ZPRÁVY

Šumperská Bambiriáda nabídla víkend plný zábavy a poznáníFOTO

29. května 2013, 18:52, téma DĚTI, STUDENTI, tor, mošo
Šumperská Bambiriáda nabídla víkend plný zábavy a poznání Šumperk – V království dětské zábavy, odpočinku a poznání se během posledního májového víkendu proměnily Jiráskovy sady. Po čtyřech letech se do Šumperka jako do jediného města v Olomouckém kraji vrátila Bambiriáda, názorná přehlídka užitečného a nápaditého užití volného času. Letos slavila již patnácté narozeniny a nesla podtitu „Dětství v proměnách času“.

Mladé zájemce o chvíle napětí, dobrodružství a příjemný odpočinek čekalo čtyřiačtyřicet soutěžních aktivit. Kdo jimi prošel bez ztráty bodů, dostal odměnu v podobě legendární plastové figurky Igráčka. Ostatní se spokojili s neméně populárním hitem svých rodičů, a to s céčky.

Mažoretky SANY 3 ze Základní školy v ulici Sluneční v Šumperku se blýskly v jednom z pódiových vystoupení. Velmi úspěšný soubor je příkladnou ukázkou originálního využití volného času žáků základních škol.

Pány kluky přitahovala vozítka s rychlými koly. Část májově rozkvetlého parku se proměnila v autíčkové závody a dostaveníčka na kole. Zejména pohybové aktivity pro děti a mládeže přirozené, proto také s oblibou a často vyhledávané.

Mezi přítomnými organizacemi nabízejícími různé tipy na boj s nudou nechyběli šikovní vojáci. Přivezli s sebou ukázky techniky, například sanitku Land Rover Defender 130 TDR. Mimořádný zájem přitahovala drobná výstavka ručních, starých i moderních zbraní, které si zájemci mohli „nanečisto“ vyzkoušet. Vrcholem návštěvy příslušníků Armády České republiky bylo jejich secvičené vystoupení. Předvedli ukázky z náročného výcviku a bojových zásahů. U přítomných diváků vyvolali spontánní projev uznání.

Účastníci Bambiriády 2013 se mohli seznámit také s Braillovou slepeckou abecedou. Další potřebné „body“ přibývaly do soutěžní karty. K oblíbeným nástrojům a materiálu patřily čtvrtky bílého papíru, nůžky, lepidlo a barvičky se štětcem.

A zase pohyb. Třeba na zázračných sedmimílových skákacích botách, o které ně byl vskutku mimořádný zájem. Samotné nasazování a bezpečnostní upevňování vyžadovalo pekelné soustředění. Což potom v nich opatrně kráčet, směle lítat a přeskakovat drobné překážky.
Kdo se obával skákacích bot, tomu postačily docela obyčejné dřevěné chůdy. I balancování na laně vyžadovalo kromě odvahy cit pro rovnováhu, soustředění a překonávání napětí.

Starší návštěvníci šumperské Bambiriády dávali přednost sledování pódiových programům. Patřila k nim vystoupení různých hudebních skupin.

Bambiriáda 2013 se stala burzou nápadů, ukázkou výsledků práce s dětmi a mládeží, nabídkou letních táborů, volnočasových kroužků a oddílů. Škoda jen, že počasí neukázalo vlídnou tvář. Zejména organizátoři se občas choulili do teplých bund, letní trička musela tentokrát zůstat doma.

foto: tor


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO




Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).