páteční florbalová liga zahájila prvním kolem svůj další ročník. Oproti loňsku se trochu obměnilo složení týmů, hrací model však zůstává zachován. Deset týmů se v sezoně utkáý o osm míst pro play-off, kde se rozhodne o vítězi.
 V prvním utkání nastoupily proti sobě dva tradiční účastníci ŠFL, a to Vychlazená 11 a King Size. Jedenáctka před sezonou získala výraznou posilu v podobě kanonýra Matěje, který přestoupil do pivního týmu ze Spádové legie, jež letos startovat nebude. Až nečekaně hladký byl průběh tohoto zápasu. Vychlazená 11 diktovala tempo hry a její brankář Haintl nepustil za svá záda jediný míček. Konečné skóre - 7:0.

Vychlazená 11 - King Size  7:0

Druhé utkání mělo zajímavé obsazení. I průměrný matematik si musel všimnout, že Párci nastoupili proti nováčkovi soutěže Dívčímu snu pouze se třemi hráči v poli, čímž se po celý postavili do role týmu v oslabení. Přesto si trio Braun, Lakomý a Trávníček podpořené brankářem Papadopulosem dokázalo s nezkušeným soupeřem poradit. Vyčkávání a vzápetí dvě rychlé přihrávky a gól. To byl recept Párků, kteří zvítězili 9:5. 

Párci - Dívčí sen  9:5

Podobně se i utkání loňských finalistů s dalším nováčkem pod jménem Puzzlers proměnilo ve formalitu. Icemani se rozjížděli pomalu a nechali outsidera vyrovnat na 2:2, ale poté už zkušení Ledoví muži opanovali palubovku a triumfovali 13:3.

Icemani - Puzzlers  13:3

Prakticky stejný průběh měl i zápas Včelek Medulek a nového týmu Falcons. Několikanásobný mistr ŠFL nepřipustil spekulace a přehrál Falcons v poměru 12:2, přestože hlavně zezačátku musel rozbíjet obranu houževnatého soupeře velmi trpělivě.

Včelky Medulky - Falcons  12:2

Jednoznačně největší šlágr kola bylo závěečné střetnutí týmů Metelesku Blesku a Lazy Swines. Netradičně v brance se představil jindy obránce Minařík v dresu Metelesku, který sváděl brankářský souboj s Winklerem na druhé straně hřiště. Winkler i přes výborný výkon nestačil na pět pokusů hráčů v pruhovaném, kteří tak zvítězili 5:2. Kaňkou na pěkném zápase bylo nesportovní chování hráče Swiní Flašara, který dostal trest do konce utkání.

Metelesku Blesku - Lazy Swines  5:2


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.