ZPRÁVY

Šumperská Bambiriáda nabídla víkend plný zábavy a poznáníFOTO

29. května 2013, 18:52, téma DĚTI, STUDENTI, tor, mošo
Šumperská Bambiriáda nabídla víkend plný zábavy a poznání Šumperk – V království dětské zábavy, odpočinku a poznání se během posledního májového víkendu proměnily Jiráskovy sady. Po čtyřech letech se do Šumperka jako do jediného města v Olomouckém kraji vrátila Bambiriáda, názorná přehlídka užitečného a nápaditého užití volného času. Letos slavila již patnácté narozeniny a nesla podtitu „Dětství v proměnách času“.

Mladé zájemce o chvíle napětí, dobrodružství a příjemný odpočinek čekalo čtyřiačtyřicet soutěžních aktivit. Kdo jimi prošel bez ztráty bodů, dostal odměnu v podobě legendární plastové figurky Igráčka. Ostatní se spokojili s neméně populárním hitem svých rodičů, a to s céčky.

Mažoretky SANY 3 ze Základní školy v ulici Sluneční v Šumperku se blýskly v jednom z pódiových vystoupení. Velmi úspěšný soubor je příkladnou ukázkou originálního využití volného času žáků základních škol.

Pány kluky přitahovala vozítka s rychlými koly. Část májově rozkvetlého parku se proměnila v autíčkové závody a dostaveníčka na kole. Zejména pohybové aktivity pro děti a mládeže přirozené, proto také s oblibou a často vyhledávané.

Mezi přítomnými organizacemi nabízejícími různé tipy na boj s nudou nechyběli šikovní vojáci. Přivezli s sebou ukázky techniky, například sanitku Land Rover Defender 130 TDR. Mimořádný zájem přitahovala drobná výstavka ručních, starých i moderních zbraní, které si zájemci mohli „nanečisto“ vyzkoušet. Vrcholem návštěvy příslušníků Armády České republiky bylo jejich secvičené vystoupení. Předvedli ukázky z náročného výcviku a bojových zásahů. U přítomných diváků vyvolali spontánní projev uznání.

Účastníci Bambiriády 2013 se mohli seznámit také s Braillovou slepeckou abecedou. Další potřebné „body“ přibývaly do soutěžní karty. K oblíbeným nástrojům a materiálu patřily čtvrtky bílého papíru, nůžky, lepidlo a barvičky se štětcem.

A zase pohyb. Třeba na zázračných sedmimílových skákacích botách, o které ně byl vskutku mimořádný zájem. Samotné nasazování a bezpečnostní upevňování vyžadovalo pekelné soustředění. Což potom v nich opatrně kráčet, směle lítat a přeskakovat drobné překážky.
Kdo se obával skákacích bot, tomu postačily docela obyčejné dřevěné chůdy. I balancování na laně vyžadovalo kromě odvahy cit pro rovnováhu, soustředění a překonávání napětí.

Starší návštěvníci šumperské Bambiriády dávali přednost sledování pódiových programům. Patřila k nim vystoupení různých hudebních skupin.

Bambiriáda 2013 se stala burzou nápadů, ukázkou výsledků práce s dětmi a mládeží, nabídkou letních táborů, volnočasových kroužků a oddílů. Škoda jen, že počasí neukázalo vlídnou tvář. Zejména organizátoři se občas choulili do teplých bund, letní trička musela tentokrát zůstat doma.

foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.