ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperkem se prohnalo stádo koní. Prohlédlo si nemocnici a raději se vrátilo na pastviny

8. ledna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Šestnáctičlenná skupinka hřebců se ve středu 2. ledna postarala v Šumperku o pořádný rozruch. Koně utekli z pastvin na Bludovečku, prohnali se Zábřežskou ulicí, odkud je policejní hlídky nasměrovaly na parkoviště u nemocnice. Pak se zvířata vrátila zpět na pastviny.

První informace o pohybu koní ve městě obdrželi policisté krátce před devátou hodinou ráno. „Nasměrování zvířat ven ze Šumperka proběhlo docela hladce. Čtyřnozí uprchlíci byli asi po dvaceti minutách předáni zpět majiteli. K jejich rychlému návratu přispěl vedoucí hřebec, který po setkání s policisty nabral správný směr,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Plán na útěk se v hlavách zvířat zrodil poté, co jedno z nich objevilo poruchu elektrického ohradníku, který je měl na pastvině udržet. Celá událost se naštěstí obešla bez újmy na zdraví a škody na majetku.

Stejné štěstí neměl před několika týdny koník v Libině, který to z ohrady na pole „střihnul“ rovnou přes silnici, kde se srazil s autem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.