ZPRAVODAJSTVÍ

Šumperkem se prohnalo stádo koní. Prohlédlo si nemocnici a raději se vrátilo na pastviny

8. ledna 2019, 11:00, jak
Šumperk – Šestnáctičlenná skupinka hřebců se ve středu 2. ledna postarala v Šumperku o pořádný rozruch. Koně utekli z pastvin na Bludovečku, prohnali se Zábřežskou ulicí, odkud je policejní hlídky nasměrovaly na parkoviště u nemocnice. Pak se zvířata vrátila zpět na pastviny.

První informace o pohybu koní ve městě obdrželi policisté krátce před devátou hodinou ráno. „Nasměrování zvířat ven ze Šumperka proběhlo docela hladce. Čtyřnozí uprchlíci byli asi po dvaceti minutách předáni zpět majiteli. K jejich rychlému návratu přispěl vedoucí hřebec, který po setkání s policisty nabral správný směr,“ uvedla mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Plán na útěk se v hlavách zvířat zrodil poté, co jedno z nich objevilo poruchu elektrického ohradníku, který je měl na pastvině udržet. Celá událost se naštěstí obešla bez újmy na zdraví a škody na majetku.

Stejné štěstí neměl před několika týdny koník v Libině, který to z ohrady na pole „střihnul“ rovnou přes silnici, kde se srazil s autem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem o 3 výherce, kteří získají vstupenku pro 2 osoby na Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem, konané 13. července. Pořadatelé zároveň výhercům zašlou PROBIO balíček v hodnotě 500 Kč. Můžete to být právě vy, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku štěstíčka při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Kdo moderuje letošní Bioslavnosti ve Starém Městě pod Sněžníkem?
A) Marie Doležalová a Marek Zelinka                
B) Richard Genzer a Michal Suchánek                  
C) Pavla Tomicová a Marek Dědík  

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Tři volné vstupenky na film Yesterday, který šumperské kino OKO promítne ve čtvrtek 27. června vyhrávají: Ilona Krátká z Rudy nad Moravou, Alžběta Vévodová z Chromče a Sylvia Hynková ze Šumperka. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně kina.