ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperkem se prohnalo stádo koní. Prohlédlo si nemocnici a raději se vrátilo na pastviny

8. ledna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Šestnáctičlenná skupinka hřebců se ve středu 2. ledna postarala v Šumperku o pořádný rozruch. Koně utekli z pastvin na Bludovečku, prohnali se Zábřežskou ulicí, odkud je policejní hlídky nasměrovaly na parkoviště u nemocnice. Pak se zvířata vrátila zpět na pastviny.

První informace o pohybu koní ve městě obdrželi policisté krátce před devátou hodinou ráno. „Nasměrování zvířat ven ze Šumperka proběhlo docela hladce. Čtyřnozí uprchlíci byli asi po dvaceti minutách předáni zpět majiteli. K jejich rychlému návratu přispěl vedoucí hřebec, který po setkání s policisty nabral správný směr,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Plán na útěk se v hlavách zvířat zrodil poté, co jedno z nich objevilo poruchu elektrického ohradníku, který je měl na pastvině udržet. Celá událost se naštěstí obešla bez újmy na zdraví a škody na majetku.

Stejné štěstí neměl před několika týdny koník v Libině, který to z ohrady na pole „střihnul“ rovnou přes silnici, kde se srazil s autem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.